28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Hij was mentaal zo ziek, dat hij onaangenaam werd om bij in de buurt te zijn Beau van Erven Dorens is extra lang op tv te zien. Met zijn dagelij latenightshow uiteraard, maar daarvoor begint hij aan De sleutel, wederom een project met daklozen. komen. We hebben elke avond een leuke show. Lachen veel, leren elke dag. We willen actueel zijn, zitten erbovenop. De kijker moet ons nog even ontdekken. Een moeilijk proces. Maar soms heb je mazzel en kijken er, zoals vrijdag, 930.000 mensen." ,,245.000, maar toen zaten we tegenover het Televizier Ring- gala." ,,Klopt, maar het programma heeft wel gewonnen aan dyna miek. Natuurlijk word ik ook wakker met de kijkcijfers, maar ik laat me er niet door raken. Daarvoor heb ik te vaak met dat bijltje gehakt. Ik kijk liever naar de show zelf. Die wordt steeds leuker en beter." ,,Nee, dat is echt toeval. Vorige week hadden we nog Gregory Sedoc die uitlegde hoe de mara thonloper Kipchoge onder de twee uur zou gaan lopen. Dat soort dingen wil ik erin houden, maar aan tafel is het wel lastiger om iets ernaast te doen. Ik sluit niet uit dat ik volgende week op tafel sta te dansen." ,,Nee, dat denk ik niet. Ideaal is ren hebben zichzelf in de nesten gewerkt. Bij bijvoorbeeld Rigo ging zijn relatie over. Hij kreeg een burn-out en had andere geestelijke problemen. In Neder land moet je maar hopen dat je goed geholpen wordt.'' ,,In eerste instantie, maar zij moeten dat zelf betalen, hoor. En ze künnen dat ook. Zij hadden dat voorheen zo slecht voor zichzelf geregeld dat ze geïso leerd kwamen te zitten. Iedere Nederlander heeft recht op een uitkering, op subsidies. Wij gaan daarin helpen. Je hebt te maken met een enorme hokjesmaat schappij. Een hokje voor een uit kering, voor een woning, voor schulden, voor zorg en verzeke ringen, noem maar op. Dus moet je de weg kennen. Ik noem dat bemoeizorg. Vergis je daarnaast ook niet in het sociale contact dat vaak weer opgebouwd moet worden." ,,Geloof me, dat gaat echt goed Beau van Erven Dorens: ,,Het blijft zo boeiend. Dit gaat verder dan televisie maken. Hier kun je met enige hulp al zó veel berei ken. Het is superfijn iemand op te kunnen pakken, te helpen en het leven weer op de rails te krij gen. Vergis je niet, het daklozen- probleem in Nederland wordt alleen maar groter.'' ,,Een dak boven het hoofd ver lost hen van het grootste pro bleem. Het is bewezen dat je dan meteen dertig procent slimmer wordt. Je bent veilig, in staat te slapen en hoeft niet de hele dag op zoek naar eten of een plek voor de nacht. Er ontstaat ruimte voor de vraag: hoe krijg ik mijn leven weer op orde?" ,,Er is een reden geweest waarom zij op straat kwamen. Bij sommigen is dat pech, ande- Weer Ahoy voor André Allush wint award Met de regen die tegen de ramen klettert en de lampen die elke middag vroeger aan gaan, miste er slechts één ding om de herfst compleet te maken: een spannende serie om mezelf lekker in te verliezen. Stanley H. kwam zon dag op NPO 3 dus geen moment te vroeg en deed gelukkig al in de eerste minuten zijn mislukte voorganger Grenslanders vergeten. Oliehoek zijn hoofdpersonage Stanley Hillis direct koelbloedig overhoop schieten, om daarna een sprong terug in de tijd te maken. Een gewaagde opening, maar ook allesbehalve een spoiler. Ieder een die het nieuws met schuin oog of half oor volgt, weet dat het in 2011 slecht afliep met een van de bekendste criminelen van ons land. Een status die hij mede verwierf door zijn geruchtmakende interview aan Sonja Barend in 1985. Iets waar niet alleen zij, maar ook hij achteraf spijt van had, blijkt uit de serie. tijds- en sfeerbeeld te schetsen. Dat deed hij al in De zaak Menten en op een andere manier ook in Het geheime dagboek van Hendrik Groen, waar onbe stemd grijs en beige het beeld domineren. In Stan ley H. gaat hij los met auto's, muziek, pruiken en een bijna choquerend aantal rokende mensen. Het verhaal wordt met vaart en tijdssprongen verteld, wat de nodige concentratie vergt van de kijker. Om diezelfde reden is het geen overbodige luxe om voor het kijken een opfriscursusje politieafkortin- gen als CID en IRT te doen. Hoewel de serie al in zijn geheel op NPO Start Plus staat, heb ik me tot nu toe kunnen inhouden en enkel aflevering 1 gekeken. Daarin is Hillis (ge speeld door Jeroen Spitzenberger) vooral een mis kende zoon, liefhebbende vader en sympathieke boef. Verkleed als vrouw overvalt hij een bank en stelt de trillende bediende gerust met de woorden 'je doet het goed, hoor'. De scène waarin hij en zijn kompanen bij een andere kraak hun vluchtauto aantreffen met versplinterd raam en verdwenen autoradio is ronduit slapstick. ,,Vuile teringjun- kies.'' En nog een schep ironie er bovenop: ,,Ze mo gen zich wat mij betreft helemaal platspuiten, maar je blijft van andermans spullen af.'' van de Amsterdamse politie, verzette zich zondag bij Rick Nieman van WNL hevig tegen dit beeld van knuffelcrimineel. ,,Het was een schoft.'' Soms heus wel aardig, maar: ,,Keer niet je rug naar hem toe.'' Geen haar op mijn hoofd. Komende zonda gen zit ik pal voor de tv. Met of zonder regen. dinsdag 15 oktober 2019 In De sleutel krijgt een dakloze de sleutel van een huis. foto rtl In een week dat je ook onder de 300.000 zat. De bank ging eruit, de tafel kwam terug, maar niet alles is meteen opgelost. Aanvankelijk had je quizjes of andere gekkigheidjes als onderdeel van de show. Vorige week had je de inval van Tur kije in Noord-Syrië. Zijn de onderwerpen zwaarder gewor den? Eva Jinek gaat je in januari af lossen. Gaat zij het zes maan den doen? Dennis Jansen Dus geef je ze een huis? Ondertussen heb je je eigen zorg: een talkshow van de grond te krijgen... Hoe komt het dat je de daklo zen niet los kunt laten? Bij Amsterdam en Rotterdam Project bood je een pinpas, nu een heel huis. Toe maar. En hoe gebeurt dat? MUZIEK André Hazes staat ook in 2020 in Ahoy Rotterdam. Op zaterdag 31 ok tober en zondag 1 november geeft hij zijn in middels traditio nele concerten in Ahoy. De kaartverkoop gaat volgende week dinsdag van start. Stanley —Elton John in zijn autobiografie Meover Michael Jackson INTERVIEW Kefah Allush heeft gisteren de Sonja Ba rend Award voor beste tv- interview ge wonnen. Hij won met zijn ge sprek met oud commandant der strijdkrach ten Peter van Uhm in het EO- programma De Kist Bij wijze van kennismaking liet regisseur Tim Laat het maar aan Oliehoek over om een vet Klaas Wilting, in de periode-Hillis woordvoerder Ik ben op de' goede weg'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28