Ontroering en optimisme bolderman.nl Voordelige kerstreizen! MEDIA CULTUUR 23 weer de hoofdrol van Hendrik Groen op zich nam. ,,De ontwikkelingen in het verzorgingstehuis zijn ook niet echt rooskleurig: de bewoners wor den allemaal verspreid over andere tehuizen.'' Gelukkig gaat de Oma- nido-club ook weer op allerlei uit stapjes, zoals een wijnreisje naar Frankrijk, dat Eefje nog graag had willen maken. Waar regisseur Oliehoek moeite had om André van Duin, die Evert speelt, in het gareel te krijgen - hij mocht beslist niet lollig doen of wenkbrauwen optrekken - had hij voor Hulst één aanwijzing. „Twintig jaar erbij, zei Tim alleen maar. Ik ben een fysiek acteur, dus dat doe ik in een handomdraai: vooroverbuigen, langzaam praten.'' Om hem op de close-ups ook een jaar of negentig te laten lijken, kreeg Hulst latex kraai enpoten naast zijn ogen geplakt. ,,Dat erop doen was niet zo erg, maar eraf... Ik trok mijn eigen huid tot bloedens toe open. Dus na verloop van tijd De ontwikke lingen in het verzorgings tehuis zijn niet echt rooskleurig voor de Omanido-club hebben we mijn eigen lijntjes wat steviger aangetekend.'' Ploeteren Hoe gezellig en knus het er ook alle maal in de serie uitziet, in het echt was het ploeteren, zegt Hulst. ,,De Omanido-vriendjes komen een halve dag om een paar scenes op te nemen. Ik zit in elk shot: deed het licht aan, en het licht uit. Ik had een persoon lijke waakhond die me overal volgde, en me van de ene beige sweater in de andere hees.'' Alles voor dat mil joenenpubliek, al zegt het Hulst wei nig dat er zoveel mensen kijken. „Na tuurlijk vind ik het erg fijn dat het vorige seizoen goed werd ontvangen, maar ik doe gewoon mijn werk. Tim is supergoed, de acteurs zijn super- goed, we zijn allen bezeten van ons vak. Dat matcht heel goed." Pijnstillers Theater maken door jongeren en voor jongeren en hun belevings wereld - het is het fundament waarop de voorstellingen van Homemade Productions rusten. Inderdaad weten producties als Spijt, Afblijven en Razend (naar werk van jeugdboekenschrijfster Carry Slee), maar ook de komedie Tina de Musical een jong publiek naar de schouwburg te lokken. Een even nobele als niet te onder schatten functie: jeugdigen enthousiasmeren voor het theater. Pijnstillers heet de nieuwe productie, gebaseerd op, opnieuw, een boek van Slee. In die zin sluit de auteur naadloos aan bij een an dere missie van Homemade Productions: educatie. Theater met een boodschap, zonder dat die moraliserend of dwingend wordt gepresenteerd of ten koste gaat van inhoud en vorm. In Pijnstillers is de adolescent Casper de hoofdpersoon. Een mu zikale jongen, geloofwaardig geac teerd door Ridder van Kooten, en alleen met zijn moeder opgroeit. Op het oog een harmonieuze situatie, tot zijn moeder (een doorleefde, ontroerende rol van Alexandra Alphenaar) kanker krijgt. Die omstandigheid veran dert zijn relatie tot haar, maar ook zijn band met zijn vrienden, waar bij machteloze woede en berus ting om voorrang strijden. Daartussendoor speelt zijn ver liefdheid op Anouk (een sterke Danique Bol), maar ook het ge vecht dat de twee vriendinnen Xanne (Iris Bakker) en Sophie (Donna-Jo Aarts) met hun lesbische gevoelens leveren. Tege lijk zorgen zij - een ADHD-ach- tige spring-in-'t-veld en haar droog-geestige partner - voor de humor en relativering die in Pijnstillers volop aanwezig is. Het script van routinier Dick van den Heuvel (Was getekend An nie MG Schmidt, Turks Fruit) levert krachtige scènes op - met de ei gentijdse muziek van Jeroen Sley- fer (Kruistocht in spijkerbroek) kun nen de spelers vocaal uitstekend uit de voeten. Het maakt Pijnstillers tot een avond waarop, ondanks de bela den thematiek, optimisme uitein delijk zegeviert. En die boodschap mag worden gehoord en gezien. 6-daagse kerstreis Wereldstad Berlijn 6-daagse kerstreis Londen en omgeving 6-daagse kerstreis Bohemen en Praag 6-daagse kerstreis Basingstoke in Engeland 6-daagse kerstreis Van der Valk Landhotel Spornitz 6-daagse kerstreis Van der Valk Parkhotel Spreewald maandag 14 oktober 2019 Het geheime dagboek van Hendrik Groen seizoen twee (Omroep MAX), 22.15 uur op NPO 1 als Hendrik MUSICAL Pijnstillers door Homemade Productions Arno Gelder De musical Pijnstillers is te zien bij verschillende theaters door heel het land. foto melanie de otter v.a. slechts ïm* li lil L v.a. slechts Vertrekdatum: 22 december 2019. Vertrekdatum: 22 december 2019. Vertrekdatum: 22 december 2019- Vertrekdatum: 22 december 2019- Vertrekdatum: 22 december 2019- Vertrekdatum: 22 december 2019- Bij Bolderman mm VeHe" Brochure en (0318) 58 09 58 aanbetalen niet verplicht! jj(ji Ot?f fff Cfff ff f boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Opuo Prijs p.p. o.b. v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23