Fontijn waant zich in slechte film Superster Biles heerst op de WK 7 'Papa's vriendje heeft gewonnen' AFSCHEID TEN DAM wedstrijden samen heb gereden", vertelde Mollema. ,,Voor zijn af scheid wilde ik sowieso graag nog even samen wat gaan eten." Wielerhoop Opvallend is dat waar 'Bau' en 'Lau' in 2013 nieuwe hoop gaven aan een land dat al lange tijd niet meer was verwend met wielersuccessen, kort daarna een nieuwe generatie kort opstond die al snel alle verwachtin gen overtrof. Daardoor was niet langer Mollema de Nederlandse wielerhoop, maar trokken Tom Dumoulin, Dylan Groenewegen en Mathieu van der Poel het stokje uit zijn handen. ,,Dumoulin en Steven Kruijswijk hebben het stokje inderdaad al van mij overgenomen", beaamt Mol- lema. ,,Van der Poel en Sam Oomen zijn nog jonkies en komen er nu aan. Ik begin langzaam meer bij het ervaren gedeelte van het peloton te horen. Maar ik ben er nooit zo mee bezig dat er een nieuwe generatie aankomt. Ik doe mijn ding, win ook de laatste jaren koersen en doe in grote rondes nog goed mee. Verge leken met Dumoulin en Kruijswijk heb ik in de klassiekers wat meer ereplaatsen en overwinningen be haald. Van der Poel lijkt alles te kunnen. Dat is alleen maar mooi voor het Nederlandse wielrennen. We hebben een unieke generatie. Zeker als je het vergelijkt met de af gelopen twintig, dertig jaar." Bijzonder Toch blijft een triomf in de Ronde van Lombardije sowieso bijzonder, aldus Mollema. ,,Het is niet makke- kunnen bedenken", zei Ten Dam na dat etentje. ,,Dat hij die koers wint, is fantas tisch. Dat maakt mijn afscheid nog specialer. Ik kreeg na de wedstrijd een filmpje van mijn vrouw waarin mijn zoons zeggen dat ze vinden dat ik het goed heb gedaan in Lombardije. Mijn jongste zoon zegt daarin dat hij blij is dat 'papa's vriendje' ge wonnen heeft. Ik ben hier best trots op." lijk om een monument te winnen. De laatste jaren hebben alleen Niki Terpstra, Wout Poels en Servais Knaven dat gedaan. En dan hebben we het over alle vijf de monumen ten. Ik denk niet dat we moeten verwachten dat Nederlanders alle monumenten winnen." De naam Mollema staat in elk ge val voor altijd in het routeboek van de Ronde van Lombardije. En als het aan de Groninger ligt, blijft het niet bij dit monument. ,,Ik ga nog wel wat jaartjes mee en er komen nog meer kansen. Ik heb gemerkt dat de klassiekers me liggen. Vol gend jaar ga ik denk ik ook nog voor het klassement in een grote ronde en het jaar erna misschien ook nog, maar daarnaast ga ik me meer op de klassiekers richten. Ik ben nog lang niet verzadigd." De 31-jarige Schiedamse werd na haar duel met Lauren Louise Price uit Wales door de jury aangewe zen als winnares op punten: 3-2. Terwijl ze klaar stond voor de prijsuitreiking, werd bekend dat de bond van Wales een protest had ingediend. Na bijna een uur kreeg Fontijn te horen dat Price alsnog wereldkampioene tot 75 kilo was. De nummer 2 van 'Rio' vluchtte daarna het stadion uit en liet de prijsuitreiking voor wat het was. ,,Ik ben echt heel erg teleurge steld'', aldus Fontijn. ,,Ik waande me in een slechte film, die ook nog eens steeds slechter werd. Ik voelde me wereldkampioen, maar een uur later was ik mijn eerste WK-goud alweer kwijt. Ik hoorde veel gejuich uit de kamer waar de delegatie van Wales zat. Toen wist ik genoeg en liep ik de hal uit.'' Boris van der Vorst, de voorzit ter van de Nederlandse boksbond, sprak van een horrorscenario. ,,Die wereldtitel was voor Nouchka de kroon op haar werk. Zeer sneu en onterecht dat het zo liep. Gezien de gehele partij is Nouchka wat mij betreft de kampioene.'' Het kamp-Price maakte voor het protest gebruik van nieuwe regels. Van der Vorst: ,,Een andere jury bekeek daardoor nog eens de tweede ronde. Daar kwam een an der resultaat uit. Goed dat mis standen in het boksen worden aangepakt, maar niet op deze ma nier, net na een gewonnen WK-fi- nale. Beroep was ook niet meer mogelijk.'' Hoe blij kun je nog zijn met een gouden medaille, als je thuis je slaapkamer kan behangen met alle gouden plakken die je ervoor al behaalde? Simone Biles vierde gisteren in Stuttgart haar over winning op balk met een per soonlijke topscore net zo uitbun dig als haar eerste WK-plak zes jaar geleden in Antwerpen. De 22-jarige Amerikaanse bezit nu het duizelingwekkende aantal van 25 WK-medailles: 19 gouden, 3 zilveren en 3 bronzen. Ze staat daarmee bovenaan de recordlijs- ten. De Wit-Rus Vitaly Tsjerbo, een grootheid uit de jaren negen tig, heeft een stap terug moeten doen. ,,Och, ik ben niet zo van de cijfers'', luidde haar nuchtere commentaar in Stuttgart. Op balk en vloer was Biles' oefening giste ren van een andere dimensie. De springveer veegde met iedereen de vloer aan. De vijfde plaats in de brugfinale van zaterdag viel uit de toon. Dat geeft haar een vleugje menselijkheid. Een afgeladen Hanns-Martin- Schleyer-Halle sloot de kleine grootheid (met haar 1,42 meter) in de armen. Met kushandjes be dankte Biles de turnfans. Bedoeld als definitief afscheid van het WK-toneel? ,,Nee, gewoon een goed gebruik bij het einde van dit hoofdstuk'', zei de Amerikaanse na afloop. Adoptie Haar erelijst is een aaneenschake- lijk van bijzondere prestaties door een sportvrouw met een bijzon der verleden. Haar aan drugs ver slaafde moeder stond haar en zus Adria op jonge leeftijd af voor adoptie. Hun vader maakte geen deel uit van hun leven. De zusjes bleven in de familie: opa Ronald en oma Nellie ontfermden zich over hen. Sinds de Spelen van Rio, waar Simone Biles vier keer goud en één keer brons oogstte, zijn de grootouders zelfs eigenaar van het World Champions Center, een trainingscomplex thuis in een voorstad van Houston, Texas. Als gevolg van een niersteen- aanval was Biles vorig jaar in Doha niet op haar best, maar ze veroverde zes medailles, waaron der vier gouden. In Stuttgart turnde ze twee nieuwe elemen ten, de 'Biles II' op vloer (een dub bele salto achterover gehurkt met drie schroeven) en de 'Biles' op balk (een dubbele salto met dub bele schroef). Ze had al een 'eigen' element op vloer en sprong. UITSLAGEN maandag 14 oktober 2019 GO op carrière' COMO In Como vierde een klein groepje mannen zater dagavond dubbel feest. Lau rens ten Dam (38) at er met een paar vrienden in een pizzeria om het einde van zijn carrière te vie ren. Eén van hen was Bauke Mollema, die voorafgaande aan de Ronde van Lombardije al aan Ten Dam had gevraagd of hij na de race tijd had om een hapje te eten in de finishplaats. ,,Dit sce nario had ik van tevoren niet Laurens ten Dam (links) en Bauke Mol- lema (derde van links) vieren feest met Sam Oomen (r.) en Mollema's podcastmede- werker Stefan Bolt. FOTO TEN DAM OELAN-OEDE Boksster Nouchka Fontijn (foto) zweefde gisteren na de WK-finale in het Russische Oelan-Oede tussen uitersten. Nouchka Fontijn was maar een uur wereldkampioen. foto afp Een lachende Simone Biles aan het eind van haar oefening op vloer, waarbij zij net als op balk iedereen achter zich liet. foto bsr Als er één naam blijft hangen van het turntoernooi in Stutt gart, is het die van Simone Arianne Biles. Superlatieven schieten tekort voor de beste deelnemer in de geschiedenis van de WK turnen. Marcel Luyckx Stuttgart BADMINTON Almere. Dutch Open. Gemengd, halve finale: Piek/Tabeling (Ned) - Smith/Ellis (Eng) 21-17 21-14. Finale: Piek/Tabeling - Gabrielle/Adcock (GB) 21-17 21-13. HOCKEY Hoofdklasse. Mannen: Bloemendaal - Den Bosch 3-1, Hurley - Amsterdam 3-4, Kam- pong - Tilburg 2-1, Klein Zwitserland - Almere 1-1, Pinoké - HGC 1-2, Rotterdam - OR 3-1. Stand aan kop: 1. Bloemendaal 6 16, 2. Rotterdam 6-13, 3. Den Bosch 6-12. Vrouwen: Bloemendaal - Laren 4-4, Den Bosch - SCHC 2-2, HGC - Pinoké 0-2, Kampong - HDM 1-3, OR - Hurley 3-0, Vic toria - Amsterdam 1-6. Stand aan kop: 1. Den Bosch 6-14, 2. OR 6-13, 3. SCHC 6-12. TENNIS Mannen. Shanghai, halve finales: Medve- dev (Rus/3) - Tsitsipas (Gri/6) 7-6 7-5, A. Zverev (Dui/5) - Berrettini (Ita/11) 6-3 6-4. Finale: Medvedev - Zverev 6-4 6-1. Vrouwen. Linz, halve finales: Ostapenko (Let) - Aleksandrova (Rus/8) 1-6 7-6 7-5, Gauff (VS) - Petkovic (Dui) 6-4 6-4. Finale: Gauff - Ostapenko 6-3 1-6 6-2. TURNEN Stuttgart. WK. Mannen. Vloer: 1. Yulo (Fil) 15,300, 2. Dolgopat (Isr) 15,200, 3. Xiao (Chn) 14,933. Voltige: 1. Whitlock (GBr) 15,500, 2. Lee (Tai) 15,433, 3. McClenaghan (Ier) 15,400. Ringen: 1. Qolak (Tur) 14,933, 2. Lo- dadio (Ita) 14,900,3. Said (Fra) 14,800. Sprong: 1. Nagornyj (Rus) 14,966, 2. Dala- lojan (Rus) 14,933, 3. Radivilov (Oek) 14,749. Brug: 1. Fraser (GBr) 15,000, 2. Önder (Tur) 14,983, 3. Kaya (Jap) 14,966. Rek: 1. Mariano (Bra) 14,900, 2. Srbic (Kro) 14,666, 3. Dalalojan 14,533. Vrouwen. Sprong: 1. Biles (VS) 15,399, 2. Carey (VS) 14,883, 3. Downie (GBr) 14,816. Brug: 1. Derwael (Bel) 15,233, 2. Downie 15,000,3. Lee (VS) 14,800; 5. Biles 14,700. Balk: 1. Biles 15,066, 2. Liu (Chn) 14,433, 3. Li (Chn) 14,300. Vloer: 1. Biles 15,133, 2. Lee 14,133, 3. Melnikova (Rus) 14,066. VELDRIJDEN Gieten. Superprestige. Mannen: 1. Iserbyt (Bel) 1.04.13, 2. Hermans (Bel) 0.17, 3. Van Kessel (Ned) 0.43, 4. Van der Haar z.t. Vrouwen: 1. Del Carmen Alvarado (Ned) 46.26, 2. Cant (Bel) 0.55, 3. Kastelijn (Ned) 1.06, 6. Kaptheijns (Ned) 1.23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35