Nog één keer terug naar Oostburg a P Adrz en medische centra in regio Rotterdam slaan handen ineen Susan Radder André Klaver Auke Bovenberg iüais.*, X x V - - Toen Martin Dieleman (tweede van rechts) het briefje van de 98- jarige Marie de Bonth aan de wensboom in woonzorgcentrum Nieuwehagen in Den Bosch zag hangen, bedacht hij zich geen moment. Op de eerste dag van de herfstvakantie liet hij samen met zijn gezin haar wens uitkomen: nog één keer terug naar haar vroegere woonplaats Oostburg. Steeds vaker krijgen patiënten zorg in meerdere ziekenhuizen. 'Dicht bij als het kan, verder weg als het moet', is het motto. Door de afspra ken moet het mogelijk zijn dat art- speelt een hoofdrol in film Slag om de Schelde sen en verpleegkundigen van de in totaal tien aangesloten ziekenhui zen in Zuid-Holland en Zeeland al tijd de meest actuele basisgegevens van een patiënt hebben. Dus ook in de avond, nacht en in het week einde. Onlangs sloeg de Federatie Me disch Specialisten nog alarm omdat de patiëntveiligheid in het gevaar komt door de gebrekkige gegevens uitwisseling tussen onder meer ziekenhuizen. ,,In het digitale tijd perk kan het niet zo zijn dat me disch specialisten afhankelijk zijn van het versturen van faxen en branden van dvd's'', aldus de uitleg toen. De regionale ziekenhuizen stel len dat door de afspra- ken de gegevens veilig en snel uit gewisseld kunnen worden. „Pa tiënten hoeven niet meer bij de ene zorginstelling hun medische dos sier op te vragen en die mee te ne men naar de andere zorginstelling. We voorkomen ook dat beeldver slagen en onderzoeken opnieuw moeten worden gedaan. Dit draagt bij aan de juiste zorg op de juiste plaats'', is de uitleg. Medicijnen Behalve foto's en andere beelden van bijvoorbeeld een MRI wisselen de ziekenhuizen nu de 'basisgege vensset zorg' met elkaar uit, indien de patiënt hiervoor toestemming geeft en er een behandeling plaats vindt. Deze informatie gaat bij- voorbeeld over gebruik van medi cijnen, allergieën, zwangerschap of huidaandoening. Specialisten mogen niet meer afhankelijk zijn van het versturen vanfaxen Vooralsnog is het niet zo dat pa tiënten ook online via de website van één ziekenhuis hun hele elek tronische patiëntendossier kunnen inkijken. Zij moeten hiervoor nog de websites van alle ziekenhuizen bezoeken waar ze zijn geweest. Deelnemers De tien deelnemende ziekenhui zen zijn: het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes, Zierikzee en Vlissingen; het Albert Schweitzer ziekenhuis in Zwijndrecht en om geving; het Erasmus MC in Rotter dam; het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis in Dirksland; het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJs- sel; het Ikazia Ziekenhuis in Rotter dam; het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam; het Spijkenisse Me disch Centrum in Spijkenisse; het Franciscus Gasthuis Vlietland in Rotterdam; en de Rivas Zorggroep in Gorinchem. wil best huisarts worden in Zeeland maakt een droomrentree bij Tholense Boys £1 I dinsdag 15 oktober 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl i - ZEELAND 4 Ziekenhuizen delen dossiers Patiënten hoeven in de nabije toekomst niet meer met een dossier onder de arm naar een ander ziekenhuis of voor een tweede keer hetzelfde onder zoek te ondergaan. Alle zieken huizen in de Rotterdamse regio en het Adrz hebben hun handte kening gezet zodat zij vaker ge gevens van patiënten kunnen uitwisselen. Adrianne De Koning Vlissingen ZEELAND 8 r - Regionale ziekenhuizen ZEELAND 2 SPORT 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33