Sports Events Wie is wie op het Syrische slagveld? 4 VN bezorgd over burgers Beleefde Olympische Spelen 2020 in Tokyo J €1.999 p p €2.399 pp €2.699 pp INVAL NOORD-SYRIË In Noord-Syrië vragen de Koerden de wereld wanhopig om aandacht. Ze pleiten voor een militair vliegverbod boven hun gebied. ,,Dan kunnen we eerlijk vechten.'' oqp De grondtroepen worden bij de operatie 'Ontluikende Vrede' ge steund door het Vrije Syrische Le ger (FSA). Deze coalitie bestaat uit Syriërs, vooral Arabische strijders met een conservatief islamitische achtergrond. Zij hebben een slechte naam op het slagveld. Volgens Am nesty International maken zij zich schuldig aan extreem geweld en plundering. Bij de verovering van de eerste dorpen en de stad Ras al-Ayn op Syrisch grondgebied zijn tientallen mensen gedood of gewond geraakt. Gisteren werd hevig gevochten in Suluk, nabij Ain Issa. Volgens het Vrije Syrische Leger was het stadje, met een strategisch verkeersknoop punt, al ingenomen. De Koerdische milities melden dat nog hevige te genstand werd geboden. De Turkse president Erdogan zei dat ten minste 440 Koerdische strijders van de YPG sinds het be gin van het offensief afgelopen woensdag zijn gesneuveld. Turkije zou vier soldaten hebben verloren, het Vrije Syrische Leger zestien. Koerdisch vuur zou aan de Turkse kant aan achttien burgers het leven hebben gekost. De Syrische Democratische Krachten (SDF), een coalitie van de grote YPG en kleine Arabische re bellengroepen, hield het op 56 ge sneuvelde militieleden. Alle aantal len zijn door de chaos aan het front onmogelijk te verifiëren. De SDF was tot vorige week een belangrijke bondgenoot van de Amerikanen in Syrië. Zij maakten met westerse luchtsteun een einde aan het kalifaat op Syrisch grondge bied. De Koerden voelen zich nu door de VS in de steek gelaten. Zij roepen het Westen op tussenbeide te komen. Turkije, een Navo-lid- staat, moet onder meer een vlieg verbod boven Syrië worden opge legd. Leiders van de YPG waarschu wen dat de bewaking van IS-gevan- genen in kampen een te grote last wordt als hun milities nog langer onder Turks vuur komen te liggen. Zuivering De Turkse president wil het noord oosten van Syrië 'bevrijden van het terrorisme'. Als zijn troepen het ge bied hebben 'schoongeveegd' wil hij langs de grens met Turkije in Sy rië een veiligheidszone creëren. In die zone worden dan twee miljoen Syrische vluchtelingen (niet-Koer- den) gevestigd die nu in Turkse kampen zitten. Critici noemen dit een 'etnische zuivering'. De VN maakt zich grote zorgen over de burgers in het noordoosten van Syrië. Het strijdgewoel zorgt niet alleen voor een nieuwe, grote vluchtelingenstroom in het gebied, bij een luchtaanval op de stad Has- sakeh werd ook een pompstation voor drinkwater geraakt. Daardoor loopt de watervoorziening van 400.000 mensen, onder wie 82.000 vluchtelingen, groot gevaar. Rijdend door de straten van de Noord-Syrische stad Qamishli klinkt er plotseling geweervuur. Even is het stil en dan weer een luid salvo. Som mige auto's en een jongen op een brommer rijden gewoon door, ande ren keren om. Wie er schiet en op wat, blijft gissen. Binnen een paar minuten rijden pick-ups van de Koerdische militie SDF door de stra ten. Ook ambulances. Auto's toete ren, mannen schreeuwen. Tussen de huizen staan bewapende strijders. De meeste winkels zijn dicht. De situatie in Noord-Syrië is uit de hand aan het lopen. Niet alleen van wege Turkse bombardementen, maar ook omdat pro-Turkse Syrische re bellen nu Koerdische gevangenen langs de weg executeren. Tevens zijn Boek nu je reis en wedstrijdtickets SB? Sunwebsportsevents.nl 08810 30 750 Hezbollah Israël TURKIJE Syrië/Assad Al ruim acht jaar woedt er een afschuwelijke oorlog in Syrië. Soms verschuiven de frontlijnen zo snel dat het totaalbeeld zoek raakt. Een overzicht van de '1001' spelers. maandag 14 oktober 2019 GO Opmars van Turkse troepen De Turkse strijdkrachten verove ren snel terrein in het noordoos ten van Syrië. De luchtmacht en artillerie zorgen voor inleidende beschietingen. Hans van Zon Rotterdam Waarom laat de Harald Doornbos Qamishli, Noord-Syrië SG R Fouten voorbehouden. Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen, exclusief reserveringskosten, calamiteitenfonds en wedstrijdtickets. TOKYO 2020 Authorised Ticket Reseller Pakketreizen inclusief: Retourvlucht Amsterdam - Tokyo Narita, ruimbagage, luchthaventransfer, metrokaart en verblijf op basis van logies en ontbijt. Boek eenvoudig je wedstrijdtickets bij. Diverse reisduren en vertrekdata mogelijk. Pakket BRONS Pakket ZILVER Pakket GOUD S Verblijf in 2* hotel Verblijf in 3* hotel Verblijf in 4* hotel Vanaf Vanaf Vanaf Authorised Ticket Reseller for The Netherlands for Tokyo 2020 Deze sjiitische beweging uit Libanon is Irans 'onderaan nemer'. Haar milities houden het Syrische leger op de grond overeind. Daarvoor krijgt Hezbollah honderden miljoenen en wapens van Iran. Officieel geen partij, maar voert aanvalsvluchten uit tegen Hezbollah dat de joodse staat wil vernietigen. Doelwit zijn wapentransporten naar Libanon. Israël is tegen het Turkse offensief omdat Iran en Hezbollah errmee aan macht winnen. 141019 Thijs Linger, Hans van Zon FOTO'S: Harold Doornbos Ankara In 2011 slaat dictator Basher al-Assad Assad met harde hand betogingen neer. Rebellen nemen de wapens op. In 2015 springen Rusland en Iran hem te hulp, waardoor hij nu weer ruim de helft van Syrië controleert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4