I Geuzennest wint strijd om meeste e-waste Dubbel feest: 70-jarig huwelijk én 95 jaar 7 DEPOT J&J EERSTE LUSTRUM Wie nog nooit in Depot J&J aan de Industrieweg in Terneuzen is geweest, kijkt z'n ogen uit. Tot de nok toe staat de oude school vol met brocante en vintage spullen. Van hebbedingetjes tot complete meubelstuk ken, ze zijn te vinden bij Depot J&J. J J staat voor Jaco Stoffels en Johan Hager. Hun vrouwen I I (Ingrid Hei kamp en Ingrid de Feyter) brach ten hen bij elkaar. ,,Op het voet balveld is het idee geboren", ver telt Jaco. ,,Het leek hen wel leuk dat Johan en ik samen iets zouden gaan doen, omdat wij zo'n beetje de zelfde hobby hebben. Ik verzamel al jaren oude, bijzondere spullen voor in huis. Johan maakt van oude materialen nieuwe meubels. En dit gebouw aan de Industrie weg van De Feyter Group, een vroegere middelbare technische school, stond toch leeg." Halfjaar Een halfjaar gaven Jaco en Johan elkaar de tijd. ,,Was het niks ge worden, dan waren we er weer mee gestopt. We hoeven er niet van te leven." Het is inmiddels vijf jaar later. Depot J&J heeft het eer ste lustrum gehaald. ,,Het is onge looflijk, maar vanaf dag één liep het. Altijd als wij om de twee we ken op een zaterdag geopend zijn, lopen er wel mensen rond. Niet al leen uit Terneuzen en omgeving, maar ook uit Vlissingen, Goes, Middelburg en van net over de grens in België." Alles wat in Depot J&J staat, straalt nostalgie uit. Oude land kaarten lijken zo van de wand van een willekeurige lagere school ge plukt. Wereldbollen, opgezette vogels, Christus-beelden en kan delaars behoren - oneerbiedig ge zegd - tot het 'kleine grut'. Een tandartsstoel staat er ook, evenals klassieke Chesterfield-zitbanken. Jaco: ,,Weet je wat leuk is? Als iets in één van de woonbladen zoals VT Wonen heeft gestaan, dan zie de vraag toenemen." Jaco maakt er geen geheim van waar hij zijn koopwaar vandaan haalt. Van kinds af aan loopt hij rommelmarkten af. Advertentie website Marktplaats is ook een goede plek om spullen te vinden. ,,En ik heb zo mijn contacten, in Roemenië bijvoorbeeld. Ik ken Stationsgebouw zou ideaal zijn: het heeft uitstraling en is echt als depot in te richten daar een Middelburger die er sinds vijf jaar een camping heeft. In Roemenië heb je, zeker in de dor pen, veel sloophuizen. Hij koopt daar spullen voor mij, zoals hou ten raamluiken. Die zijn gewild." Nieuwbouw Depot J&J draait, maar een pro bleem doemt op aan de horizon. De Feyter Group wil nieuwbouw plegen op de plek van het oude schoolgebouw. De twee mannen moeten op zoek naar een andere locatie. Jaco heeft geïnformeerd naar het pand van de Action in de Terneuzense binnenstad, in het ABC-complex. Dat viel af, omdat de zaak dan minimaal drie dagen in de week open moest zijn. Jaco heeft zijn oog inmiddels op een andere locatie laten vallen, het vroegere stationsgebouw aan de Terneuzense Stationsstraat, achter winkelcentrum Kennedylaan- West. ,,Dat zou ideaal zijn. Het is een gebouw met uitstraling en wij zouden het weer echt als een de pot kunnen inrichten, waar men sen kunnen rondstruinen. Boven dien, dat pand staat nu leeg." Even nog afwachten of de NS een huurovereenkomst wil aan gaan. ,,We hebben nog wel even." Piet Serrarens en Louise d 'Hooghe (94) waren gisteren 70 jaar ge trouwd. Daarnaast vierde Piet ook zijn 95e verjaardag. Dubbel feest in zorgcentrum Antonius in Klooster- zande, waar het platina paar sinds een jaar woont. Daarvoor huisde het echtpaar in Lamswaarde. Piet verdiende de kost eerst als landarbeider en later als kraanmachinist. Louise runde het huishouden met zes kinderen. Inmiddels is de familie uitgebreid met tien kleinkinderen en twaalf achterkleinkinderen. Ondanks wat ouderdomskwaaltjes houdt het krasse paar elkaar goed in even wicht. De huwelijksdag werd in fa miliekring gevierd. hulde BIERVLIET Basisschool 't Geuzen- nest in Biervliet heeft de vier we ken durende actie om zoveel moge lijk gebruikte elektrische apparaten in te zamelen gewonnen. Tien basisscholen in Zeeuws- Vlaanderen deden mee aan de zo genaamde E-waste Race mee. ,,We gingen lang aan kop", maakte leer kracht Petra Vervaet van groep ze ven-acht de uitslag voor haar leer lingen bekend. Om met een brede glimlach verder te gaan: ,,en we hebben gewonnen!" Op een bijzondere plek vertelde juf Petra dit gisteren, tijdens een bijeenkomst ter herdenking van 75 jaar bevrijding van Biervliet in de Protestantse kerk. Als beloning mo- gen de leerlingen van groep zeven en acht naar wetenschapsmuseum Technopolis in Mechelen. Meer apparaten 't Geuzennest wist 5415 appara ten (van kabels, televisies, mobiele telefoons tot computers) in te za melen, als tweede is 't Vogelnest in Hengstdijk geëindigd en als derde De Oostvogel in Lamswaarde. De Oostvogel wist meer apparaten (6085) in te zamelen, maar deed dat met meer leerlingen. En dat woog mee in de einduitslag. De E-waste Race wordt in Zeeuws-Vlaanderen ondersteund door de Zeeuwse Reinigings Dienst (ZRD). zaterdag 12 oktober 2019 VL Ongelooflijk, vanaf dag één liep het Harmen van der Werf Terneuzen Johan Hager (links) en Jaco Stoffels verkopen en verhuren in Depot J&J allerlei brocante en vintage spullen. foto boaz timmermans - Jaco Stoffels Depot J&J is vandaag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Edy de Witte Kloosterzande Het platina paar Serrarens uit Kloosterzande. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 142