Showponies 2 is overtreffende trap van deel 1 MEDIA CULTUUR 33 Moeder Terri voegt wat context en nuance toe. ,,Ik vind het als alleen staande ouder niet alleen belangrijk om onze boodschap over natuurbe houd te delen, maar ook ons leven als hecht gezin. Nu, maar ook in de be gindagen, wilden Steve en ik meer zijn dan 'wildlife'-presentatoren in een kakibroek. Toen ik op het punt stond te bevallen van Bindi en hij in de buurt aan het filmen was, nam hij hij de cameramensen gewoon mee naar het ziekenhuis. Het resulteerde in het vastleggen van Bindi's ge boorte. En later werd Robert gebo ren, op televisie.'' Steve's weduwe vervolgt: ,,Ooit realiseerde ik me ineens: dit is ge woon wie wij zijn, dit is ons leven en daarin zijn we een soort vrienden van onze kijkers. Toen ik Steve zo on verwacht verloor, werd ik plotseling een soort woordvoerster van hoe met zo'n situatie om te gaan. Dat geeft de verantwoordelijkheid dat je laat zien dat de reis die je dan maakt een ge zonde is. Naar de tequila grijpen helpt niets. Er is niets mis met je hand opsteken en om hulp vragen. Dat laten zien op tv, kan mensen in spireren het juiste te doen.'' Terri Irwin verontschuldigt zich voor een zijpaadje in het gesprek. ,,Steve en ik hebben ooit wat tijd doorgebracht in en rond Amsterdam. Groot fan! Maakt niet uit dat het er vaak regent. Het gaat om de mensen en de schoonheid van de stad. Dank daarvoor!'' Bindi gooit er tot slot een uitnodiging uit. ,,Wij hopen dat je snel eens naar Australië komt. Kan je wat tijd met ons doorbrengen en een koala knuffelen!'' CABARET Zelden werd een voorstelling zo juichend ontvangen als vorig jaar Showponies 1, de eigentijdse revue van multitalent Alex Klaasen. Het maakte meer dan benieuwd naar Showponies 2, want hoe overtref je een show die stond voor welhaast ultiem entertainment? In Showponies 2 geven Klaasen en zijn ensemble met onder an deren Freek Bartels en Daniël Cornelissen, ondubbelzinnig antwoord op die vraag: Showpo nies 2 is een meer dan waardig vervolg en weet op sommige momenten haar voorganger te overtreffen in zeggingskracht en engagement. Vaktechnisch is het gezel schap onder aanvoering van Klaasen een lust voor oog en oor, waarmee het hoge niveau van het vorig seizoen met ge mak wordt geëvenaard. De bonus zit hem nu in de in houd van de voorstelling, waarin Klaasen - intenser dan in Showponies 1 - speelt met sekse en seksualiteit, in het bij zonder met homoseksualiteit. Spelen inderdaad, want hij is een te intelligente kleinkunste naar om de boodschap eendi mensionaal te verpakken, hoe zeer glamour en glitter op het oog ook domineren. In Showponies 2 maakt de hoofdrolspeler zijn tweede coming-out door. Destijds was hij een onzekere 18-jarige en viel er nauwelijks iets te vieren - een kwart eeuw later is hij zelfbewust en strijdbaar en kan het feest beginnen. Dat leidt tot een avond beeld schoon cabaret vol revue-ele menten als liedjes, sketches en parodieën. Het Laatste Avond maal (waarbij Jezus en Judas een 'setje' blijken), een kindervoor stelling met de handpoppen Kriebel, Stijfje en Zwaffel, een persiflage op Bollywood, een ode aan het genderneutrale toilet en een kluchtige mini- musical over Klaasen van de wieg tot het graf. W Vaktechnisch is het gezelschap een lust voor oog en oor Die bruisende scènes kruidt hij met ontroerende verstilling. Met de begripvolle brief van zijn vader en de liefdevolle ob servaties van zijn moeder nadat hun zoon uit de kast was geko men. Maar ook met het schrij ven van een puber die na het zien van Showponies 1 zijn ge aardheid thuis kenbaar maakte. Op die momenten wordt vaart verruild voor verdieping en is Klaasen trefzeker met zijn boodschap. Die blijft: acceptatie van andere seksuele voorkeu ren. Niet als strijdtoneel, maar in een show waarin door hu mor, komische overdrijving en relativering, die missie meer dan ooit voelbaar is. vrijdag 11 oktober 2019 GO Grote foto: Robert, Terri en Bindi, zonder de inmid dels overleden Steve, die wel te zien is op de drie on derste foto's. FOTO'S REUTERS, AFP, DISCOVERY CHANNEL EN HH. ken ik al mijn hele leven. Elke dag voelt aan als een familiereünie.'' Crikey It's The Irwins elke zondag op Animal Planet en op Dplay, het vi deoplatform van Discovery waar ook de programma's van Animal Pla net aan zijn toegevoegd. CABARET Alex Klaasen - Showponies 2 Met onder anderen Alex Klaa sen, Freek Bartels, Jip Smit en Daniel Cornelissen. Arno Gelder Showponies 2 is nog tot en met 26 april 2020 te zien in ver schillende theaters door het hele land. Het Laatste Avondmaal, een van de voortreffelijke sketches uit Showponies 2. foto bram willems

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33