<0 Will Smith in gevecht met zijn gemanipuleerde jongere ik 6 Film van de week. In het animatie-avontuur Farmageddon krijgt Shaun het Schaap een vriendinnetje. Ze is een buitenaards wezentje met een eigen wil. Producent Paul Kewley over Shaun: ,,Hij doet dingen die wij als kind ook deden, maar niet altijd durfden.'' Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Joker Instinct Downton Abbey FILMNIEUWS Ereprijs voor Julie Andrews Springsteen een dag in de bioscoop Eindelijk heeft Will Smith de beste tegenspeler getroffen die hij zich kon voorstellen: zichzelf. In het actie drama Gemini Man moet hij het op nemen tegen een jongere versie van zijn personage die door genetische manipulatie in een laboratorium is geboren. Probleem is echter dat de jongere uitvoering de opdracht heeft om zijn oudere collega, een sluip schutter met gewetensproblemen, te elimineren. Dus vecht Will Smith vooral tegen zichzelf in de film van regisseur Ang Lee (Life of Pi, Broke- back Mountain). De confrontaties tussen Will I en Will 2 zijn ook verreweg de specta culairste scènes in Gemini Man. Voor het overige is het een wat vlak ver telde thriller met een niet echt over tuigende Clive Owen als het hoofd van een duistere afdeling binnen de Amerikaanse geheime dienst die zijn voormalige medewerker wil uitscha kelen. Ook het ongewilde hulpje van Will, een rol van Mary Elizabeth Winstead (lijkend op een jonge Si- gourney Weaver), komt niet hele maal uit de verf. Het is de traditio nele ondankbare bijrol die vrouwen vaak in dit soort films krijgen toebe deeld. - A.Z. er voorbereiding op hun klei-animatie- film hebben de twee regisseurs van Shaun The Sheep Movie - Farmageddon zich van tevoren helemaal on dergedompeld in de sciencefiction- klassiekers van de afgelopen decen nia. ,,Dat vonden wij noodzakelijk om zo goed mogelijk voorbereid aan dit avontuur te beginnen'', zegt re gisseur Will Becher die samen met zijn collega Rich Phelan verantwoor delijk is voor de verfilmen van het meest ambitieuze filmavontuur van Shaun het Schaap. Vooral de films van Steven Spiel berg - E.T. en Close Encounters of the Third Kind met name - waren be langrijk. ,,Zijn werk staat toch in het geheugen gegrift van alle filmlief hebbers'', legt Phelan uit. ,,We ver wijzen dan ook diverse keren naar zijn films. Leuk voor de cinefielen onder ons publiek die dat zelf kun nen ontdekken.'' Want ook Jaws komt even voorbij, en ook Men in Black en zelfs Alien worden in een enkele scène geciteerd. Farmageddon is de tweede bios coopfilm van Shaun het Schaap. Zijn eerste grote bioscoopavontuur le verde wereldwijd meer dan 100 mil joen dollar op en was ook goed voor Gemini Man een Oscarnominatie. De 150 korte te levisiefilmpjes met de avonturen van het zwarte schaap Shaun en zijn kudde op de boerderij bereikten een nog groter publiek. De korte slapstickachtige en vaak onschuldige avonturen spraken jong en oud aan. Voor de animatiestudio Aardman, gevestigd in Bristol, is Shaun nu het paradepaardje geworden. Van zijn voorgangers Wallace en Gromit, de kaasverslaafde uitvinder en zijn zwijgende hondje, zijn voorlopig geen nieuwe producties te verwach ten. Maar Shaun lijkt over een min- stens net zo grote aanhang te be schikken. Waarom is het schaap zo populair? ,,Ik vermoed dat het te maken heeft met het kattenkwaad dat hij uit haalt'', zegt producent Paul Kewley. ,,Shaun doet stoute dingen die wij als kind deden, maar misschien niet al tijd durfden. Voor volwassenen ap pelleert hij aan het kind dat wij vroe ger waren. Kinderen van nu zijn dol op zijn gewaagde streken en begrij pen zijn humor.'' De mondiale fanbase van Shaun heeft misschien ook te maken met donderdag 10 oktober 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Joker €2.027.000 2 (-) F*ck de Liefde €505.400 3 (1) Downton Abbey €323.000 4 (2) The Lion King €267.000 5 (5) Rambo: Last Blood €175.000 DRAMA Vergeet de Joker uit de Batmanfilms. Joaquin Phoenix maakt van deze fi guur niet alleen een zielige, maar ook een angstaanjagende figuur die zich ontpopt tot een psychopatische moordenaar. Hij veroorzaakt een op stand in Gotham. DRAMA Het regiedebuut van actrice Halina Reijn toont het spanningsveld dat in de gevangenis ontstaat tussen een therapeut (Carice van Houten) en een veroordeelde sekscrimineel (Marwan Kenzari). De film zit in psychologisch opzicht nogal gammel in elkaar. KOSTUUMDRAMA De speelfilmversie van de geliefde te levisieserie Downton Abbey stelt de fans niet teleur. Koninklijk bezoek brengt iedereen in rep en roer. Zeker als blijkt dat het royaltygezelschap zijn eigen personeel wil meenemen. Maggie Smith is weer schitterend op dreef. BEKRONING Zangeres en ac trice Julie An drews krijgt de prestigieuze 48th AFI Lifetime Achievement voor haar bij drage aan de film- en musical wereld. Andrews, vooral bekend van The Sound of Music en Mary Poppins, loopt al 70 jaar mee in de showbusiness. De actrice krijgt de prijs pas vol gend jaar uitge reikt. MUZIEKFILM De filmversie van Western Stars, het nieuwste album van Bruce Springsteen, wordt in Neder land eenmalig in de bioscoop ver toond. Dat ge beurt op zondag 17 november. Met Western Stars slaat de le gendarische sin ger-songwriter een nieuwe weg in. De film behan delt de thema's liefde, verlies, eenzaamheid en familie. ACTIEDRAMA Regie: Ang Lee. Hoofdrollen: Will Smith, Clive Owen en Mary Eliza beth Winstead. De oude Will Smith op de loop voor zijn jongere uitgave. FOTO BEN ROTHSTEIN Ab Zagt aaat de ruimte in E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50