Kinderen maken feestmaal in 'vogelkeuken' Terra Maris IN DE REGIO 6 Begroting Vlissingen vol plannen Het hete hangijzer is de onroeren- dezaakbelasting (ozb), de belasting op panden en het gebruik daarvan. Volgens de financiële toezichthou ders moet de ozb in 2020 stijgen naar 150 procent van het landelijk gemiddelde om de schuld van arti kel 12-gemeente Vlissingen naar beneden te brengen. Dat vindt de gemeenteraad te gortig. Die wil de ozb maximaal op het peil van 140 procent houden. Maar als de be- Het college popelt om plannen te maken die de gemeente vaart moeten geven schikking van het Rijk niet op tijd komt voor de vaststelling van de verordening, moet de ozb alsnog naar 150 procent, waarschuwt het Vlissingse college op grond van de staande afspraken. Nog een zorg is of de gemeente genoeg geld krijgt voor het welzijn van de inwoners. Het college ver- wacht volgend jaar dertien miljoen euro extra te krijgen voor de taken in het sociaal domein waar de ge meente nu grote tekorten voor heeft, zoals jeugdzorg. Of dat ook zo is, blijkt pas als de beschikking over 2017/2018 bekend is. Het college popelt om plannen te maken die de gemeente vaart moe ten geven. Een visie voor het Stati onsgebied; een visie met Middel burg en Veere, voor de bedrijven terreinen. Via een nieuw bestem mingsplan voor de binnenstad en het Eiland wil de gemeente niet al leen die stadsdelen opknappen, maar ook het winkelgebied com pacter krijgen en de twaalf procent leegstand in het centrum met twee procent laten dalen. Herinrichting Samen met inwoners wil het col lege plannen maken voor de herin richting van het Scheldeplein, het Arsenaalgebied en de Spuikom. De Lange Zelke, Coosje Buskenstraat, de rotonde Scheldestraat/Aagje De kenstraat/De Willem Ruysstraat en de parallelweg langs het Oranje plein in Souburg staan ook op de lijst. Het groen op de begraafplaat sen kan anders worden ingericht, met een exploitant kan worden ge werkt aan de realisatie van een groot wooncomplex voor werkne mers uit buiten- en binnenland. En heel Vlissingen moet duurza mer worden. Vooral de afvalschei ding door de inwoners, zodat de in zameling kostendekkend kan zijn. Vooralsnog stijgen de meeste ge meentelijke heffingen met het in flatiecijfer van anderhalf procent. Met ingrediënten als pinda's, za den en noten werden snoepkettin- gen, snoeprollen en etensbakjes gemaakt. De pinda's konden mak kelijk aan een ketting worden ge regen, de zaden en nootjes werden aan wc-rollen en in kopjes geplakt met vet en pindakaas als lijm. Vieze pindakaas Het vet was natuurlijk 'eng en glibberig'. Maar de pindakaas von den Emy (8), Sanne (12) en Kas (10) van Gerven en Mathijs (6) en Joris (8) Jansen ook 'smerig' of, om het wat diplomatieker te zeggen, 'niet erg lekker'. De Brabantse kinderen vieren met hun ouders herfstva kantie in huisjes in de buurt van Vrouwenpolder. Maar de met zorg bereide snoe perijen van het vijftal gaan aan de snavels van Zeeuwse tuin- en duinvogels voorbij. ,,We nemen al- We nemen alles wat we hebben gemaakt mee naar huis in Son en Breugel les wat we hebben gemaakt mee naar huis in Son en Breugel. Daar hangen en zetten we het snoep- voer in onze eigen tuinen", aldus de telgen Jansen en Van Gerven. Museumbegeleidster Monique Jankowski en stagiaire Femke Ja- cobse vinden het prima. Er waren meer dan honderd kinderen in het 'vogelrestaurant', dus ook Zeeuwse vogels zullen wel profi teren van de gemaakte hapjes. Zoldergeheimen Ook de komende dagen kunnen jonge bezoekers van het museum voor natuur en landschap nog van alles doen naast het zien van de ge wone collectie. Zo kunnen ze van middag braakballen pluizen en of de 'zoldergeheimen' ontdekken tijdens aparte rondleidingen. Jeugdigen van 6 of 7 jaar kunnen, als ze tijdig reserveren, morgen middag leren hoe ze een mand of een kunstwerkje vlechten van wil- gentakken. Kleinere broertjes en zusjes kunnen eventueel onder begeleiding een takkenbezempje maken. Vertoning kinderfilm Kennissessie met Diederick Janssens Braakballen pluizen MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE dinsdag 15 oktober 2019 Stijging van woonlasten nog ongewis Vlissingen verandert de komen de jaren enorm, als het aan B en W ligt. Het voorstel voor de be groting van 2020 staat vol plan nen voor verbetering van het aanzien van de stad. Hoezeer de inwoners dat in hun portemon nee gaan voelen, hangt nog boven de markt. Claudia Sondervan Vlissingen Kinderen zijn dol op vogels én op Terra Maris. Ruim honderd 'koks' maakten gisteren een feestmaal voor gevederde vriendjes in het tot vogelkeu ken omgebouwde ScharrelLAB van het museum in Oostka- pelle. René Hoonhorst Oostkapelle -Jansen en Van Gerven MIDDELBURG In de Zeeuwse Biblio theek wordt morgen kin derfilm De megagrote peervertoond. De film begint om 14.00 uur en is geschikt voor kinde ren van 6 jaar en ouder. Kaartjes kosten een euro per stuk en zijn te koop bij de klantenser vice van de ZB. VLISSINGEN TEDx-spreker, markt- strateeg en business coach Diederick Jans sens geeft vandaag een kennissessie over Love brand basics in Dock- wize in Vlissingen. Hij gaat in op de vraag: waarom houden we wel van het ene merk en niet van het andere merk? Hij legt uit hoe je groot wordt door klein te blij ven. De sessie vindt plaats van 13.00 uur tot 14.30. Aanmelden is gra tis en kan via de website van Dockwize. OOSTKAPELLE Bij Terra Maris kunnen kinderen vanaf 6 jaar vandaag tussen 13.30 Braakballen pluizen. foto natuurmonumenten uur en 15.30 uur mee doen met de activiteit Braakballen pluizen. Uilen eten hun prooi op van top tot teen en de moeilijk verteerbare bot jes en haren braken ze uit als bal. Kinderen gaan op basis hiervan onderzoeken wat de uil gegeten heeft. De kos ten bedragen de entree prijs van het museum. Aanmelden is niet nodig. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. bil jarten, kaarten en koersballen; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar; De Klimop, 14.00 16.00 uur: Middag voor sociaal contact, met handwerken; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur: Ver toning films 'Cinekid on tour'; Schouw burg, 20.00 uur: Opera Carmen; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle houdt Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleu- tergym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Is raëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal. Emy, Sanne, Mathijs, Kas en Joris (vlnr) laten de feestmaaltijden zien waar vogels in tuinen in Son en Breugel aan het eind van de herfstvakantie van kunnen genieten. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38