MÉ 8 NIEUWS Moeder 'Sloterplasbaby' vrij GROEP DE MOS CORRUPTIE-ONDERZOEK Justitie speurt naar bewijs in de Haagse corruptie affaire. In het stadhuis en de stad zoeken betrokkenen naar verdachte 'vingerafdrukken' van Richard de Mos en bevriende ondernemers. De lobby voor een vastgoeddeal springt daarbij in het oog. „Hij claimde dat hard.'' De 27-jarige vrouw die ervan is beschuldigd dat zij het lijkje van haar pasgeboren baby heeft weggemaakt, is gisteren vrijgesproken door de recht bank in Amsterdam. Volgens de rechtbank zijn er te veel zaken onduidelijk, waaronder het moment van overlijden en de doodsoorzaak. De baby werd op 8 juni 2016 bij de Sloterplas in Amster dam gevonden door een vrouw die haar hond uitliet. Het lichaampje verkeerde in verregaande staat van ontbin ding. Volgens de moeder was haar zoontje doodgeboren. Het Openbaar Ministerie had een gevangenisstraf van vijf tien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, geëist. De of ficier van justitie hekelde het feit dat de moeder twee jaar lang zweeg. Via dna-onder- zoek kon de biologische vader worden opgespoord, waarna ook de moeder werd geïdenti ficeerd. De rechtbank oordeelt dat niet is gebleken dat de vrouw de bedoeling had de dood van het jongetje, of zijn doodsoorzaak, geheim te hou den. ,,Wat de vrouw heeft ge daan is verontrustend en ver drietig, maar niet strafbaar.'' Om eerlijk te zijn, we zijn niet in een positie om een akkoord te bereiken Vaccinatieplicht kinderopvang Het kabinet werkt aan een vaccinatieplicht in de kinder opvang, voor het geval het aantal vaccinaties in Neder land onder een bepaalde grens zakt. Die grens moet nog worden vastgesteld. Het kabinet-Rutte reageert daarmee op adviezen van de commissie-Vermeij, die zich over het probleem boog. Vol gens bronnen in Den Haag omarmt het kabinet de aan bevelingen, maar is er nog heel veel uitwerking nodig. Ontsnapte tbs'er gepakt Beer Holly is de dikste Premier met gebarentolk Richard de Mos heeft geen stem meer over. Het is een kort nachtje geweest als hij 22 maart 2018 de voordeur van zijn rijtjeshuis in Den Haag open doet: „Goedemorgen!" Apetrots is De Mos over de verkiezingswinst een dag eerder, de euforie is groot: ,,Het is een fijn gevoel dat een flink deel van de stad vertrouwen in je heeft.'' De Mos opent een fles champagne, meegenomen door de verslagge vers van deze krant. Dan grappend: ,,Je weet hoe het werkt bij Groep de Mos: we nemen graag ca deautjes aan." Bulderend gelach in de huiska mer. In diezelfde kamer zit Atilla A. op de bank. De joviale Haagse ondernemer is de eigenaar van zalencentrum Opera aan de rand van de Schilderswijk en al jaren partijdonateur. Nu is hij ook lijstduwer van Groep de Mos. Ontspannen, met een grote glimlach op het gezicht, kletst de Turks-Neder landse ondernemer met het bezoek. Atilla staat bekend als aimabel man, bij de partij kent iedereen hem, en hij kent iedereen. Als Groep de Mos een diner voor arme Hage naars organiseert, kan dat in het zalencentrum waar ning aan de rand van de stad naar het IJspaleis, het Haagse stadhuis waar De Mos even later de bloe men krijgt en een Groep de Mos-taart aansnijdt - 'het grootste stuk is voor mij!' Die dag is het een onschuldig detail, Atilla gaat nog met volledige achternaam door het leven. Maar sinds vorige week is ook hij onderwerp van justitieel onderzoek. Was de ondernemer na die verkiezingen als vriend op bezoek of eerder als be waker van zijn belangen? Atilla A. is nu verdachte in de corruptiezaak, evenals zijn broer en compagnon, diens partner Groep de Mos-raadslid Nino Davituliani en de Groep De Mos vrijwel wekelijks Turkse bruiloften worden gevierd. Als de jongerentak een politieke discussie avond wil, biedt Atilla ruimte. Ook fondsen wervingsdiners en nieuwjaarsre cepties van Groep de Mos worden in het zalencentrum gehouden. Zo groeit de Opera uit tot de huiskamer van de par tij van de korte lijntjes en de wij-regelen-het men taliteit. Ondanks het drukke ondernemersbestaan heeft Atilla A. de dag na de raadsverkiezingen tijd om De Mos bij te staan en te chauffeuren van zijn wo- donderdag 10 oktober 2019 GO AMSTERDAM EU-onderhandelaar Michel Barnier gaf het Europees Parlement gisteren een update over de brexit. DEN HAAG SCHILDPADBABY Een pasgeboren schildpad kruipt richting zee op het strand van Kyparissia in het zuidwesten van Griekenland. Het leuke is dat het diertje als volwassene terug zal keren om eieren te leggen. Dit jaar waren er 3700 nesten. foto afp RONALD VAN Z. De tbs'er Ronald van Z., die ont snapte tijdens be geleid verlof in Nij megen, is gisteren door de politie op gepakt in Parijs. Dat bevestigt zijn advocaat. De 40- jarige tbs'er ging vrijdag op de fiets boodschappen doen en nam het hazenpad. Van Z. verklaarde dinsdag dat hij was onder gedoken vanwege misstanden in de kliniek in Nijmegen. ANCHORAGE Beer Holly, num mer 435, is de dikste beer in het Katmai Nationale Park in het zuid westen van Alaska. De beer heeft de verkiezing van de parkbe heerders op Face- book gewonnen. HILVERSUM Het wekelijkse ge sprek met de mi nister-president wordt vanaf mor gen uitgezonden met een gebaren- tolk voor doven en slechthorenden. Deze versie van het programma is te zien op het the makanaal NPO Nieuws, gelijktijdig met de reguliere uitzending op NPO1. De uitzen ding met de tolk wordt vrijdagnacht herhaald. Verstrikt in een web van Haagse vrije jongens Niels Klaassen Ingrid de Groot Den Haag - Beide wethouders verdacht van het regelen van vergunningen tegen betaling. wethouder en loco-burgemeester Richard de Mos Verdachte, eigenaar zalencentrum 'Opera' en leidinggevende café 'Augustus'. lijstduwer, partijdonateur, Atilla A. raadslid Nino Davituliani wethouder Rachid Guernaoui Verdacht van betrokkenheid bij regelen nacht vergunningen. Partner Broer en compagnon Verdachte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8