Utrecht Oemoemenoe eert Schets met zege Minnaard nu definitief klaar Spruijt laatste winnaar van de Erik Koote wisseltrofee Onverwachte zeges voor 's Lands Welvaren 15 geen schande." Toch was de Nederlandse top- sprinter allesbehalve zeker van zijn zaak in de eindsprint. „Eigenlijk ging ik te laat aan, maar ik had ge lukkig voldoende snelheid. Op die manier kon ik Viviani alsnog passe ren. Ik ben erg blij met deze over winning en ga dat zeker goed vie ren. Nu kan dat, want dit was ten slotte ook het sluitstuk van dit wie- lerjaar voor mij", stelt de Amster dammer. ARENDONK Voor Marco Minnaard uit Wemeldinge zit zijn professionele wielercarrière er definitief op. Zaterdag reed hij in 'zijn achtertuin' de Tacx Pro Classic, waar hij als 54ste over de meet kwam op Neeltje Jans. Een dag later stond hij nog aan de start van de Belgische koers Memorial Rik Van Steen bergen Kempen Classic. De renner van Wanty - Gobert Cy cling Team haalde daar de eind streep van de bijna 200 kilome ter lange koers niet. Nu zijn wielercarrière ten einde is gaat Minnaard aan de slag in het be drijf van zijn ouders. back van DZK: ,,We speelden lang zonder echte beleving, zeker ten opzichte van onze tegenstander. Op den duur kregen we het besef dat er echt iets moest veranderen. Ik ben dan ook ontzettend trots dat ons zo hebben teruggevochten, maar volgende keer moet er wel echt iets veranderen om veel scher per te beginnen.'' wi Het uitduel tegen Waterland startte met een indrukwekkende minuut stilte en de Middelbur gers speelden met een rouwband en waren erop gebrand om hun clubgenoot te eren met een over winning. De ploeg van trainer Reweti Montgomery overrompelde Wa terland in de beginfase volledig. Na een goedgeplaatste schop van Deniël van der Waal drukte Peter de Lange na een vlotte combinatie met Oumar Mbengue al na acht tien seconden een try. Joey Luit- wieler converteerde en vijf minu ten later was het opnieuw raak. Dit keer overbrugde de behendige Deniël van der Waal zestig meter naar de trylijn en had de support van een viertal ploeggenoten niet nodig om de bal in de buurt van de palen te drukken. Opnieuw was Joey Luitwieler succesvol met een conversion. In de loop van de eerste helft herstelde de thuisclub zich enigszins, maar via aanvoer der Andictor Petelo en twee ge slaagde penalty-kicks van Luit- wieler ging Oemoemenoe met een comfortabele 14-27-voor- sprong rusten. In de tweede helft kwam de zege niet meer in gevaar. Oemoe- menoe bleef domineren in de scrum en breidde de voorsprong met een tweede try van Deniël van der Waal - die een bonuspunt opleverde - en twee rake trappen van Joey Luitwieler uit naar 24- 40-overwinning. De Senegalees Oumar Mbengue werd na afloop van het emotionele duel uitgeroe pen tot 'man of the match'. AXEL Motorcrosser Kevin Spruijt uit Axel heeft op zijn thuiscircuit de Erik Koote wis seltrofee gewonnen. De thuis- rijder kon zijn naam als laatste laten bijschrijven op de wis seltrofee die de afgelopen vijfjaar als sluitstuk van het Open Zeeuws Kampioenschap werd uitgereikt aan de rijder met de meeste punten bij de senioren. Het was opvallend dat elk jaar een andere rijder deze trofee heeft gewonnen. De trofee werd door een zestal vrienden ter beschikking gesteld en ver noemd naar de in 2014 dode lijk verongelukte Erik Koote tijdens een wedstrijd om het OZK in Wemeldinge. Na vijf keer te zijn uitgereikt willen de ouders en de vrien den dit hoofdstuk afsluiten. Volgend jaar krijgt deze trofee een ereplaatsje in het minimu- seum dat zijn ouders heb ben gemaakt. Het was een spannende strijd, want ook Mats Leeu- wensteijn en Jordan Lee van Maaren kwa men er nog voor in aanmerking. Spruijt toonde zich de sterk ste in 500 cc voor de Belgische veteraan Ronny van Hove. Dat bleek uiteindelijk tot zijn grote vreugde voldoende voor de Zeeuwse titel en de trofee. Bij de 250 cc werd favoriet J ordan Lee van Maaren kampioen. 's Lands Welvaren AVH/VSS speelde beide dagen met dezelfde vier spelers en verraste zaterdag met een onverwachte zege bij en op 't Ivoor in Boxtel. Ronny Brants verraste thuisspeler Huub Wil- kowski in een spannende partij, Francis Forton overtrof zichzelf met een knappe overwinning op de Duitser Dustin Jdschke en Mar cel Hopmans pakte zijn eerste zege van het seizoen. Dirk Weer- emans was als enige van zijn team kansloos en ging hard onderuit te gen Dave Christiani. Een dag later werd DKM Tools eveneens met 6 2 verslagen..Alleen Ronny Brants verloor zijn partij. Dallinga.com Zaterdag werd door Dallinga.com 'het tweede' ingezet tegen mede koploper SIS Schoonmaak (6-2- verlies) en zondag werd op volle oorlogssterkte aangetreden tegen Bousema Lochem (6-2-zege). maandag 14 oktober 2019 PM eindigt in stijl Terwijl Dylan Groenewegen (midden) in de sprint afrekent met Elia Viviani steekt ploeggenoot Mike Teunissen zijn armen al in de lucht om de zege van Team Jumbo-Visma te vieren. foto johan van der heijden Scores DZK: Bas van Houwelingen 6, Wouter Stap 3, Lennard Breel en Martijn Mechielsen beiden 2, Sjoerd Leijnse en Alex Breel bei den 1. Bas van Houwelingen (nr. 4) had met zes treffers een belangrijk aandeel in de knappe overwinning van DZK: 13-15. fotoyvonne stap Het eerste duel in de Trophy poule van de ereklasse stond voor de rugbyers van Oemoe- menoe volledig in het teken van de afgelopen week onver wacht overleden clubgenoot Rens Schets. Hans Markusse Purmerend Zie ook pagina 17 Het dubbele weekeinde in de eredivisie leverde verrassend twee zeges op voor het drie bandenteam van 's Lands Wel varen AVH/VSS. Dallinga.com koos voor een 'tactisch plan' dat zowel een nederlaag als een zege opleverde. Joop van den Oudenhoven Vlissingen - MiVftU)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43