■r Worstelend Oranje stuk dichter bij EK O cfk regionale nieuws Scalda kan nog vijftig taalmaatjes gebruiken Overeenkomst met Koerden JOL - UIRGlU-r i De strijd van de sprintkanonnen Arbo Unie luidt noodklok over stress op het werk Walcheren Tacx Pro Classic krijgt op Neeltje Jans gevecht tussen Dylan Groenewegen en Elia Viviani sport m 'Als er niets gebeurt, zit een kwart van de werkenden in 2030 thuis'. P6 en 16 Het Nederlands elftal staat op de drempel van plaatsing voor het EK. Oranje was in een matige wedstrijd met 1-2 te sterk voor Wit-Rusland. sport 1 t/m3 De Koerden hebben ingestemd met deze stap. De Syrische Democrati sche Strijdkrachten (SDF) en de Sy rische regering willen samen het Turkse leger verdrijven uit het noordoosten van het land, dat door Koerden wordt gecontroleerd. Daarnaast zouden de Koerden met de Syrische regering in gesprek zijn om Kobani over te dragen om te voorkomen dat de stad wordt in genomen door het Turkse leger. Uit een Koerdisch kampement in Syrië ontsnapten gisteren ten min ste 750 volgelingen van Islamitische Staat. Daardoor groeit de vrees dat ook in andere kampen IS'ers zullen ontsnappen. Daar zitten geharde strijders vast die opnieuw voor ter reur kunnen kiezen. Bij de ontsnapping in Ain Issa kwamen 750 vrouwen en kinderen vrij. Zij grepen hun kans tijdens Turkse beschietingen. Als alle kam pen 'leeglopen' in het strijdgewoel raken in totaal 12.000 ervaren strij ders en 70.000 vrouwen en kinde ren van IS uit het zicht. De mannen Honderden aanhangers van IS ontsnappen uit Koerdisch kampement zitten verspreid over twaalf plek ken, de vrouwen en kinderen leven in zeven kampementen. Lukt het de IS-strijders om zich te hergroe peren, dan wint Islamitische Staat na de val van het kalifaat afgelopen maart flink aan kracht. De kans op terreuraanslagen binnen en buiten Syrië zal daardoor weer toenemen. In Ain Issa, op 35 kilometer van de grens met Turkije, woonden tot gisteren 12.000 mensen. Onder hen duizend vrouwen en weduwen van IS-strijders met hun kinderen, op gesloten in een apart kamp. Zij kre gen bij hun ontsnapping hulp van van 'slaapcellen' in Ain Issa, aldus kampbeheerder Jelal Ayaf. Van de 950 die ontsnapten, konden er 200 worden teruggebracht. Kort voor de Turkse aanvallen op Ain Issa had een contingent Ameri kaanse soldaten zich net op tijd te ruggetrokken naar een basis in de omgeving. De Amerikanen zijn be gonnen met hun terugkeer naar huis, op bevel van president Donald Trump. Hij heeft de samenwerking met de Koerdische bondgenoten beëindigd, omdat hij zich wil hou den aan de verkiezingsbelofte zich terug te trekken uit oorlogen. P4 maandag 14 oktober 2019 18°C Nieuwsmedia P16 Syrië zet leger in tegen Turken Syrië stuurt zijn leger naar het noordoosten van het land om Turkije terug te dringen, meld den Syrische staatsmedia gis teravond. De regering in Damas cus wil de 'Turkse agressie te gengaan'. Hans van Zon Rotterdam/Ain Issa Af en toe pzc.nl motregen Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1