DZK boekt Houdini-zege in 14 Van Anrooij doet in 'modderig' Gieten ook weer voorin mee Veel mensen WIELRENNEN TACX PRO CLASSIC Dylan Groenewegen kon geen betere afsluiting van het wielerjaar bedenken. Na ruim 200 kilometer koers in de regen en kou sprintte hij naar zijn vijftiende seizoenszege tijdens de Tacx Pro Classic. ,,Ik kan terugkijken op een goed seizoen en ben blij dat ik het zo heb kunnen afsluiten." maandag 14 oktober 2019 Veldrijdster Shirin van An rooij uit Kapelle is bij de eer ste Superprestige-wedstrijd van het seizoen negende ge worden. Ze finishte op ruim anderhalve minuut van win nares Ceylin del Carmen Al- varado. Op het modderige parkoers in Drenthe was de nummer één vlug gevlogen. Daarachter zat aanvankelijk een groepje met onder anderen wereldkampi oene Sanne Cant en Shirin van Anrooij. Vervolgens viel dat uiteen. De zeventienjarige Beve- landse is één van de vrouwen die een contract heeft gete kend bij de organisatie van de Superprestige. Ze zal daardoor alle acht wedstrijden in de ko mende maanden rijden. Aimée Schoe uit Vrouwen polder viel in Gieten uit met pech. Ze startte achteraan in het peloton en kon zich in de eerste ronde naar de top 30 knokken. Een vastgelopen ketting maakte dat ze de kans op een plaats in de top 20 aan haar neus voorbij zag gaan. waren al onderkoeld afgevoerd. Ik ben verstandig geweest en uitgestapt Pattinama-Kerkhove in extremis onderuit Lesley Pattinama-Kerkhove is er niet in geslaagd om zich te kwalificeren voor het hoofd toernooi van het WTA-toer- nooi in Luxemburg. In de tweede kwalificatieronde boog de Zeeuwse na drie sets het hoofd in de allesbeslis- sende tiebreak tegen de Zwit serse Stephanie Voegele: 2-6 6-4 6-7(5). Het was voor Patti- nama-Kerkhove haar tweede partij in Luxemburg. Eerder rekende ze met 6-2 6-3 af met de Italiaanse Claudia Coppola. Dauwendaele in spanning De tennissers van TV Dauwendaele zijn in de topklasse van de landelijke najaarscompetitie tegen hun derde nederlaag in vijf wedstrijden opge lopen. Op bezoek bij De Merletten in Boxtel ging slechts één van de zes punten mee in de tas naar Zeeland. Alleen de Vlis- singse Routinier Jurjen Mooibroek wist zijn enkelpartij te winnen. Thijs Koops 5de op NK Geen plak bij rentree Judoka Sam van 't Westende is zater dag tijdens de Eu ropean Open in Tallinn vijfde ge worden. Na drie overwinningen op ippon verloor de 28-jarige Vlissin- ger zijn halve fi nale, ook met een vol punt. In de strijd voor het brons ging hij eve neens onderuit. Voor Van 't Wes- tende was het zijn eerste toernooi in vier maanden. Barre weersomstandigheden bij de derde editie van de Tacx Pro Classic. Veel wielerprofs reden in Zeeland hun laatste wedstrijd van het sei zoen. Voor Marco Minnaard uit Wemeldinge kreeg de wedstrijd helemaal een bijzondere wending, aangezien het zijn voorlaatste wed strijd als profwielrenner was. Bo vendien passeerde hij zowat in zijn achtertuin tijdens de 204,6 kilome ter lange eendagswedstrijd tussen Middelburg en Neeltje Jans. Zeeuw in de kopgroep Toch was het niet Marco Minnaard, maar Thijs de Lange die meezat in de lange vlucht. De 24-jarige renner uit Kattendijke zag onlangs alsnog zijn contract bij Metec-TKH Conti nental Cyclingteam verlengd wor den en dat vertrouwen betaalde zich direct uit. Na zeventien kilometer koos De Lange samen met landgenoot Daan van Sintmaartensdijk, de Duitser Paul Rudys en de Brit Adam Lewis het hazenpad. ,,De voorgaande edi ties wilde ik ook telkens mee zijn, maar toen lukte het niet. Ik ben blij dat ik ditmaal succesvoller was", zei De Lange na afloop over zijn ont snappingspoging. Meer dan vier minuten kregen de vier koplopers niet van het peloton dat strak onder controle werd ge houden door de sprintersploegen Team Jumbo-Visma en Deceu- ninck-Quickstep. ,,In zo'n vlakke klassieker weet je dat het heel lastig wordt om voorop te blijven. Boven dien was de samenwerking in de kopgroep niet optimaal. Ik heb ech ter mezelf weer getoond. Dat is het voornaamste", vult De Lange aan. Groenewegen vs. Viviani De vier koplopers zagen hun vluchtpoging dus ruim voor het einde stranden. Een massasprint op Neeltje Jans was daarna onvermij delijk. In die massaprint kwam de verwachte tweestrijd tussen Dylan Groenewegen (Team Jumbo- Visma) en de Italiaan Elia Viviani (Deceuninck-Quickstep). De Europese kampioen Elia Vivi- ani leek op weg naar de overwin ning, maar Groenewegen timede perfect en snelde de Italiaan op de meet voorbij. In de achtergrond was Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert) tijdens zijn laatste prof- Eigenlijk ging ik te laat aan, maar ik had gelukkig voldoende snelheid wedstrijd in eigen provincie de be ste Zeeuw met een 54e plaats op 46 seconden van de winnaar. Fantastisch jaar Voor winnaar Groenewegen was het alweer zijn vijftiende seizoens zege. ,,Het is een fantastisch jaar voor me geweest", reageerde de 26- jarige coureur na afloop. ,,Ik wilde daarom graag in stijl afsluiten in deze laatste wedstrijd van het jaar. De ogen waren op ons gericht, maar we hebben als ploeg de koers per fect onder controle gehouden. Dat ik uiteindelijk ook kon winnen, is fantastisch." Runner-up Elia Viviani toonde zich een sportieve verliezer na af loop. ,,Groenewegen was vandaag gewoon de snelste", erkende hij. ,,Natuurlijk is het jammer, want ik kwam hier voor de overwinning. Ik mag echter allesbehalve klagen, want het is een succesvol wielersei- zoen voor me geweest. Verliezen van Groenewegen is bovendien Na dertig seconden lag de eerste bal al in het netje. Een van richting ver anderd schot bracht het nog punt loze ZV Utrecht brutaal op voor- sprong tegen het nog ongeslagen DZK. Lennard Breel antwoordde met een doelpunt waar nóg meer geluk bij kwam kijken, maar kon niet voorkomen dat DZK in de eer ste helft van de wedstrijd werd overlopen door ZV Utrecht. Na de eerste periode bleef de schade nog beperkt voor DZK (5-4), maar in de tweede periode had de ploeg geen antwoord op het felle spel van ZV Utrecht. De ploeg was vele malen scherper en liep in de tweede peri ode verder uit naar een 10-7-voor- sprong. De thuisploeg leek het duel defi- nitief te beslissen toen het in het begin van de derde periode uitliep naar 13-8. Echter toonde DZK ka rakter en kwam de ploeg door een miraculeuze comeback in de vierde periode op gelijke hoogte: 13-13. De ploeg vocht zich in de duels en speelde in de vierde periode voor het eerst van de wedstrijd op het gewenste niveau. Het Vlissingse feestje was compleet toen respec tievelijk Bas van Houwelingen en Alex Breel DZK alsnog naar een 13- 15-overwinning schoten. Topscoorder Van Houwelingen blikte terug op de knappe come- PM VELDRIJDEN Peter Slits haalde de finish niet bij het WK Obstaclerun TENNIS Zowel de mannen als de vrouwen van BC Vlissingen won nen en staan nu aan de leiding in de tweede divisie. De vrou wen (met op de foto Sheri Bos) stuurden naaste concurrent Pendragon met lege handen naar huis. foto theo theune TENNIS DUATHLON Thijs Koops (16) uit Zoutelande is gis teren in Spijke- nisse 5de gewor den tijdens het Ne derlands Kampi oenschap Du- athlon (5 kilometer lopen, 20 km fiet sen en nog eens 5 km lopen). JUDO Groenewegen Job de Feijter Neeltje Jans - Dylan Groenewegen (26) Op karakter en via een miracu leuze comeback hebben de wa- terpoloërs van DZK een zwaar bevochten zege geboekt op het nog puntloze ZV Utrecht. In Utrecht werd een 13-8-achter- stand omgebogen naar een 13- 15-overwinning. Wouter Stap Utrecht BASKETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42