Vandaag .ten bij deze krant JOL 'Ïkïal Kom maar op met die kerst! Borstkanker Standpunt gaat lijnrecht in tegen wens coalitiepartners Walcheren SsSpssSSa!' =Ssb3? Het feest waar we steeds vroeger aan beginnen De woning van Thirza van der Does staat in de Lewedorpse Papaverstraat. Maar in haar tuintje geen papavers of ander onkruid: zowel voor- als achtertuin zijn grotendeels betegeld. ,,We werken allebei", zegt Thirza bijna verontschuldigend. ,,Dan heb je geen tijd om te tuinieren." Zo denken meer mensen erover, want uit onderzoek blijkt dat Zeeland erg versteend is en daar ook nog eens weinig aan doet. zeeland 2 Dit is Noortje. Zij heeft borstkanker. Eén op de zeven vrouwen krijgt het, Het verplaatsen van boerderijen en het subsidiëren van speciale stal- systemen kan volgens de VVD vol doende zijn om de stikstofuitstoot in de landbouw omlaag te krijgen. Inkrimping van de veestapel is daarom niet nodig, zegt VVD-Ka- merlid Mark Harbers in een inter view met deze krant. Met dat standpunt gaat de VVD lijnrecht in tegen de wens van coalitiepartners D66 en ChristenUnie om het aantal dieren in Nederland te verminde ren. D66 wil de veestapel zelfs hal veren. ,,Het gaat niet om het aantal stuks vee'', zegt Harbers. ,,Het gaat erom dat de stikstofuitstoot in de land- bouw omlaag gaat. Als een boeren bedrijf in stikstofinstallaties inves teert en daardoor amper uitstoot heeft, hoeft er geen koe of varken minder te worden gehouden.'' Boeren mogen zoveel vee houden als ze zelf willen Volgens de VVD worden boeren ten onrechte als 'schuldige' aange wezen in de stikstofcrisis. „Boeren hebben zich altijd aan de regels ge houden, zij hebben geïnvesteerd en beschikken keurig over alle vergun ningen.'' Die vergunningen mogen van Harbers niet worden afgepakt. ,,Boeren mogen zoveel vee houden als ze zelf willen.'' VVD-coryfee Jo- han Remkes adviseerde vorige maand om de veestapel in en rond natuurgebieden te verkleinen, om zo de neerslag van stikstof in de na tuur te verminderen. Het kabinet nam dat advies vorige week over. Zo komt er een uitkoopregeling voor veehouders die willen stoppen met hun bedrijf. De VVD staat nog steeds achter die regeling, maar wil ook 'ruimhartige regelingen' voor boeren die willen doorgaan en daarvoor moeten investeren. In verschillende provincies pro testeerden boeren gisteren tegen de nieuwe stikstofmaatregelen. Pro vinciebesturen zouden de maatre gelen van het kabinet te strikt wil len uitvoeren. Boeren zijn bang dat zij dieren moeten inleveren. P11 zaterdag 12 oktober 2019 Nieuwsmedia SS^wSfteS*"™* »P7 VVD: veestapel hoeft niet kleiner Regeringspartij VVD vindt het niet nodig om de veestapel in Nederland te verkleinen. „Boe ren mogen zoveel vee houden als ze zelf willen'', zegt de partij. De stikstofdiscussie in de coali tie wordt daarmee verder op scherp gezet. Peter Winterman Den Haag —Mark Harbers, VVD-Kamerlid Op veel plaatsen regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1