II Klauteren op eerste Zeeuwse obstakelbaan WALCHEREN 19 ROZE FONTEIN AANDACHT VOOR BORSTKANKER De fontein op de Balans in Middelburg verkleurde in het verleden wel vaker, bijvoorbeeld met de Giro, op Koningsdag of door toedoen van een paar lolbroeken. Maar nu is de boodschap serieus: aandacht vragen voor de impact van borstkanker. vaak zelf maar uitzoeken als ze hulp nodig hebben." Praten kan goed helpen, weet ze. „Gedeelde smart is halve smart. Ik ben zelf heel open over mijn ziekte en heb er op sociale media ook veel over geschreven. In eerste in stantie is dat eng, want je stelt je heel kwetsbaar op. Maar ik heb er varen dat alle lieve en positieve re acties een steun zijn. Dat kan ik ie dereen aanraden." Maar ja, hoe krijg je een fontein in de wereldwijd herkenbare kleur voor borstkanker: roze? ,,Je kunt natuurlijk niet zomaar alles in het Gedeelde smart is halve smart. Ik ben zelf heel open over mijn ziekte. Dat kan ik iedereen aanraden water gooien." Vogel struinde het internet af naar geschikte metho den. ,,Ik belandde bij een bedrijf in Brabant dat een stof verkoopt die er bijvoorbeeld ook voor zorgt dat zwembadwater blauwer lijkt. Vol komen veilig voor het milieu." Reacties Vrijdagavond goot ze de stof sa men met haar dochter bij het wa ter van de fontein. ,,Ik was bang overladen te worden met negativi- teit, maar ik kreeg juist heel veel positieve reacties. Dat verbaasde me enorm, maar geeft wel aan hoe het leeft onder de mensen. Echt waanzinnig. Ik hoorde dat heel veel mensen foto's hebben ge maakt, fantastisch! We hebben echt een boodschap achtergela ten." De kleur zou in principe tien da gen moeten blijven. ,,Maar al was - ie binnen twee dagen weg: het gaat me echt om het idee erach ter." Vogel is voornemens de fontein volgend jaar opnieuw roze te ma ken. Stiekem heeft ze de wens dat de gemeente Middelburg daarbij te hulp schiet. ,,Het lijkt me extra mooi als er roze lampen in de fon tein worden aangebracht in okto ber. Misschien valt daar wel over te praten." Zo'n vier jaar geleden zag Els Vogel uit Mid delburg op internet een foto van een fon tein met roze water, bedoeld om aandacht te vragen voor borstkanker. ,,Sindsdien denk ik: zou ik dit ook niet eens in Mid delburg kunnen doen?" Vogel is zelf al zes jaar borstkan- kerpatiënt. Sinds een halfjaar weet ze dat de ziekte uitgezaaid is, maar naar omstandigheden gaat het goed met haar. ,,Als de ziekte zich rustig houdt, kan ik er oud mee worden. Maar ik weet niet hoe lang ik nog heb, dat kan twee jaar zijn, maar ook twin tig." Dierbaren Dit jaar dacht ze: ik wil in Middel burg ook zo'n roze fontein. ,,Zodat mensen er even bij stilstaan. En niet alleen bij de patiënt, maar juist ook bij hun dierbaren. Dat is echt een beetje een vergeten groep. Die mensen moeten het De Vlissingse wethouder Rens Reijnierse, die de openingshande ling verrichte, waagde zich niet in de touwen. Maar de meeste bezoe kers - jong én oud - negeerden de regen en stroopten de mouwen op om het gloednieuwe parcours te verkennen. De baan is bedoeld voor survival en obstacle course racing. Deelne mers moeten obstakels overwin nen door er onderdoor te kruipen, te zwaaien aan een touw. Nieuwe leden Zo'n baan was er nog niet in Zee land, maar de behoefte was er wel volgens Atlas. De vereniging be sloot erin te investeren, in de hoop nieuwe leden te trekken. ,,Als je vereniging dreigt te verdwijnen, dan moet je wat", zegt voorzitter Ron van Hese. ,,We vinden het be langrijk een vereniging te hebben waar mensen elkaar kunnen ont moeten." Atlas hoopt dit jaar in ieder geval vijftien nieuwe leden aan zich te binden. Want wie de baan wil ge bruiken, wordt in beginsel lid van Atlas. Van Hese: ,,Je doet het voor Atlas en het dorp." maandag 14 oktober 2019 'Zodat Marieke Kesteloo mensen er even bij stilstaan' De fontein op de Balans in Middelburg kleurt roze om aandacht te vragen voor borstkanker. foto ruben oreel -Els Vogel, borstkankerpatiënt Middelburg De eerste Zeeuwse obstakel- overheen te klimmen of overheen V I f ^Christiaan baan is een feit. Zaterdag werd het professionele klim- en klau- terparcours van omnisportclub Atlas in Ritthem geopend. Marieke Kesteloo Ritthem Michielse en Nicky Duive- waarde pro beren de baan uit. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19