BOEK NU! EK 7iuitQPrse Alpen met bus en trein! C 088 10 30 800 effeweg.nl ALLEEN bij Effeweg.nl! EUWS 11 8,6 Supervoordelige busreizen! Vier prachtige dames dansten een prachtige Indiase dans, er was trom- melmuziek, koning Willem-Alexan- der en koningin Maxima kregen on deraan de vliegtuigtrap bloemen. Met het nieuwe regeringstoestel kon den ze zonder bijtanklanding in één ruk van Amsterdam naar New Delhi vliegen, waar hun staatsbezoek van vijf dagen vanochtend officieel be gint. De vorst vloog gisteren zelf en verdween na het taxiën razendsnel uit de cockpit. Toen de stoet met Willem-Alexan der en Maxima vervolgens naar hun luxe hotel in de Indiase hoofdstad zoefde, heeft de koning zichzelf kun nen terugzien. Het paar krijgt de ko- mende dagen overal een ere-escorte. Verkeersdeelnemers in New Delhi staan vaak, erg vaak stil en zien dan niet zelden grote foto's van hun eigen staatshoofd, president Ram Nath Ko- vind en met name premier Modi langs de kant van de weg. Maar nu kijken ze ook tegen een heel ander gezicht aan tijdens de hopeloze files: dat van onze koning, nog baardloos. Langs de Sarder Patel Marg, een doorgaande weg van het vliegveld naar het centrum van de stad, is om de ioo meter het staatsieportret van de rijkelijk gedecoreerde koning aan lantaarnpalen bevestigt. Boven hem: welkom, in het Hindi en in het Ne derlands. Onder zijn foto een deel van zijn titels: Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander der Nederlanden. Banners De Indiase gastheren leiden hun ge zelschap woensdag ook via de Sarder Patel Marg de stad weer uit, als de reis verder gaat naar Mumbai. Want in de rijrichting van het vliegveld staan de zelfde banners met Willem-Alexan- der, maar dan met de Nederlandse tekst: 'Dank voor uw bezoek'. Allemaal prachtig om daags voor de aankomst al te fotograferen, maar dat mag absoluut niet, moppert chauf feur Dhruv. Wat eigenlijk ook niet mag: een taxichauffeur citeren in een verhaal vanuit het buitenland, dat is zo'n beetje een journalis tieke doodzonde. Maar ach, onze vriend Dhruv rijdt niet op een taxi, hij bestuurt een veel leu kere (en goedkopere) tuktuk. Hij kijkt niet op of om van de ene na de andere bijna-botsing of plots overstekende zwerfhond op de overvolle wegen in Delhi, maar schiet wel in paniekstand als zijn passagier een foto dreigt te maken van de Nederlandse vlaggen of het portret van de ko ning. „Je wordt gearresteerd hoor", fluistert hij, alsof zijn stem hoorbaar is boven de die selmotor van zijn tuktuk. „Hier staan overal politie-agenten en soldaten. Zij zijn als de dood voor spionnen uit Pakistan." Als Dhruv even naar rechts kijkt voor een invoegende ezel met wagen, maken we snel een foto van onze koning. Daar hangt hij: aan een J|ffl Onze ko- lantaarnpaal in New Delhi. h [i ningaaneen Dhruv: „Ik zag het wel. Doe nou lantaarnpaal, niet!" 8 DAAGSE EXCURSIEREIS Inclusief treinritten Glacier Express, Tasch - Zermatt en Mont Blanc Express \<f: - J L. INBEGREPEN Hotel Good Night Inn 3* GEEN AANBETALING! maandag 14 oktober 2019 Koninkrijk der Ne^" -I - -> r m fM India klaar voor Oranjes, maar 'maak alsjeblieft geen foto's' Met een korte ceremonie bij het regeringsvliegtuig werden koning Willem-Alexander en koningin Maxima gisteravond welkom gehe ten in India, waar vandaag hun vijfdaagse staatsbezoek begint. In het straatbeeld in hoofdstad New Delhi is de koning en zijn vlag overal te zien. Maar probeer dat te fotograferen en je tuktuk-chauf feur steigert. New Delhi Jeroen Schmale Met een dans worden de Oranjes welkom geheten in India. foto anp UU9.- Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen uan Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maarliefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein uan de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer uan de Mont Blanc, de hoogste berg uan Europa. De Glacier Express behoort tot één uan de mooiste treinreizen ter wereld met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet uan deze busreis naarZwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult uergeten! 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Accommodatiebeoordeling 8,1 In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. VERTREKDATA EN PRIJZEN 15, 22, 29 nou449, 6 dec459, 13 dec469, 4 jan469, 11, 18, 25 jan499, 1, 8feb529, 15, 22, 29 feb549, 7, 14, 21 mrt529, 28 mrt5A9'' 4,11,18, 25 apr569,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Reisbeoordeling: Zeer goed! 737 beoordelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11