Druk baasje volgt zijn hart 5 Meezingers van Billy Joel Daan Boom maart 2020 vieren we ons twintigja rig jubileum met een 35-koppig or kest.'' Zaterdag speelt het negentigkop- pig symfonieorkest in Sas van Gent samen met de pianist Andreï Koro- beinikov. Op het programma staan naast The Plants van Gustav Holst twee werken van Tsjaikovski. Van Alphen: ,,Ik denk dat Korobeinikov voor vuurwerk zal zorgen." CONRAD VAN ALPHEN Popmuziek Literatuur Vragen aan Oek de Jong ,,Het engste wat ik ooit heb gedaan. Maar de reden dat ik het doe is juist dat ik theater het allerleukste vind: een dialoog met het publiek aangaan, live reactie krijgen. Dat mis ik een beetje aan televisie. Maar het maakt ook ontzettend kwetsbaar en eng'', zegt Daan Boom. Hij vindt het eerlijk gezegd nogal wat om te zeggen: 'Ik ben grappig' en mensen anderhalf uur naar je te laten kijken en luisteren. Maar hij gaat het absoluut doen, Mijn inspiratiebronnen komen veelal vanuit sociaal ongemak want hij vindt het belangrijk en wil het niet voor zich uit blijven schuiven. Zaterdag staat hij met een try-out van De Eerste in Ril land en later, op 8 januari ook in Terneuzen. Boom bleek al jong een druk baasje en vooral een talentvol ven tje. ,,Mijn overgrootvader was mi- mespeler en mijn grootvader was cameraman. Wellicht komen die twee opa's in mij bij elkaar. Ik wist al vrij vroeg welke richting ik op wilde. Op mijn dertiende ben ik gaan filmen, nadat ik lang had ge spaard voor een videocamera'', memoreert hij. Met zijn school vrienden Stijn van Vliet en Jasper Demolin bundelde hij zijn talent in absurdistisch cabaret als act voor De Kunstbende. Ze wonnen landelijk de eerste prijs. ,,We maakten een scholentoer en heb- ben veel ervaring opgedaan. Soms kregen we boterhammen naar ons hoofd gegooid.'' Dat heeft de schoolvrienden van toen er niet van weerhouden door te gaan op het creatieve pad: ieder voor zich, maar soms ook samen. En met succes, zo heeft Streetlab bewezen. Boom kan smakelijk ver tellen over hoe de populariteit van dit programma hen overspoelde en zelfs een nominatie voor de Televi- zier Ring opleverde. Maar hij deed nog veel meer. Voorafgaand aan Streetlab toerde hij drie seizoenen met Hans Liberg: als figurant in diens show, maar ook als mede tekstschrijver en als regisseur. ,,Ik was bevriend met zijn zoon en kwam zo ook met hem in contact. Voor Libergs management heb ik alle videobanden van zijn pro gramma's op dvd gezet. Toen hij me vroeg een rolletje in zijn show te komen spelen, heb ik die kans met beide handen aangegrepen. Ik was net voor de derde keer afgewe zen voor de toneelschool en zag mijn droom in duigen vallen'', ver telt Boom, die nu een praktijkop leiding kreeg met Hans Liberg als leermeester. ,,Iets van zijn invloed zul je nu ook wel in mijn pro gramma zien. In De Eerste zit veel muziek, dans en ook teksten, dus conférences. En verder doe ik veel met video, ook op de achtergrond.'' Wat heeft Daan Boom het pu bliek in zijn show te vertellen? ,,Mijn inspiratiebronnen komen veelal vanuit sociaal ongemak. Daar ging Streetlab ook vaak over. Ik ben een millenial. Wat ik om mij heen zie gebeuren, is dat mille- nials zichzelf vaak met anderen vergelijken. Dat is heel gemakke lijk met social media, dus ben je constant bezig op elkaar te letten. Meestal zijn het succesverhalen, niet iets als 'ik voel me rot' of 'ik heb een keer geen succes gehad'. De hoeveelheid informatie die in één dag op je afkomt en hoe ik mij daar een weg door probeer te ba nen, daar gaat de voorstelling ook heel erg over.'' donderdag 10 oktober 2019 GO Sinfonia Rotterdam XXL en And reï Korobeinikov, zaterdag, Indu strieel Museum Zee land, Sas van Gent, aanvang 20.00 uur. Voor het volledige programma van M het Festival Zeeuwsch-Vlaan- deren, zie fes- tival-zvl.nl Conrad van Alphen. Conrad van Alphen richtte in 2000 het Rotterdams Kamer Orkest (RKO) op. Het begon met een vaste kern van twintig strij kers, blazers werden gevraagd als dat nodig was. Het kleine kamerorkest groeide uit tot een orkest van formaat. In 2009 werd de naam veran derd in Sinfonia Rot terdam. Met het suc ces van Sinfonia is voor hem een droom uitgekomen: iets bijzonders doen in en voor Rotterdam en zo mede de stad in ternationaal op de kaart zetten. Naast leider van het Sinfonia Orkest is hij gastdirigent en geeft hij masterclasses aan studenten directie. ,,Ik ben zeer dank baar dat ik op het ge bied van internatio nale gastdirecties een overvolle agenda heb. Ik word door steeds meer orkesten gevraagd. Heel ver schillende orkesten over de hele wereld. Het is ook strelend dat ze me steeds te rugvragen en dat ik bovendien enkele van deze orkesten kon uitnodigen om tijdens het Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren op te treden." Na vijf singles en een dubbel liveal bum besloten Alexander Brous- sard en zijn band 003 het oeuvre van de bekende Ameri kaanse zanger Billy Joel onderhanden te nemen. Het re sultaat is een voor stelling met de naam 'The Billy Joel Experience'. Het is een ode geworden aan de zanger van de klassieker The Piano Man. Na di verse optredens in de Randstad is The Billy Joel Expe rience voor het eerst in Zeeland. Een avond vol bal lads, meezingers en swingende Rock&Roll. Zaterdag, De Vroone, Kapelle, 20.00 uur. Na zeven jaar heeft Oek de Jong een nieuwe roman. In Zwarte schuur wor stelt een inmiddels succesvol kunste naar met een steeds zwaarder wegend jeugdtrauma. Vóór de roman van 2012 (Pier en oceaanhoorden we zelfs tien jaar niets van De Jong. Ook voor schrij vers geldt: hoe stiller het water, hoe dieper de gronden. Is het (autobiogra fisch werk? En zo niet, wat wil de fictie ons dan vertellen? Een vraaggesprek met PZC-journalist Jan van Damme. Woensdag, Oost- kerk Middelburg, 20.30 uur. Hij wil veel en hij doet veel: fil men, dansen, muziek en grappen maken, een boek schrijven in 48 uur én samen met Stijn van Vliet, Jasper Demolin en Tim Senders het populaire televisiepro gramma Streetlab maken. Maar nu volgt Daan Boom (29) volle dig zijn hart met zijn solotheater programma De Eerste. Ali Pankow Daan Boom Daan Boom De Eerste (try-out), zaterdag, Luctor et Emergo, Ril land, 20.00 uur. Woensdag 8 ja nuari, Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur. Daan Boom. foto come van der stelt T Sinfonia XXL brengt onder leiding van Conrad van Alphen The Planets van Gustav Holst. foto jan hordijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49