Aanleg van de nieuwe toegangsroute is bittere noodzaak 'Zeeuws- Vlaamse Ride móet blijven' Zanger Joe Buck WK Obstaclerun Vlissingen De grootste opstoppingen waren op de Oude Veerhavenweg, Prins Hendrikweg, Nieuwe Vlissing seweg en Edisonweg. De bottle necks waren de Sloebrug en de smalle Keersluisbrug. Die laatste bleek het grootste obstakel voor een vlotte doorstroming. De ver keerslichten lieten, zoals altijd, maar mondjesmaat auto's rechtsaf slaan naar de Sloeweg en A58. Op verschillende kruispunten werden verkeersregelaars ingezet. Rond 18.00 uur werden de ver keerslichten bij de Keersluisbrug uitgezet, meldde de gemeente Vlissingen. Voor de Sloebrug en op de A58 richting Middelburg was het aan schuiven omdat in de buurt van de werkzaamheden maar één rij strook beschikbaar is. Dit heeft te maken met veiligheidseisen voor de mensen die aan het werk zijn. De Veerhavenweg, een van de toegangswegen van de stad, is tot eind volgende week afgesloten omdat de laatste hand wordt ge legd aan de aansluiting van nieuwe wegen en een rotonde op rijksweg A58. Het is daardoor veel drukker dan normaal op de Sloe- weg en de Nieuwe Vlissingseweg. Het anders afstellen van de ver keerslichten bij de Keersluisbrug en de Nieuwe Vlissingseweg is voor een korte periode van tien dagen geen optie, aldus de ge meente Vlissingen. De gemeente heeft op verschillende sociale media, waaronder YouTube, een Het anders afstellen van de verkeers lichten is voor een korte periode van tien dagen geen optie filmpje geplaatst waarin wethou der John de Jonge zich laat uitleg gen waarom bepaalde verkeers maatregelen noodzakelijk zijn. Volgens een woordvoerder van de gemeente laat de filevorming zien hoe kwetsbaar de entree van Vlissingen is en daarmee hoe noodzakelijk de aanleg van de nieuwe toegangsroute richting Kenniswerf, station, bedrijven terrein en, in de toekomst, de nieuwe marinierskazerne. Gisterochtend waren er ook al flinke files. Bij de HZ kwam een aantal docenten en leerlingen te laat op school, maar er vielen geen lessen uit. Volgende week is het herfstvakantie. Dat zal in de ochtendspits hoogstwaar schijnlijk voor minder verkeer zorgen. TERNEUZEN De Delta Ride for the Roses in Zeeuws-Vlaande- ren moet volgend jaar gewoon doorgaan. Dat vinden het be stuur van het evenement en hoofdsponsor Delta. Die gaan op zoek naar nieuwe organisatoren. Die zoektocht is nodig doordat bijna het voltallige Zeeuws- Vlaamse organisatiecomité het bijltje erbij neergooide nadat Delta maandagavond de plan nen voor een nieuwe organisa tiestructuur onthulde voor de fietstocht voor het goede doel. Delta wil wel heel graag dat de Zeeuws-Vlaamse editie van de Ride - er is er ook één boven de Westerschelde - volgend jaar doorgaat. Dat is ook het doel van het nieuwe hoofdbestuur, waar on der anderen de Terneuzense wethouder Jack Begijn in zit. Hij wijst erop dat voorlopig twee of drie mensen in het comité blijven. ,,Met hen als basis kan misschien een nieuw, compleet comité worden gevormd." ZEELAND 5 Oostburger leeft een leven vol muziek Peter Slits aast op de wereldtitel It vrijdag 11 oktober 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Drukte op de Nieuwe Vlissingseweg. foto ruben oreel Verkeersinfarct bij entree Vlissingen: lange files Honderden automobilisten ston den gisteren vanaf 17.00 uur in lange files om Vlissingen uit te rijden. De werkzaamheden aan de Veerhavenweg dwongen het verkeer massaal via de Sloeweg de stad in en uit te rijden. Met wachttijden van een uur tot ge volg. Ook 's morgens waren er lange files. Theo Giele, Luc Oggel en Bas Bareman ZEELAND4 •ZEELAND14 t.onti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37