Bram Krikke Liedtekst Marijke uit Krabbendijke siert mogelijk NS-station Nog één keer Zwarte Pieten in Middelburg 2 MAIKEL HARTE Column Een halfjaar geleden vroeg een jonge vrijwilliger van Festival de Ballade of we Bram Krikke konden boeken. ,,Bram wie?", antwoordde ik. ,,Bramme Krikke!" Ik had nog nooit van hem gehoord en niet eerder werd mij een generatie kloof zo duidelijk. uiteraard af binnen mijn gezin en op mijn werk zoals dat bij iedereen geldt, mijn informatie ontvang ik via de krant en de televisie, maar er is een generatie die zijn infor matie alleen nog maar haalt uit so ciale media zoals YouTube en vlogs. Ik weet niet waar de scheidslijn ligt: rond de dertig? In elk geval is er een generatie jonger dan ik die in een totaal andere we reld leeft dan ik. In deze wereld is Bram Krikke een idool. Hij is vooral vlogger, maar daarnaast ook radiomaker en dj en in die laatste k% hoedanigheid boekten wij hem. Ik vond het doodeng om een voor mij totaal onbekende artiest een vrijdagavond van een festival af te laten sluiten, maar het bleek een voltreffer. Hij brak de tent af, de jeugd ging compleet uit z'n dak. Het bleek bovendien een aller aardigste kerel. Hadden wij eerder op de avond fans van Lil' Kleine moeten teleurstellen, omdat er niet de mogelijkheid was voor een handtekening of een fotootje, bij Bram Krikke was dat anders. Op de vraag of er wat fans backstage mochten komen voor een korte 'ontmoet en groet', was hij stellig. ,,Zij hoeven niet naar achteren te komen, ik ga wel naar voren." Het was alsof Elvis het veld op kwam: gillende meiden, duwende gasten en flitsende camera's van de mo biele telefoontjes. en inmiddels is Bram Krikke ook mijn wereld binnengetreden. Hij haalde de finaleweek van De Slimste Mens en woensdag mocht hij een prijs uitreiken tijdens het Televizier-Ring Gala. Hij was de enige die leuk was, het was verder niet om aan te gluren. Voor mij is er een kloof gedicht. Weg met de tv, leve de vlogger! Hij brak de tent af, de jeugd ging compleet uit z'n dak DE STELLING Vandaag: Ik heb liever tegels dan planten in mijn tuin. Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters STEEbS MEER VROUWEN LATEN BILLEN VERGROTEN Bestelbus over de kop, bestuurder gewond PEER viert lustrum met nieuwe single Wissenkerke Zeven kandidaten kinderburgemeester Die Marijke uit Krabbendijke/Is een kind van melk en bloed/En Marijke uit Krabbendijke/Doet het hart van een echte zeeman goed. Misschien wordt deze tekst van zanger Ronnie Tober wel vereeuwigd in glas op het sta tion van Krabbendijke. ,,Het is voor zover ik weet het enige liedje dat over Krabbendijke gaat", zegt Michel Lintermans. Sa men met Marieke Lobbezoo uit Krabbendijke heeft hij een missie: het NS-station verlevendigen. De jeugdvrienden zijn al goed op weg. Deze zomer is op initiatief van Lobbezoo de wachtruimte her opend als open atelier waar allerlei beeldende kunsten kunnen worden uitgeoefend. Reizigers kunnen er ook weer (warm) wachten, koffie drinken en het toilet gebruiken Lintermans heeft al meer stations onder handen genomen, onder meer in zijn woonplaats Deurne. Door zijn inspanningen is het sta tion onder meer verfraaid met oude foto's én meerdere glazen panelen met (lied)teksten. ,,Voor Deurne was de keuze niet zo moeilijk. Het Dorp van Wim Sonneveld gMt over Deurne", vertelt hij. Op een ander paneel schittert Tijd Genoeg van Doe Maar, omdat leadzanger Ernst Jansz in de gemeente Deurne woont. Lintermans roept mensen op om (lied)teksten die Krabbendijke op Hopelijk wordt de tekst nog dit jaar geplaatst het lijf geschreven zijn, naar hem te mailen. ,,De toestemming om een glazen plakkaat in het verlengde van het station te plaatsen, is inmiddels binnen", zegt hij. Samen met Lob- bezoo en de stationsmanager van de NS zullen ze de meest passende tekst uitkiezen. ,,Hopelijk wordt de tekst nog dit jaar geplaatst." Dat heeft het college van B en W gisteren bekendgemaakt. Door het compromis zal de SEM toch de in tocht organiseren. Sinterklaas komt op zaterdag 16 november aan in Middelburg. Het uitstel leidt niet tot afstel van het besluit om Zwarte Piet volledig te vervangen door roetveegpiet. Dat gebeurt wel een jaar later. Middel burg wilde dat dit jaar al doen, in navolging van de NTR en het Sin terklaasjournaal. De lijn van de lan delijke intocht wordt sinds 2006 ge volgd, het jaar waarin Middelburg namens Nederland gastheer was van die officiële ontvangst van Sin terklaas. De SEM vroeg aanvankelijk om een overgangsperiode van drie jaar, met dit jaar een derde roetveegpie- ten, volgend jaar twee derde en pas in 2021 geen Zwarte Pieten meer. De gemeente ging daarin niet mee vanwege het besluit van de NTR. Met een laatste compromis waar met name de Vereniging Onderne mers Middelburg een belangrijke rol in heeft gespeeld en dat de SEM ook accepteert, kan het college wel leven, schrijven B en W aan de ge meenteraad. Die oplossing houdt in dat de verhouding Zwarte Piet/roetveegpiet dit jaar 50/50 is en dat volgend jaar definitief wordt overgeschakeld. Het Middelburgse college bena drukt dat de gesprekken over de veranderingen van het Pietenkorps met de SEM de laatste jaren stroef verliepen. Daardoor was er aanvan kelijk te weinig vertrouwen meer. Dat lijkt hersteld nu de SEM zich in dit compromis kan vinden. René Koster van de SEM gaat de uitkomst nu bespreken met de vrijwilligers. ,,Dit jaar gaan we de intocht zo or ganiseren." Wat de SEM de vol gende jaren gaat doen, daarop wil hij niet vooruitlopen. Z11 3/4/5/6/8 dagen half pension bij Cochem incl. wijnproeverij zaterdag 12 oktober 2019 Mijn belevingswereld speelt zich We zijn nu een half jaar verder Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb geen moeite met homo's. 3160 reacties bevindt zich hier: DREISCHOR Een bestuurder van een bestelbus is gisteroch tend gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk aan de Zuid Langeweg in Dreischor. De bestelbus is daar rond 06.45 uur over de kop geslagen. In eerste instantie werd gemeld dat de bestuur der bekneld zat. Dat bleek niet het geval. De bestuurder is behandeld in een ambulance en uit eindelijk met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Een bergingsbedrijf heeft de bestelbus afgevoerd. Hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren, is onduidelijk. MIDDELBURG De Middelburgse band PEER (foto) heeft giste ren ter ere van het vijfja rig bestaan een nieuwe single uitgebracht. Het is de live-versie van Tryin, die is opgenomen tijdens de albumtour. PEER brengt begin 2020 ook een deluxe versie uit van het eerder dit jaar ver schenen debuutalbum Laughing About it is Far More Exciting. Daarop staan live opnames en nog niet eerder uitge brachte liedjes. Bovendien wordt het jubi leum gevierd met een concert in de Oostkerk in Middelburg op zondag 20 oktober om 14.30 uur. Zeven kinderen zien het wel zitten: de eerste kin derburgemeester wor den van Noord-Beve land. Op woensdag 13 november mogen de jonge sollicitanten naar het gemeentehuis in Wissenkerke komen om te vertellen waarom zij de beste kandidaat zijn. Ook moeten ze een zelf bedacht project presen teren waarmee ze iets in de gemeente willen ver anderen of aanpak ken. Een jury en verkie zingen bepalen vervol gens wie van hen ko mend jaar de echte bur gemeester mag bij staan. Joeri Wisse Krabbendijke - Michel Lintermans Bij de intocht van Sinterklaas in Middelburg lopen dit jaar toch nog Zwarte Pieten mee. De ge meente gunt Stichting Evene menten Middelburg alsnog een jaar de tijd om mee te gaan in de verandering naar alleen roet- veegpieten. Maurits Sep Middelburg Kijk op de site bij /video Toch nog zwarte pieten in Middelburg Hotel Fritz V 2,3,4,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks diner in buffetvorm V l x wijnproeverij en bezoek aan de Moezel fabriek Manufaktur Valwig a V Tip! Rondvaart over de Moezel hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2