'MVG': opnieuw dubbel in Dublin 6 Kamminga is weer op dreef Kramer loopt blessure op Toernooizege tiener Gauff Nederlandse titel voor Blom WIELRENNEN RONDE VAN LOMBARDIJE Na 38 jaar kreeg Hennie Kuiper eindelijk een opvolger als Nederlandse winnaar van de Rondevan Lombardije. Bauke Mollema (32) boekte een fraaie zege. ,,Dat ik geschiedenis schreef, ging gelijk door me heen." GOLF Bauke Mollema was zich er zater dag in Lombardije van bewust dat hij een historische overwinning kon boeken. De Groninger voelde zich al de hele week goed in Italië, reed al naar top 10-klasseringen in de Giro dell'Emilia (vierde), Gran Premio Bruno Beghelli (vijfde) en Milaan-Turijn (zevende) en had, zoals hij dat eigenlijk altijd doet, het officiële routeboek doorgespit op zoek naar het aantal Neder landse winnaars. Slechts twee van zijn landgenoten hadden de Ronde van Lombardije ooit gewonnen. Jo de Roo in 1962 en 1963 en Hennie Kuiper in 1981. ,,Ik wist dat ik een goede kans had om een rol te spe len in de finale, maar om te win nen, moest alles mee zitten", zei Mollema over het verwachtings patroon. Hij kreeg de kans toen hij op de Civiglio, de voorlaatste beklim ming van de klassieker, met de top favorieten overbleef. Nadat het, na een aanval van Alejandro Valverde, in die voorste groep even stilviel, besloot Mollema ervoor te gaan. ,,Lombardije is zo'n zware koers dat er in de finale geen dertig, veer tig mannen voorin zitten die kun nen winnen. Ik was goed genoeg om ervan te profiteren dat de favo rieten even naar elkaar keken. Daar, op de Civiglio, besefte ik gelijk dat het een heel bijzondere overwin ning zou zijn als ik het zou red den." Slotklimmetje Daarvoor moest hij een solo rijden van ruim 18 kilometer, waarin hij zijn voorsprong in de afdaling van de Civiglio flink uitbreidde. ,,Pas op het laatste stukje van het slot- klimmetje (de San Fermo Della Battaglia, red.) wist ik dat ik ging winnen. In eerste instantie weet je nooit of het erachter nog op gang komt, maar ik wist wel dat ik mijn PODIUM^ 243 km in 5.52.59 tempo goed zou kunnen vasthou den. Toen ik bovenop dat klimme tje nog 25 seconden voorsprong had, wist ik dat het binnen was. Dat ik daarmee geschiedenis schreef, ging gelijk door me heen. Dat schrijf je sowieso als je een monument wint. Dit is bijzonder, mijn grootste overwinning. Een mooie kroon op mijn carrière." Wat het extra speciaal maakte, is dat de Ronde van Lombardije de laatste profwedstrijd was van Lau- rens ten Dam. Ten Dam en Mol- lema, die in 2013 als 'Bau en Lau' de Nederlandse wielerfans trakteer den op een prachtige Tour de France', zijn vrienden en vierden het afscheid van de één en de overwinning van de ander samen. ,,Laurens is in mijn carrière de wielrenner met wie ik de meeste Eindelijk de 'dubbel' dus voor Van Gerwen in het enige toernooi, waarbij een leg niet alleen moet worden beëindigd met een 'dub bel', maar ook begonnen. Nadat hij het in de eerste ronde lastig had met Jamie Hughes (2-1) ging de groene sloopkogel ogenschijnlijk op cruise control richting de finale, via de haltes Jeffrey de Zwaan (3-0), Mervyn King (3-1) en Chris Dobey (4-0). Van Gerwen zal de uitslag van de andere halve finale met een grijns hebben begroet. Rijzende ster Glen Durrant werd gevloerd door Chis- nall, de favoriete tegenstander van Mighty Mike. In totaal kwamen ze elkaar 28 keer tegen op een tv-toer- OVan Gerwen rekent in finale af met zijn favoriete opponent Chisnall nooi, slechts één keer wist Chizzy te winnen (25 keer won Van Gerwen, twee keer eindigde het gelijk). Met het gooien van finales heeft Chisnal ook al geen goede ervarin gen. Vijf keer eerder stond hij in de eindstrijd van een Major-toernooi, vijf keer verloor hij. En dat tegen Van Gerwen, die alle Majors al mi nimaal een keer op zijn naam heeft geschreven. Niet verwonderlijk dat hij zaterdag aan het langste eind trok dus. Het was zijn vijfde World Grand Prix-eindzege, zoals hij ook de Masters en de Premier League Darts al vijf keer winnend afsloot. Knap dat de veelvraat uit Vlijmen zijn focus nog zo vaak weet te be houden. Van Gerwen liet na zijn winst weten blij te zijn. ,,De mensen kun nen zeggen wat ze willen; dat ik niet veel toernooien meer win. Maar dat valt wel mee. En dit is de belangrijkste periode van het jaar, met veel belangrijke toernooien", aldus 'MVG'. maandag 14 oktober 2019 ZWEMMEN Arno Kam minga heeft weer een overwinning geboekt in de wereldbeker. De 23-jarige Katwijker was op de slot dag van de driedaagse in Berlijn de beste op de 200 meter schoolslag: 2.09,03. Kamminga dook vorige week onder de 2.08. SCHAATSEN Sven Kramer (foto) heeft zaterdag een knieblessure opgelopen, toen hij op trainingskamp in Inzell op de racefiets werd aangereden door een auto. Over de blessure valt op dit moment nog niets te zeg gen. Vandaag wordt een MRI-scan gemaakt. Joost Luiten werd 25ste op het Italiaans Open. De Rotterdammer had twaalf slagen achterstand op de Oostenrijkse winnaar Bernd Wiesberger. TENNIS De pas 15-jarige Cori Gauff heeft haar eer ste WTA-toernooititel be haald. De Amerikaanse was in de finale in het Oostenrijkse Linz de Letse Jelena Ostapenko in drie sets de baas: 6-3, 1-6, 6-2. Gauff schakelde in Linz eerder Kiki Bertens uit. PAARDENSPORT Merel Blom heeft met haar paard Ceda op overtuigende wijze de Nederlandse titel eventing veroverd, onder deel van de military van Boekelo. Nederland ein digde in het landenklasse- ment als elfde en miste een ticket voor de Spelen. GO Mollema: 'Kroon Martijn Abbenhuys Como RONDEVAN LOMBARDIJE Bergamo-Como 1. Mollema (Trk) 2. Valverde (Spa/Mov) +0.16 3. Bernal (Col/Ins) z.t. 4. Fuglsang (Den/Ast) z.t. 5. Woods (Can/Edu) +0.34 6. Haig (Aus/Mit) z.t. 7. Roglic (Slo/Jum) z.t. 8. Buchmann (Dui/Bor) +0.50 9. Latour (Fra/AG2) z.t. 10. Molard (Fra/Grp) z.t. 33. Gesink (Jum) +3.53, 38. Kelderman (Sun) +5.50. Michael van Gerwen viert zijn overwinning in Dublin. foto pdc Het leek wel alsof Michael van Gerwen alleen in de even jaren de World Grand Prix in Dublin mocht winnen: in 2012, 2014, 2016 en 2018 ging hij er met de 'vaas' vandoor. Maar op de Vlij- menaar staat geen maat: zater dag voegde hij 2019 aan dat rij tje toe door in de eindstrijd af te rekenen met Dave Chisnall: 5-2. Max van der Put Dublin Bauke Mollema bekroonde een solo met winst in de klassieke Ronde van Lombardije. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34