C stip) Waanzinnige aanbiedingen... stipreizen.nl EUWS 11 Tumult na hoge celstraffen voor onafhankelijkheidsstrijders Catalonië DIT MAG U NIET MISSEN! ■I Schitterend Java Bali Cruise van Rotterdam naar Sydney 088 - 70 70 600 Edwin Winkels Barcelona Ze komen net uit hun werk en heb ben de oproep van Tsunami Demo- critic gelezen: ,,Met zijn allen naar het vliegveld!'' En dat doen de drie Catalaanse vriendinnen van in de 40 en 50 jaar, in de metro, met hon derden anderen. Vele anderen pak ken de trein. En als de politie trein en metro afsluit, beginnen duizen den een mars van Barcelona naar de grote terminal i van het vliegveld. Een 'democratische tsunami', een enorme golfbeweging die ervoor wil zorgen dat de wereld kennis neemt van het opzienbarende von nis. Oud-vicepremier Oriol Jun- queras kreeg de hoogste straf, der tien jaar cel, net als de anderen van wege opruiing, het aanzetten van het volk tot protesten en geweld om een onafhankelijk Catalonië te be- werkstelligen. „Hiermee veroorde len ze ons allemaal. Ze proberen ge woon te verhinderen dat we ooit nog onze stem zullen laten horen. We zullen nooit zwijgen, en dat zullen ze vandaag merken. We zijn sterk en standvastig.'' Marta Areny, Montse Nin en Maira Ferrer struikelen overhun woorden en over de verontwaardi ging die ze met zich meedragen. De hele metrowagon richting het vliegveld zit vol. Bij aankomst tref fen ze een cordon van de Catalaanse politie aan, die de weg naar de ter minal blokkeert. Als sommigen toch proberen erdoorheen te drin gen, vallen er klappen en wordt een man gearresteerd. ,,Weg met de Spaanse bezetter!'' klinkt het in koor. Het Hooggerechtshof achtte de beklaagden niet schuldig aan rebel lie en halveerde de straf die het Openbaar Ministerie had geëist. Maar in weinig Europese landen bestaat een wetgeving als de Spaanse, die ook voor een delict als opruiing hoge straffen kent. Daar naast werden vier van de zeven po litici ook veroordeeld voor het weg sluizen van overheidsgeld om het illegale referendum in 2017 over de onafhankelijkheid te organiseren. Europa De Europese Unie herhaalde het argument zich niet te mengen in binnenlandse aangelegenheden en de rechtspraak in Spanje respec teert. De apathie van Europa stelt de Catalanen nog het meest teleur. ,,Maar zo is Europa nou eenmaal, het beschermt zijn lidstaten'', zegt Montse. Marta: ,,Wat ze niet besef fen, in Europa niet en in Spanje niet, is dat de onafhankelijkheids beweging hierdoor alleen maar sterker, groter en fanatieker wordt.'' Opvallend is het grote aantal jon geren dat gisteren in de marsen meeliep en zich de laatste jaren heeft afgekeerd van Spanje. Spaans hebben de meesten zich nooit ge voeld, iets wat al generaties speelt. ,,En in een Spanje dat nu weer trek jes van Franco vertoont, willen ze echt niet wonen'', zeggen de drie vrouwen, allen moeders. ,,En wij ook niet. Daarom blijven we een hele week op het vliegveld, als het moet. Opdat iedereen in de wereld weet wat voor onrecht ons en onze politici wordt aangedaan.'' Vanuit Madrid zei demissionair premier Pedro Sinchez dat het von nis gerespecteerd moet worden en het verlenen van gratie niet aan de orde is. ,,Vandaag is de schipbreuk bevestigd van een project dat tever geefs heeft geprobeerd steun in Spanje en het buitenland te krij gen.'' Sinchez meent net als de an dere Spaanse politieke leiders dat de Catalaanse politici de Grondwet hebben overtreden met hun poging in 2017 de onafhankelijkheid uit te roepen. En dat ze moeten boeten. Deur op slot ,,Spanje heeft vanaf het begin altijd nee tegen ons gezegd. Wij komen met argumenten voor een Cata laanse republiek, maar zij gooien direct de deur op slot'', zeggen de drie vriendinnen. Net als de politie op het vliegveld. Wie geen vlieg ticket heeft, mag niet verder. Wat niet verhindert dat veel reizigers hun vlucht niet halen, vanwege de monumentale file die richting vliegveld is ontstaan. En dat is pas de eerste dag van een lange, hete week in Catalonië. 16 dagen groepsrondreis nu v.a. 52 dagen 3*+ MS Columbus Voüq ov^$ ook op Q dinsdag 15 oktober 2019 Tsunami van volkswoede Zware straffen voor negen poli tieke leiders en activisten uit Catalonië leidden gisteren tot massale demonstraties. Die wer den ook verwacht na het uit spreken van celstraffen van negen tot dertien jaar door het Spaanse Hooggerechtshof. Het internationale vliegveld was het eerste grote doelwit. Op de luchthaven van Barcelona loopt het uit de hand. foto afp korting O.a. via Panamakanaal Vliegreis per topairline Emirates O.a. Bogor, Borobudur Prambanan Prachtige treinritten en 4 nachten strandverblijf Lokale NL-sprekende reisleiding Vertrek januari t/m november zie stipreizen.nl/idjbeb Brochureprijs v.a. €9.674,- Vliegreis, transfers hotelnacht Sydney Cruise o.b.v. volpension O.a. Azoren, Curagao, Colombia, Panama, Frans-Polynesië, Tahiti, Bora Bora, Fiji Nieuw-Zeeland Alléén vertrek 7 januari 2020 zie stipreizen.nl/crvrab 0 Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reservedngskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11