Spektakelstuk bij Arnemuiden voelt als verlies voor MZC'11 13 Terechte overwinning helpt Zeelandia Middelburg aan kop Nooit eerder speelden de teams te gen elkaar. Zeelandia Middelburg komt uit de zondagafdeling. Vorig seizoen kwam de vereniging uit in de tweede klasse zondag en werd besloten de overstap naar de zater dag te maken. Geld gaat nu niet meer naar de selectiespelers en de busreizen richting Brabant, waar de meeste tegenstanders zaten. De jeugdafdeling krijgt absolute prio riteit. Van de toenmalige selectie bleven 12 leden over. Voornamelijk jonge jongens. ,,We speelden 4-3-3, maar omdat ook de buitenspelers vertrokken, doe ik het dit seizoen anders", aldus trainer Salim Ben Sellam. Hij trad tegen SKNWK aan in een 4-4-2- formatie. De twee spitsen Niels Lu- teijn en Milan Jansen van Galen sneden al snel door de zwakke de fensie van de tegenstander, maar misten in het begin nog scherpte. Laatstgenoemde schoot eerst op de lat, voordat hij in de 24ste minuut wel raak schoot. Doorpakken, klonk het in het groen-witte kamp. En dat ge beurde. In de 37ste minuut maakte Luteijn zichzelf goed vrij in de spits, na een gegeven bal van Jansen van Galen, en schoof onderhoudbaar laag in de hoek binnen: 0-2. Voor rust kon Zeelandia Middelburg de topper al beslissen, maar SKNWK toonde veerkracht en kwam door Jarno van Nieuwenhuize voor de helftwisseling nog terug in de wed strijd. Het was alweer de zevende competitietreffer van de SKNWK- aanvaller, die geblesseerd aan de wedstrijd begon. Vijf minuten na rust boorde Ru ben van Winkelhof de Nieuwer- kerkse hoop al de zompige grasbo dem in. Wat gelukkig maakte hij de 1-3, zijn zesde competitiegoal. SKNWK kon er weinig tegenover stellen. Stijn Dooge was dichtbij een nieuwe aansluitingstreffer. Zeelandia-keeper Karim Amer lag al op de grond, maar Dooge schoot met zijn zwakke linkerbeen naast, terwijl hij met zijn sterke been in de andere hoek mogelijk meer suc ces zou hebben gehad. Automatismen Bij koploper SKNWK liep het niet. Trainer Ralph Zegers, ex-assistent trainer van Zeelandia Middelburg, had verdediger Mark Bleiji aan één tegenstander gekoppeld, om deze uit te schakelen. Bleiji liep over het hele veld, waardoor automatismen bij andere spelers ontbraken. Dominique Prins verzuimde snel het spel te verleggen. Nieuwer- kerkse spelers corrigeerden elkaar niet. De ingevallen Jari Goud zwaard nam een vrije trap zo belab berd, dat de bal even snel weer te rug kwam. In de slotfase wisselde Zegers de geblesseerde Van Nieu- wenhuize voor Machiel Schot. Het mocht niet baten. Zeelandia speelde de wedstrijd gediscipli neerd uit en kon de score nog ver der uitbouwen. Een goed keepende Daan van de Clingel voorkwam dat. ,,Over de gehele wedstrijd gezien zijn wij terechte winnaar", aldus Salim Ben Sellam. ,,Van tevoren ga ik op internet niet tegenstanders Ik denk dat wij het best voetballende team in deze klasse zijn uitzoeken. Wij gaan uit van onze eigen kracht. Het spel van SKNWK verraste mij. Ze voetbalden bij vla gen goed en er zitten een paar leuke, technische spelers bij. Ik denk dat wij het best voetballende team in deze klasse zijn. Soms zijn we te ongeduldig en missen we scherpte. Dat ga ik meer benadruk ken, elke week moeten we gas erop blijven geven." Zegers woont in Middelburg en kent de Zeelandia-spelers. Hij kon zich vinden in de nederlaag. ,,Ik verwijt mijn jongens niets. Zeelan- dia heeft meer kwaliteit. We heb ben kansen gecreëerd en ons niet per definitie laten inzakken. Alleen soms noodgedwongen. In dit soort wedstrijden leren mijn spelers. Hier worden ze beter van." ,,Een bewogen wedstrijd'', oor deelde Arnemuiden-trainer Nick Corré, terwijl MZC'11-trainer Ed win Kriens sprak van een wed strijd waar van alles in zat. ,,Als trainer heb ik het af en toe niet breed gehad, maar als liefhebber heb ik echt zitten genieten. Alleen waren wij voetballend gezien de eerste 25 minuten zoveel beter en hadden we gewoon met 0-2 of 0-3 voor kunnen staan'', keek hij terug op de eerste helft, die werd afge sloten met een 2-1-voorsprong voor Arnemuiden. Gemiste kansen ,,MZC was aan de bal iets beter'', vond ook Corré. Via Sander Backx kwam de ploeg uit Zierikzee op 0-1 en vlak daarna verzuimde Dy lan Adelaar de 0-2 te maken. Sven Heijboer miste ook nog een kans op de tweede Zierikzeese goal. Na een fout bij MZC'11 maakte Celino Davidse gelijk en via Jimmy de Nooijer kwam 'Erremuu' vlak voor de pauze zelfs op voorsprong. Tien minuten na rust maakte Maurice Elenbaas er 3-1 van. Corré: ,,Dan denk je dat je de wedstrijd naar je toe trekt, maar het bleef ge woon heel open. En het was zo dat wanneer er op het gladde veld op het middenveld balverlies was, dat direct ook tot een kans leidde.'' Uit een corner van Marc Bij de Vaate maakte Jesse van der Linden de 3-2 en Sander Backx trok de stand weer in evenwicht. De jeugdige MZC-formatie nam na een rake vrije trap van Rody Vermue zelfs een 3-4-voorsprong. ,,Wij kregen bij de 3-2 twee keer een bal op de lat en via Jimmy de Nooijer nog een kans op de 4-2, die we zeker hadden kunnen maken'', zei Corré. Zo golfden het spel en de emo ties heen en weer en was het uit eindelijk Jimmy de Nooijer die voor de 4-4 zorgde. Daarna kreeg MZC'11 via Jesse Kalwij en Jesper Kriens - de achttienjarige zoon van trainer Edwin Kriens - nog twee grote kansen op de overwin ning. Kriens: ,,Ik heb toch het ge voel dat we hier twee punten ver loren hebben. Dat overheerst bij mij wel. Zeker na die eerste 25 do minante minuten.'' Door de remise staat MZC'11 nu op de vijfde plaats. Arnemuiden is de nummer negen. maandag 14 oktober 2019 PM SKNWK moet leren van topper Zeelandia Middelburg bezit veel meer voetballende kwaliteiten dan SKNWK. Dat bleek al snel in de topper tussen de nummers één en twee van de vierde klasse A. Door de 1-3-zege voor de Walcherse bezoekers wis selde de club uit Middelburg op de ranglijst van plek met de Nieuwerkerkse club. Gerrit van Loon Nieuwerkerk Zeelandia Middelburg (groen-wit) won zaterdag de topper in de vierde klasse A tegen SKNWK. foto marieke mandemaker Met goede moed begon SKNWK zaterdag aan de tweede helft van de topper tegen Zeelan dia Middelburg. Maar vijf minuten na de pauze was het duel beslist. - Salim Ben Sellam De emoties vlogen zaterdag alle kanten op bij het duel in de tweede klasse E tussen Arne muiden en MZC'11. Uiteindelijk kwam er geen winnaar, maar gingen vooral de neutrale toe schouwers na de 4-4-eindstand voldaan naar huis. Klaas Verspoor Arnemuiden MZC'11-trainer Edwin Kriens. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41