II NIEUWS 13 Ontsnapte tbs'er keert snel terug De ontsnapte tbs'er Ronald van Z., die woensdagavond is opgepakt in Parijs, is naar ver wachting snel terug in Neder land. Volgens het Openbaar Ministerie is dat binnen een week geregeld, tenzij de man zich daartegen zou verzetten. Maar dat verwacht zijn advo caat Job Knoester niet. Van Z. is op aanwijzing van de Nederlandse politie in een Frans internetcafé gearres teerd. De tbs'er verbleef in de Pompekliniek in Nijmegen. Hij ging er vorige week vrij dag tijdens een begeleid fiets- verlof in Nijmegen vandoor. Hij zou zijn vlucht zorgvuldig hebben voorbereid. In e-mail- contacten met Omroep Gel derland zegt hij dat hij buiten het zicht van een begeleider van de kliniek een fietstas met kleren, eten en een kaart mee kon nemen tijdens zijn verlof. Waar Van Z. wordt opgeslo ten als hij weer terug is, was gisteren nog niet duidelijk. Raadsman Knoester denkt dat het 'geen goed idee' is als de man teruggaat naar de Pom- pekliniek. ,,Medegedetineer- den zijn boos op hem omdat door zijn actie nu allerlei be perkingen zijn opgelegd.'' Ik heb een heel goed, positief en hoopgevend gesprek gehad Agent doet aangifte na bijna-aanrijding Een politieman heeft aangifte gedaan van poging tot dood slag omdat hij op de snelweg nabij Arnemuiden bijna werd aangereden. De bestuurder van de auto ging ervandoor toen agenten hem wilden aanhouden, daarbij raakte hij een agent. Die bleef onge deerd doordat hij nog net op zij kon springen. Na een wilde achtervolging hield de politie de twee inzittenden van de auto aan. Zij werden gezocht wegens diefstal. Von der Leyen wil snelheid Inspectie legt bouw stil Steun voor marktkooplui ben klaarstaan. Ze weten precies wat ze moeten doen. Ze schillen hun banaan en gooien de schillen gelijk in de prullenbak. Ik zeg niet: dat moet in de prullenbak, maar die schil hóórt in de prullenbak. Dat snappen ze. Als ze morsen, pakken ze een doekje om het schoon te maken. De si naasappelpers is heel populair. Dat vinden de kinderen echt fantastisch om te doen. Ze wülen graag helpen." Peuters vinden het van nature heel leuk om dingen zelf te doen weer gaat slapen. Het is belangrijk om goed te observeren en te ontdekken waarom het kind doet wat het doet. Pro beer zijn perspectief te zien. Is het bang in het donker? Moet het plassen? Is het te koud? En als het echt niet gaat, kan het zinvol zijn om externe hulp in te schake len." ,,Het is juist belangrijk dat een kind zelf wil. Veel ouders vinden dat ze te veel 'nee' moeten zeggen en te veel met de kinderen moeten vechten. Die proberen ze te straf fen, paaien of belonen. Ik zeg dat dat niet nodig is. Door ze op een positieve manier te benaderen en meer zelf te laten doen. Het is vermoeiend om iets honderd keer te moeten herhalen en te merken dat het kind nog steeds niet doet wat je wil. Dan moet je het als ouders op een andere ma nier zeggen. Dat betekent dat ouders een nieuwe taal moeten leren spreken. Het is een kind, geen homp klei die we kunnen vormen. Ik wil liever dat een kind leert omdat het nieuwsgierig is, niet omdat het moet." Ze schiet nog eens in de lach. ,,Heel Ne derlands weer. Natuurlijk kan je steeds 'nee' zeggen. Maar dat is ontzettend ver moeiend. En dus zeg ik: haal het even weg. We proberen het zo gemakkelijk mogelijk voor onszelf en de kinderen te maken. Bo vendien worden ze doof voor 'nee'." vrijdag 11 oktober 2019 NIJMEGEN De Ierse premier Leo Varadkar sprak met Boris Johnson en denkt uit de brexitimpasse te kunnen komen. ARNEMUIDEN De Spaanse koning Felipe wordt in Huis ten Bosch ontvan gen door koning Willem-Alexander. Felipe was gisteren aan wezig bij de opening door Willem-Alexander van de tentoon stelling Rembrandt-Velazquez in het Rijksmuseum. foto anp BRUSSEL Ursula von der Leyen, die de Eu ropese Commissie vanaf 1 november gaat leiden, maant tot haast nu drie van de 26 leden van haar beoogde team zijn afgewe zen door het Euro pees Parlement. ,,Er staat veel op het spel.'' Frankrijk, Roemenië en Hon garije moeten nu nog kandidaten leveren die door het EP worden ge accepteerd. MAASTRICHT De Inspectie SZW heeft bij een grote controle in Zuid Limburg 33 keer het werk stilgelegd omdat de situatie gevaarlijk was voor de bouwvakkers. Zij deelde daarbij tientallen waar schuwingen uit. DEN HAAG De VVD wil een minimum stellen aan de looptijd van vergunningen die gemeenten ver strekken aan marktkooplui. Dat moet onderne mers de zekerheid bieden dat zij vol doende tijd krijgen om investeringen in hun kraam terug te verdienen. Euro pese regels schrij ven voor dat zo'n vergunning alleen voor beperkte tijd mag gelden. Over een slecht slapende peuter schrijft u: 'Wat de zoveelste gebroken nacht lijkt, is in werkelijkheid een kind dat met lekker bolle armpjes jou midden in de nacht omhelst als uiting van pure liefde'. Dat klinkt heel schat tig, maar zo werkt het niet als ouders nacht in nacht uit in de weer zijn. ,,Probeer met het kind een oplossing te vinden. Je zult zien dat ze vaak met hele creatieve ideeën komen. Jij wilt slapen, maar je kind wil spelen. Hoe lossen jullie dat op? Dan kan het kind bijvoorbeeld een plekje in zijn kamer creëren waar het eventjes mag spelen, als het daarna maar - Simone Davies, leraar En belonen als het wél goed slaapt? U adviseert om spullen in huis weg te halen als de kinderen er niet aan mogen zitten. Moeten ze niet gewoon leren dat dat niet mag en dat 'nee' ook een antwoord is? Simone Davies: ,,We moeten meer tijd nemen om het de kinderen uit te leggen.'' VORSTELIJKE BAARDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13