II O O) CD O 9 Ruud Pennings is na 0-4-verlies nog één van de weinige optimisten Goes kreeg voor eigen publiek zwaar klop van een ploeg die in de eerste ze ven duels tot zeven punten was geko men. Het was echter vooral de manier waarop de derdedivisionist te kijk werd gezet wat pijn deed. De ploeg van Pen nings werd afgerekend op defensief ge schutter, aanvallende onmacht en oogde na rust ongeïnspireerd. De thuisploeg keek halverwege tegen een 0-2-achterstand aan en ging in het tweede part met speels gemak over de knie, bij een ploeg die vroeg druk zette. Excelsior'31 was agressiever en kon erg gemakkelijk drie punten aan het totaal toevoegen. Goes leek een ijzeren wil om te winnen te ontberen, oogde rade- loos en zakte voor velen door de onder grens. Andere trainer Routinier Sherief Tawfik, die in de aan loop naar een nieuw seizoen op zijn be sluit om te stoppen terugkwam, nam de term 'dramatisch' in de mond. ,,De motivatie die er vorig seizoen was, is er nu niet'', stelde hij vast. ,,Dat heeft met meerdere dingen te maken. We hebben een andere trainer, een andere manier Er is steeds gezegd dat we onterecht van onderen stonden. Maar nu zeg ik: we staan daar terecht van trainen en we hebben te maken met een ander team. In al die jaren dat ik bij Goes heb gevoetbald, hebben we het klassieke 4-3-3-systeem gespeeld. Met buitenspelers die aan de zijlijn speelden. We spelen nu ook met drie man voorin, maar hebben geen echte buitenspelers.'' Ruud Pennings begon het seizoen met twee spitsen, maar paste de speel wijze aan toen de resultaten tegenvie len. ,,Maar in de eindfase van de aanval zijn we zó onrustig'', zei de trainer. ,,Als we een vrije bal op het middenveld hebben, willen we die in één keer door steken. Dit was een wedstrijd die kans op de ommekeer bood. We hebben een paar kansen gehad, hadden op voor sprong moeten komen, maar hebben niet gescoord. Zij promoveerden een halve kans tot een kans en een kans tot een doelpunt.'' Tawfik: ,,Je kunt verdedigen wat je wilt, maar als je ziet hoe wij de eerste twee doelpunten tegen kregenWe waren niet goed genoeg in de omscha keling, wonnen geen tweede bal. Het was slordig, we straalden niks uit. Als we deze tegenstander vorig jaar hadden gehad, dan hadden we daarvan gewon nen.'' Het is gewoon, zegt Tawfik, allemaal nét niet. ,,Dat is zonde. De club heeft ambitie, als speler heb je ambitie. Er is steeds gezegd dat we onterecht van on der stonden. Maar nu zeg ik: we staan daar terecht.'' Goes incasseerde 27 treffers in acht competitiewedstrijden. Ruud Pen- nings: ,,Je kunt met vijf man achterin spelen, vier ervoor, en één spits. De boel dicht bouwen. Dat is niet wat deze jongens willen. Ik ook niet. Nee, ik maak me geen zorgen. Ik voel veel steun vanuit de club, echt fantastisch. We moeten als groep positief blijven.'' En als dat lastig is voor spelers? ,,Als het niet lukt om achter elkaar te blijven staan, dan moeten ze afhaken.'' 1 Interland Avontuur maandag 14 oktober 2019 SgSSBSÏPiP! Ruud Pennings zag zaterdag nog wel perspectief, maar de trainer was na afloop zowat de enige opti mist. De Goese aanhang morde, de spelersgroep wekte een verdeelde indruk. Goes verloor met 0-4 van Excelsior'31, kwam voor de zevende keer op rij niet tot winst en dat liet zijn sporen na. Terwijl een aantal spelers na afloop op het veld naar oorzaken zocht, verlieten anderen al het Goese complex. Peter van Kouteren Goes - Sherief Tawfik 4.m.G.0.£^ Goes-Excel si or 0-1 8. Veltkamp 0-2 17. Diks 0-3 71Penterman 0-4 88. Boelorditi Opstellingen Hoekman Koetsier Klap Beverdam Tawfik Schmidt Manuhuwa 46. Smoes Dekker Zwiers 75. De Kok Gerritsen Mulkes Hollemans Davina De Kroo Veltkamp 75. Bank Penterman De Winter Diks Schalkwijk Ezafzafi Wissel 75. Boelorditi 75. De Vlieger Reinders Hage Scheidsrechter: M. Germs (Wilnis) Toeschouwers: 300 H Keeper Matthew Lentink heeft zijn land Aruba in League B van de Concacaf Nations League zien verliezen bij Jamaica. Het werd 2-0 voor de Reggae Boyz. Vlissin- gen-keeper Len- tink bleef 90 mi nuten op de bank bij Aruba. Eric Abdul kreeg de voorkeur onder de lat. Hij moest al na der tien minuten vis sen (1-0). Twee minuten voor tijd maakte Jamaica er ook nog 2-0 van. 2111 Trainer Roy Hendriksen uit Middelburg gaat aan de zijde van Marcel Keizer opnieuw een buitenlands voetbalavontuur aan. Hij wordt assistent bij Al Jazira FC in de Verenigde Ara bische Emiraten. In 2018 ging Hendriksen in die functie ook al met Keizer mee naar Spor ting CP Goes-verdediger Sherief Tawfik (midden) probeert tevergeefs gevaar te stichten in het strafschopgebied van Excelsior'31. Doelman Melvin Koetsier heeft de bal klemvast. foto johan van der heijden Weer een kansloze middag voor ongemotiveerd Goes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37