II JOL Zelfrijdende auto Regeling zou in 2022 moeten ingaan Stan kwam uit de kast Walcheren biedt luxe voor mensen van 6 tot 100 jaar Nog 6 dagen kassakorting De maatregel moet ervoor zorgen dat er minder zwerfafval in de na tuur verdwijnt. Ook kan de afval berg kleiner worden door recy cling, via de invoering van een klein statiegeldbedrag zoals op plastic flessen. Op initiatief van regeringspartij ChristenUnie komt er volgende week een motie met deze wens, die mede is ondertekend door co alitiepartners CDA en D66. Ook het linkse blok van SP, GroenLinks en PvdA is groot voorstander van statiegeld op blik, waardoor een meerderheid ontstaat. Kamerlid Carla-Dik Faber (ChristenUnie) pleit al jaren voor invoering. ,,Deze kans mogen we niet laten lopen. Ik zie dat er nog veel te veel blik tussen het zwerf afval zit en dat een reductiedoel ontbreekt. Marktpartijen leunen achterover. Dat is onacceptabel." Naast de milieuschade overlij den regelmatig koeien door ver snipperde frisdrank- en bierblikjes in het gras. Die komen in de ma gen van de koe terecht en veroor zaken levensgevaarlijke verwon dingen. Het CDA was lang geen fan van statiegeld op blik, maar volgens Kamerlid Maurits von Martels De staatssecretaris zet de stap naar statiegeld niet, wij doen dat wel (zelf melkveehouder) is zijn partij nu om. ,,We hebben bij het CdA lang gedacht dat mensen wel zou den begrijpen dat blikjes niet in de natuur thuishoren, maar het werkt gewoon niet." Bedrijfsleven Het verpakkend bedrijfsleven krijgt de komende tijd de kans om alsnog te zorgen dat er een stevige neerwaartse trend ontstaat van blik in het zwerfafval, voordat sta tiegeld wordt ingevoerd, maar de politiek heeft daar weinig vertrou wen in. Opmerkelijk genoeg kondigde staatssecretaris Van Veldhoven twee weken terug nog aan dat ze versneld een beslissing gaat ne men over de invoering van statie geld op kleine plastic flessen, maar ze repte met geen woord over een statiegeldsysteem voor blik. Carla Dik-Faber (ChristenUnie) kan er kort over zijn: ,,De staatsse cretaris zet de stap niet, wij doen dat wel." P11 en ZEELAND 2 'Ik hoef niet meer met een geheim rond te lopen' Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 11 oktober 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 MAUFICATIE Nederland - Noord-lerland Oranje worstelt een hele wedstrijd lang tegen Noord- Ierland, maar pakt in de blessuretijd toch nog de volle buit. Het EK komt steeds dichterbij. »P24 neemt je mee Kamer: statiegeld op drankblikjes Wie een blikje frisdrank of bier koopt, moet daarover straks statiegeld betalen. Een Kamer meerderheid wil staatssecreta ris Van Veldhoven (Milieu) dwin gen om daarvoor een systeem op te tuigen. De regeling kan dan ingaan per 2022. Edwin van der Aa Den Haag —Carla Dik-Faber, ChristenUnie ZEELAND2 Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Laatste kans: 306 rondreizen nu extra voordelig Profiteer nog 6 dagen tot €300 per persoon korting op al onze 306 groepsreizen en privéreizen wereldwijd. Boek snel, want de Kassakorting loopt toten met woensdag 16 oktober! Vandaag een herfstdag met veel 16°C regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555 Op het nippertje!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1