Familie Hazelaar laat zich gelden Groene Ster stunt tegen koploper Lebo 0-4 Onnodige misstap Geen appeltje-eitje voor Luctor Heinkenszand 10 HSV HOEK DERDE DIVISIE Derdedivisionist Hoek heeft weinig te duchten van zwak Barendrecht. Mede dankzij een sterk optreden van de centrumspits wint de ploeg van trainer Lieven Gevaert met 0-4. "j ROeK Klaas Verspoor Bruinisse „Het was bijna een perfecte middag. Jammer van dat ene tegendoelpunt", sprak trainer Harro Haze laar na afloop. „De kansen die we kregen, hebben we effectief afgemaakt. Dat was het verschil met eerdere wedstrij den, tegen SSV'65 en ook Yerseke, waarin we veel kansen onbenut lieten.'' In de dertiende minuut waren zijn zoons al belangrijk. Maarten Hazelaar werd gevloerd, Oostka pelle/Domburg kreeg een straf schop en Jochem Hazelaar schoot raak. Een kwartier later gaf Maar ten Hazelaar de assist bij de 0-2 van Bas van der Wel en kort na de pauze schoot Maarten Hazelaar zijn ploeg naar 0-3. Harro Hazelaar: ,,Het is wel leuk dat ze allebei scoorden. Of ik trots ben? Ja, trots wel, maar het is soms ook wel eens lastig hoor. Ik wil ze ook niet voortrekken." Na de 0-3 liet ook Bas van der Wel met nog twee treffers zien van waarde te zijn voor Oostkapelle/Domburg, dat nu met De Meeuwen de gedeelde tweede plaats in de tweede klasse E be zet. „We staan hoger dan dat ik vooraf gedacht had. Zeker gezien onze gebrekkige voorbereiding. Maar, we staan waar we staan en we krijgen steeds meer wedstrijd conditie. Nieuwenhoorn is kam pioenskandidaat nummer één, maar wij gaan gewoon door waar we nu mee bezig zijn'', aldus de oefenmeester. HEINKENSZAND Na drie overtuigende zeges op rij in de derde klasse A was Lewed- orpse Boys geen eitje voor koploper Luctor Heinkens zand. Het werd slechts 1-0, door de derde seizoenstreffer van Barry Olierhoek. ,,Het was lastiger dan gedacht'', sprak de doelpuntenmaker achteraf. Door de uitslag blijft LeBo in het rechterrijtje en leidt Luc- tor Heinkenszand op doel saldo - ook Kapelle is nog foutloos - de dans. De vierde zege voor de fusieploeg kwam niet zonder slag of stoot tot stand. ,,LeBo had een goed middenveld. Wij startten in een 4-4-2-systeem en dat pakte niet goed uit. In de om- schakeling kwamen we con stant een mannetje tekort. De tweede helft gingen we 4-3-3- spelen en waren wij constant aan de bal'', keek de 22-jarige Olierhoek terug op het duel. Ongeveer een kwartier voor tijd vierde Olierhoek zijn feestje. ,,Hun spits leverde de bal in en wij schakelden snel om. Ik stond aan de linkerkant en ik sleepte de bal langs één man en daarna nog langs een man, waardoor ik vrij voor de goal kwam. Toen plaatste ik de bal langs de keeper in de hoek.'' De ploeg sleepte daarna met vijf verdedigers, spits Martijn Simonse werd opgeofferd, de zege binnen. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zorg den vrijdag voor een daverende verrassing in de eredivisie. De Zeeuwse ploeg versloeg in de Baskensburg de ongeslagen kop loper asv Lebo met 4-3. De grote man bij Groene Ster Vlissingen was Achraf Laabich met drie doelpunten, waaronder de win nende. Zoals bijna vertrouwd dit sei zoen kwam Groene Ster eerst op achterstand. Rachad Madi was de doelpuntenmaker van de Amster damse koploper. Maar zoals de hele avond zou blijken, liet de Vlissingse ploeg van trainer Yous- sef El Badey zich daardoor niet van de wijs brengen. Laabich zorgde kort voor rust voor de eer ste gelijkmaker. Na de pauze kwam Groene Ster nog twee keer op achterstand (via Ike Neil en Omar Tissoudali), maar opnieuw Laabich en Salim Sandee trokken de balans weer in evenwicht. De Baskensburg gonsde als vanouds en voelde dat er een stunt in zat. Twee minuten voor het einde zorgde man of the match Laabich voor de eerste Zeeuwse voorsprong. En die hield stand. Groene Ster pakte zo de derde zege van het seizoen en de eerste in een thuiswedstrijd. De achter stand op de tegenstander van vrij dag bedraagt door de overwin ning maar drie punten. De afgelopen weken zwierf Ruben de Jager bij Hoek door het elftal. Te gen VVSB acteerde hij na rust als een veredelde rechtsback, vorige week begon hijtegen Dovo als linksbuiten. In Barendrecht mocht de aanvaller zaterdag weer eens als 'nummer 9' starten en liet hij zien dat Lieven Gevaert hem daar de ko- Vorig seizoen maakte ik er zes of zeven. Ook te weinig -Ruben de Jager mende tijd ook moet laten staan. Met twee assists en een goal was De Jager belangrijk voor Hoek, dat de drie punten na iets meer dan een kwartier spelen al op zak had. Bijna speelde De Jager de perfecte wedstrijd. Maar dan had die ene bal, kort na de 0-4, er ook in gemoeten. De bij Lewedorpse Boys, JVOZ en FC Twente opgegroeide spits schoot een voorzet van rechts hard in, maar doelman Donovan Leves- tone redde met het been. ,,Die pakte hij goed man'', vond De Jager, die baalde dat hij naast twee assists maar één in plaats van twee goals achter zijn naam kreeg. ,,Ik deed bij dat moment eigenlijk alles goed." Door de aanwezigheid van Kyle Doesburg speelde De Jager vorig seizoen vooral als rechtsbuiten. Het zorgde ervoor dat velen dachten dat hij een buitenspeler is. Maar De Ja ger is een centrumspits, een num mer 9, die leeft voor goals, maar ook net zo goed de aanjager en aangever wil zijn. Bij FC Twente zagen ze een echte spits in hem en werd hij door de KNVB geselecteerd voor Oranje onder 18 en 20. Hij speelde samen met onder an deren Frenkie de Jong en Michel Vlap. Een zware knieblessure zette De Jager in een cruciale fase van zijn carrière een jaar buitenspel. De Jager werkte hard om weer hele maal fit te worden, keerde terug naar Zeeland en is nu aan zijn tweede seizoen bij Hoek bezig. En als hij speelt zoals hij dat zaterdag deed, kan hij van grote waarde zijn. Strafschopgebied Natuurlijk worden spitsen afgere kend op goals. Maar trainers kijken ook naar de hoeveelheid arbeid die ze leveren en wat ze toevoegen aan het voetballende gedeelte binnen het elftal. In Barendrecht zocht De Jager de diepte en bediende ach tereenvolgens Jonathan Constansia (tiende minuut, 0-1) en Karim Ban- nani. De linksback speelde zich na dertien minuten knap vrij in het strafschopgebied van de tegenstan der, schoot met links hard raak en sprong daarna in de armen van de spits. Die maakte zelf, weer drie mi- nuten later, op aangeven van Rik Impens de 0-3. Die stand stond halverwege ook op het scorebord. ,,We hadden het verder uit moeten bouwen'', bleef De Jager kritisch. ,,Na de 0-3 zeiden we meteen tegen elkaar dat we door wilden gaan. Nog meer goals ma ken. We zeggen het wel, maar we doen het nog niet. Dan moeten we veel harder zijn en een tegenstan der op de rug leggen. De wedstrijd dood maken.'' De tweede helft had weinig meer om het lijf. Na een kwartier haalde Gevaert de als linksbuiten spelende Jonathan Constansia naar de kant. De trainer was bang voor een kaart voor de dertiger, die werd uitge jouwd door het thuispubliek. Zijn vervanger Francis Kabwe Manen- gela verzorgde daarna de assist bij de 0-4, door een voorzet met links op het hoofd van Rik Impens te leg gen. De aanvoerder maakte in de Soms is een gelijkspel het maxi maal haalbare en kun je leven met het resultaat, dat was voor Kloe- tinge zaterdag absoluut niet het ge val. Klaas van Hecke was na afloop dan ook allesbehalve tevreden met de puntendeling. ,,Dit is een tegen- stander waar we gewoon van moe ten winnen, dit had niet gemogen." Gezien het spelbeeld en de tus senstand was er voor Kloetinge ook weinig aan de hand, zeker in de eer ste helft. De ploeg creëerde niet heel veel kansen, maar was continu in balbezit en zorgde wel voor de nodige dreiging. Die dreiging werd net voor het halfuur in een doel punt omgezet, toen Daan Esser at tent reageerde op een rebound. Door die goal zocht de ploeg van Lourens de kleedkamer op met een voorsprong. Na rust was er sprake van een andere wedstrijd, zag ook Van Hecke. ,,In de eerste helft wa ren we veel beter en hebben ze geen kans gehad. De tweede helft waren we slordig, maakten we verkeerde keuzes en hielpen we ze terug in de wedstrijd.'' maandag 14 oktober 2019 PM Trainer Harro Hazelaar be leefde met zijn zoons Jochem en Maarten een bijzondere voetbalmiddag in Bruinisse. Het bezoek aan Bruse Boys in de tweede klasse leverde hun Oostkapelle/Domburg een eclatante 1-5-overwinning op. Bijna perfect duel voor De Jager Barendrecht-Hoek 0-1 10. Constansia Barry van der Hooft Barendrecht 0-2 13. Bannani 0-3 16. De Jager 0-4 64. Impens Opstellingen Levestone De Jonghe Eekman Wilson 1 Husen Embrechts Van Dijk James 28. Mangert Bannani Samseij Smulder Dorst Vandepitte Vorthoren Impens Krolis Franse De Bruin 77. Nelis 82. Van der Wal De Lange 65. Salem Bakour De Jager 82. Abdenbi Constansia 60. Kabwe Manengela Scheidsrechter: P. Henshuijs Toeschouwers: 450 Daan Esser, hier op archief beeld, maakte zaterdag de enige Kloetinge-goal. foto ron quin- Na drie overwinningen op rij heeft Kloetinge zaterdag het eerste puntverlies moeten slik ken in de eerste klasse C. De ploeg van Marcel Lourens leek op bezoek bij Papendrecht lang op weg naar de vierde zege, maar een treffer vlak voor tijd gooide roet in het eten. Kloe- tinge moest daardoor genoegen nemen met een punt: 1-1. Daniel Wissel Papendrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38