Rens Schets stond altijd klaar voor Oemoemenoe Dubbele winst Bouthoorn 17 Swift onderuit tegen Avanti Het laatste woord Vraag niet wat de club voor jou moet doen, maar vraag je af wat jij voor de club kan doen De korfballers van Ondo boekten zaterdag een eclatante overwinning op VEO. Met de tweede overwinning van het seizoen haakt de overgangsklasser uit Sint Laurens schoorvoetend aan bij de brede middenmoot. De tweede overwinning waar de korfballers van Ondo zo naar snakten kwam dit weekend kin derlijk eenvoudig tot stand. VEO wekte in niets de indruk dat het naar Sint Laurens was afgereisd om punten te pakken. Een doel treffend Ondo greep de buiten kans gretig aan en won afgetekend: 22-9. Ondo dwong een mak VEO al vroeg in de wedstrijd tot achter volgen. Door straf verdedigen kwamen de aanvallers uit Voor burg niet verder dan ingewikkelde oplossingen die nauwelijks rende ment hadden. Het aantal keren balverlies onder druk van de thuisploeg was veelzeggend. In tussen beloonde de ploeg van het coach-duo Robin Wisse en Jouri van den Broeke, die gaande de eer ste helft al ontspannen zagen dat het goed zou komen, zich met doelpunten als kroon op soms ge duldige en soms tempo aanvallen. Niet gehinderd door overdreven veel weerwerk van VEO bouwde Ondo de voordelige marge gestaag uit naar 10-4 bij rust. In het tweede bedrijf werd al vlot duidelijk dat het niet meer mis zou gaan. Onder bij vlagen frivool aanvalsspel liep het verschil op tot tien punten en was tien minuten na rust helder dat de tweede overwinning in de overgangsklasse Ondo niet meer kon ontgaan. In het laatste kwart geloofde VEO het wel en werkte Ondo naar hartenlust scorend naar het laatste fluitsignaal toe. Rendement ,,Goed om te zien dat het rende ment hoog was vandaag en dat de dames lekker hebben mee ge scoord", keek van den Broeke over de rand van deze wedstrijd heen naar de aanstaande confrontaties met Oranje Wit en KVA, beide di recte degradatieconcurrenten van Ondo. ,,Een welkome mentale boost ook", vult Wisse aan. Daar mee doelt hij op eerdere verlies- partijen waar zijn ploeg meedong naar de winst, maar het steeds net niet redde. Eerstejaars overgangs- klasser Ondo heeft het taai. Na zes wedstrijden staat het door winst op Excelsior en Avanti op vier punten en weet het alleen Oranje Wit onder zich. De Dordtenaren zijn komende zaterdag de vol gende tegenstander van de ploeg uit Sint Laurens. Daar zal Ondo punten moeten pakken om boven de degradatiestreep uit te komen. MIDDELBURG Swift staat weer met beide benen op de grond. Na de weelde van vier overwinningen op rij ging de Middelburgse hoofdklasser zaterdag ver rassend hard onderuit tegen Avanti. In Middelburg werd het 17-27. Ook Swift zelf zag deze ne derlaag niet aankomen. De 'overdrive' die de Middel burgers in vorige wedstrij den naar de winst stuwde, ontbrak tegen Avanti, dat precies nu een superdag kende. Een paar keer haalde Swift de achterstand op, maar moest door veel vrije ballen en strafworpen tegen toch weer een gaatje laten. ,,We hebben ze te weinig in de weg gelegd'', analyseerde coach Dennis Plantinga. „Credits voor Avanti.'' Na de openingswedstrijd van het seizoen die verloren werd van Groen Geel, maakte de buterend hoofdklasser Swift indruk met vier overwin ningen op rij. Die goede reeks is nu een halt toe ge roepen. AXEL Anouk Bouthoorn uit Axel was zaterdag in de dressuurwed- strijd van de RSV Luctor et Emergo goed op dreef. Met de vosmerrie merrie Belana toonde zich in eigen huis de beste. Zij liep in de arena van de Beatrixhoeve met de L2 de buterende Scandic-dochter twee keer op rij naar en de overwinning (67,66% en 67,50%). Bouthoorn is goed te spreken over de merrie: ,,Belana is een paard met goede basisgangen met de uit gestrekte gangen in het bijzonder. Merries kunnen zich soms nogal zeikerig gedragen, maar daar is bij haar geen sprake van. In de klasse M1 stuurde Bout hoorn Parlando-dochter Ramona naar de eerste en tweede plaats (61,83% en 61,00%). ,,Mijn paarden hebben vandaag heel fijn gelopen.'' maandag 14 oktober 2019 PM Oemoemenoe boekte zater dag haar eerste overwinning van het seizoen. Die zege werd opgedragen aan de eer der die week op 55-jarige leeftijd onverwacht overleden Rens Schets. Hij was gedu rende vele jaren actief binnen de vereniging. ,,Maar bovenal stond hij altijd voor de vereni ging klaar'', vertelt Miriam Wasterval namens de Middel burgse rugbyclub. Menno Kole Middelburg Wie was Rens Schets? ,,Rens werd geboren in Middel burg op 21 juli 1964 als Laurens Jan Schets. Hij was de eerste zoon in een echte Middelburgse familie en had een twee jaar jon gere broer, John. Rens doorliep de Rijksleerschool en de Mavo aan de Dwarskaai om aanslui tend de MTS te doen. Zijn ou ders waren actief in het eigen verhuurbedrijf van marktkramen en ook Rens zou het bedrijf in gaan. Dat zou hem overigens ook bij de rugby brengen.'' „Behalve de verhuur van kramen werden er broodjes hamburger en braadworst verkocht. De liefde voor de markt en de broodjes zouden bij Rens altijd blijven. Daarna is hij voor Royal Haskoning gaan werken, waar hij komende woensdag dertig jaar in dienst zou zijn. Hij bleef wel betrokken bij de markt, maar als marktmeester van de snuffel- markt en de vismarkt.'' Hoe zou je hem omschrijven? ,,Rens dacht niet in problemen, maar in oplossingen. Dat maakte hem mede zo bijzonder. Was er een probleem, dan ging hij niet mopperen of boos worden, maar analyseerde hij het probleem en bedacht hoe hij het ging oplos sen. Niemand kan zich herinne- Rens Schets (21 juli 1964 - 8 oktober 2019) Rens Schets werd in 2016 benoemd tot Lid van Verdien ste. FOTO MIRIAM WASTERVAL ren of hij überhaupt ooit wel eens boos is geweest. Hij was degene die een probleem terug bracht naar normale proporties en dan met een 'Plan B' kwam. Hij had altijd een Plan B!'' Hoe kwam hij in aanraking met de rugbysport? ,,Via een aantal jongens die mee werkten op de markt kwam bij Oemoemenoe terecht. Direct in zijn eerste wedstrijd, in Nijme gen, brak hij zijn been. Ik dacht toen: 'die zien we nooit meer terug', maar niets bleek gelukkig minder waar.'' Wat heeft hij betekend voor Oemoemenoe? ,,In de jaren '80 werd Rens lid. Hij zou vervolgens jarenlang ac tief zijn als speler, barmedewer- ker, organisator van allerlei acti viteiten, bestuurslid, voorzitter, scheidsrechter, tentenbouwer en eigenlijk alles wat je maar kunt bedenken. Rens stond altijd klaar voor Oemoemenoe. Als speler promoveerde hij in 1992 met ons eerste team naar de ereklasse. Onder zijn bezielende leiding als voorzitter werd het nieuwe clubhuis op De Sprong gebouwd. In 2016 werd hij, meer dan terecht, benoemd tot Lid van Verdienste (zie foto).'' Wat was zijn motto? „Toen Rens afscheid nam als voorzitter sprak hij de mooie worden: 'Vraag niet wat de club voor jou moet doen, maar vraag je af wat jij voor de club kan doen.' Dat was zijn motto en dat voerde hij zelf in het bijzonder uit.'' Jaap Jan Ritsema Sint Laurens KV OhDO De Ondo-vrouwen in de aanval met Joyce van Eenennaam in balbezit en rechts Kristy Holmus.. foto RUBEN OREEL Ondo heeft geen kind aan VEO en grijpt tweede zege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45