Hart zie O ii 22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO In het nieuwe seizoen van Het geheime dagboek van Hendrik Groen speelt Kees Hulst weer de hoofdrol. ,,De enige aanwijzing die ik kreeg was: twintig jaar erbij.'' Bach is back! Zijn Matthauspassion, de Bohemian Rhapsody van de klassieke muziek die vorig jaar was afgezakt naar een jammerlijke tweede positie, staat weer op 1 van de Hart Ziel Lijst van NPO Radio 4, die vanochtend op de zender is losgebarsten. Winterreise van Schubert, die in 2018 de lijst aanvoerde, is uit de top 10 gedonderd. Op num mertje 2 vinden we het Requiem van Mozart en op drrrrrrrrrrrrrie, en dat is een stationaire no tering vergeleken met vorig jaar, Spiegel im Spiegel van Arvo Part. Part zeg je, ja, ik zeg Part, een van de grootste eigentijdse klassieke componisten, geboren in Estland. En op de vierde plaats treffen we al weer een Requiem, nu van Fauré. Op 5 prijkt de eerste Nederlandse componist, Simeon Ten Holt met zijn Canto Ostinato. Purcell, Pergolesi, Handel, Elgar en Richard Strauss, ze hebben stuk voor stuk de top 10 ge haald dit jaar. Deze heetste driehonderd tracks van de klassieke muziek, ik zit er nou een beetje lollig over te doen, omdat ik een lichte lijstjesallergie aan het ontwikkelen ben, deze lijst der lijsten, deze platenbonanza van Radio 4 is een erg goed te beluisteren allegaartje van stijlen en perio des. Hij gaat van Heinrich Schütz, de belang rijkste Luthers-Protestanse componist voor Bach, tot Rogier Van Otterloo, componist van de filmmuziek van Turks Fruit. inmiddels ook al klassiek, de tune van Lord of The Rings, An American in Paris van George Gershwin, de Tafelmusik van Telemann, Hymnes van Hildegard von Bingen, ja, het is andere koek dan 538, 3FM, Radio 2 of Q, het is hobo en hoorn geblazen, het basso continuo wat de klok slaat. Elitair? Ben je gek, gewoon intunen en luisteren naar de Rückert-Lieder, Motetten van Bach die met superstip op 60 in de lijst zijn binnenge- denderd, Kol Nidrei van Max Bruch en Schilde rijen van een tentoonstelling (onder andere Het oude kasteel en De grote poort van Kiev) van Mo dest Moessorgski. Wist jij bijvoorbeeld dat er 108 componisten in de lijst staan, waarvan er inmiddels 88 de pijp uit zijn? En Frans Liszt-haters kunnen opge lucht adem halen, de hele Liszt komt dit jaar niet in de lijst voor. Zo, ik ga nu beginnen met luisteren, 300, Schumann, Kinderszenen. Band of Brothers komt terug Lingo krijgt een tweede seizoen Regisseur Tim Oliehoek had een probleem voor zijn tweede seizoen van de tv-serie Het geheime dagboek van Hendrik Groen: het leegstaande bejaardente huis 't Reijgersbosch in Duiven- drecht, dat hij voor de eerste reeks gebruikte als filmset, werd ineens aan studenten verhuurd. En dat ter wijl het grootste gedeelte van de se rie binnen de bedompte muren van dat oude complex werd gefilmd. De oplossing: de buitenkant werd gewoon gefilmd, maar de bekende hallen en kamers moesten helemaal worden nagebouwd door een decor team, en van een beige-grijs Hendrik Groen-sausje worden voorzien. Zo is er toch nog een tweede (en laatste) seizoen van de serie gekomen, dat vanavond begint bij Omroep MAX. Het eerste seizoen was een Met die latex kraaienpoten naast mijn ogen trok ik mijn huid tot bloedens toe open daverend succes, net zoals de gelijk namige bestseller van het boek van Peter de Smet, waarop de serie geba seerd is. Het boek werd in 35 landen uitgegeven, er kwam een toneelstuk, en er volgde een tweede dagboek: Zo lang er leven is, waarover het tweede seizoen van de serie gaat. De cijfers zijn dan ook uitzonderlijk. Van de twee romans tezamen werden in Ne derland en Vlaanderen meer dan een half miljoen stuks verkocht. Gemid deld keken naar Hendrik en zijn lieve vrienden van zijn rebellenclubje Omanido (kort voor 'oud maar niet dood'), die samenwonen in een te huis in Amsterdam-Noord, gemid deld 2,4 miljoen mensen. Donker De serie eindigde met de dood van Hendriks goede vriendin Eefje, ge speeld door Olga Zuiderhoek. Daar door begint het nieuwe seizoen wat donker, vertelt Kees Hulst (67), die Quote van de dag Ik vergeet dit optreden nooit van mijn leven meer. Dit gaat mee de kist in SEIZOEN 1 .w - SEIZOEN 2 De muziek van Star Wars staat er op, die is De classical deejays zijn tof, de weetjes leuk. maandag 14 oktober 2019 GO SERIE Apple TV+ maakt een ver volg van de serie Band of Brothers, die gaat Masters of the Air heten. Tom Hanks en Steven Spiel berg werken eraan mee. De streamingdienst gaat in novem ber live. TELEVISIE Jan Versteegh blijft minstens tot de zomer te zien op televisie als presentator van Lingo. SBS6 geeft de popu laire spelshow een tweede sei zoen. Het pro gramma be leefde een co meback op de zender. 3 ■u Laatste keer Hannah Stove —Kees Hulst Kees Hulst portreteert Hendrik Groen als 70- jarige. foto elmer van der marel/max In het nieuwe seizoen speelt Hulst Hendrik Groen als 90-jarige. foto mark de blok Beeld van de Omanido-club uit het nieuwe én laatste seizoen van Het geheime dagboek van Hendrik Groen. foto mark de blok —Zangeres Samantha Steenwijk over het duet van collega's Henk Poort en Floor Jansen in Besfe Zangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22