Steun voor kinderen met diabetes Abeelenrace niet langs Abeele IN DE REGIO 18 WALCHEREN Heel Vlissingen haalt geld op MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag was de kick-off van de ac tie, met een optreden van RoMi Cage in de Sint Jacobskerk. Maar ver vóór zaterdag hadden ruim vijftig deelnemers - die de actie nog van vorig jaar kenden - hun hulp of do natie al aangeboden. Overweldigend, vinden de initia tiefneemsters Martine Rademaker en Roxane van den Berg. Ze hopen dat de actie net zo'n succes wordt als vorig jaar, toen er bijvoorbeeld statiegeldacties en collectes werden gehouden en kunstwerken en broodjes werden verkocht. Stichting KinderDiabetes werd in 2010 opgericht om Zeeuwse kin deren met diabetes type i en hun ouders te ondersteunen. Inmiddels is het initiatief uitgegroeid tot een landelijke organisatie. De stichting probeert de kennis over diabetes bij ouders, kinderen en hun omgeving te vergroten en organiseert activi teiten zodat de kinderen samen on bezorgd plezier kunnen maken. Want diabetes, daar ben je altijd mee bezig, weet Mik Rademaker (12), zoon van Martine. ,,Als ik iets wil eten, moet ik eerst uitrekenen hoeveel koolhydraten dat zijn. Daarna moet ik dan uitrekenen hoeveel insuline ik daarvoor nodig heb", vertelt hij. ,,En als ik aan li chaamsbeweging doe, heb ik meer suiker in mijn bloed nodig om vol doende energie te hebben. Dus bij voorbeeld ook met het naar school fietsen." Mik is daarom blij met de acties die de Vlissingers op touw zetten om hem een leuke dag te bezorgen. ,,Ik vind het tof dat ze denken aan degenen die diabetes type 1 hebben en het proberen te begrijpen." Miks droomuitje? ,,Mee op puberkamp." Aanmelden voor een actie kan via de Facebookpagina 'Vlissingen steunt Stichting KinderDiabetes'. Voor het tweede jaar op rij moest de Abeelenrace een andere route volgen. De jaarlijkse roeiwedstrijd moest zijn route verleggen vanwege de renovatie van de Stationsbrug in Middelburg. Normaal gesproken roeien de deelnemers van Middelburg naar Vlissingen. Maar omdat clubhuis Honte vanwege de renovatie op die route niet bereikbaar is, moest de organisatie kiezen. Óf geen race, óf de route aanpassen. ,,De wedstrijd niet door laten gaan is echt doodzonde", vindt wed- strijdleider Antoine Dellaert. ,,Dan maar van Veere naar Mid delburg." En dus deed de Abeelenrace za terdag zijn naam niet helemaal eer aan, al voor het tweede jaar op De wedstrijd niet door laten gaan is echtdoodzonde. Dan maar van Veere naar Middelburg rij. De Abeelenrace dankt zijn ti tel niet alleen aan de boomsoort die in groten getale langs het Ka naal door Walcheren staat, maar ook aan de twee gehuchten die tussen Middelburg en Vlissingen liggen, Groot en Klein Abeele. Het water en de moeilijkheid van deze aangepaste tocht is niet per se anders dan bij de traditio nele tocht. Wel moest de organi satie nadenken over routes voor de hulpdiensten bij een calami teit. ,,Het Jaagpad tussen Middel burg en Vlissingen is goed be reikbaar voor hulpdiensten, maar dat was hier langs de dijk in Veere wat lastiger." Toegang tot gebie den van het Zeeuws Landschap en constante paraatheid van de reddingsbrigade losten dat pro bleem op. Naar verwachting keert de Sta- tionsbrug in april 2020 weer te rug. Dellaert: ,,We hopen de race daarom volgend jaar weer van Middelburg naar Vlissingen te kunnen houden." Winnaar van dit jaar is Machiel Bos uit Middelburg, roeier bij Honte. Hij wist in zijn eentje de beste tijd neer te zetten. Mantelzorgcafé Activiteiten bij Terra Maris ga iii? KOUDEKERKE maandag 14 oktober 2019 Roeiers van Honte uit Middelburg gaan van start in de Abeelenrace met vlnr Karina Rentier (stuur), Machiel Bos (slagroeier), Collin Bohncke, Marco Welhuis, Victor Heukels, Arjaan van den Berg, Cees Dekker, Jan Louwerse en Marius van Alphen. foto ruben oreel De komenden weken zamelen scholen, sportverenigingen, ho reca en ondernemers in Vlissin gen geld in voor Stichting Kin derDiabetes. Zo kan de stichting de kinderen af en toe trakteren op een onbezorgd uitje. Marieke Kesteloo Vlissingen Marieke Kesteloo Veere -Antoine Dellaert, wedstrijdleider Roxanne van den Berg, Mik Rademaker en Martine Rademaker (vlnr). FOTO RUBEN OREEL VLISSINGEN In Vlissingen wordt mor gen een mantelzorgcafé gehouden. Mantelzor- gers kunnen elkaar ont moeten en informatie uitwisselen. Er is een mantelzorgondersteuner van Manteling aanwezig op de bijeenkomst. Het mantelzorgcafé duurt van 19.00 tot 21.00 uur in De Herberg, Bellamy- park 151 in Vlissingen. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt van daag en morgen de acti- viteit 'Zoldergeheimen'. De bezoekers worden meegenomen door een gids in de richting van het open depot op de zolder. Hier zijn alle bij zondere voorwerpen te vinden en de gids zal natuurlijk uitgebreid stil staan bij de voorwerpen. Er worden op de boven genoemde dagen tel kens drie rondleidingen georganiseerd. De eer ste rondleiding vindt plaats om 13.00 uur, de tweede om 14.00 uur en de laatste om 15.00 uur. Reserveren is niet nodig. De kosten bedragen de entreeprijs van het mu seum plus 1 euro. Ook wordt vandaag het ihHÈÈÈÊÊmi Terra Maris. foto ruben oreel ScharrelLAB omgeto verd tot 'vogelkeuken'. Tussen 13.30 en 15.30 uur kan men terecht om een menu samen te stel len voor de verschil lende vogels in de om- geving. Met bijvoorbeeld een pindaketting helpen deelnemers de vogels die het moeilijk hebben hun kostje bijeen te scharrelen. Deze activi teit is gratis. Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezel- schapspellen; MIDDELBURG Cinema Middelburg, 13.00 uur: Vertoning diverse films 'Cinekid on Tour'; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Van Eijkeren Dance- Masters, 20.00 22.30 uur: Tango café; VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30 10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+; VLISSINGEN Gymzaal de Combi- natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaars- traat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikom- weg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 personen; WESTKAPELLE Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp. j Kijk op pzc.nl/video —-s Het is weer tijd voor de Abeelenrace

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18