f Dolfje Weerwolfje Foeksia de miniheks Iliuii i 4 Festival Een concert van negentig muzikanten in een ouderwetse sfeer. Het concert van Sinfonia Orkest (voor de gelegenheid XXL) in het Industrieel Museum in Sas van Gent is een van de hoogtepunten van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen. Vriendjes met een mini-heks Vrienden of rivalen? Negentig muzikan ten. Het pro gramma vraagt erom. Het Sinfonia Orkest speelt zater dag namelijk The Planets van Gustav Holst. Voor de gelegenheid is het or kest uitgebreid met stagiairs van Codarts Rotterdam en het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Het stuk is een muzikale happening, vol gens artistiek leider van het orkest, Conrad van Alphen (56). ,,Het is een werk dat, vanwege de enorme bezet- Ik denk dat Korobeinikov voor vuurwerk zal zorgen ting, niet vaak gespeeld wordt. Het is een echt festivalstuk, nu voor het eerst in Zeeuws-Vlaanderen." Het wordt zaterdag in het kader van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen in het Industrieel Mu seum in Sas van Gent ten gehore ge bracht. ,,We wilden voor de uitvoe ring een aparte locatie kiezen, ook om bij een dergelijk werk een andere sfeer te creëren. Vorig jaar speelde Het Zeeuws Orkest op deze locatie en orkest en dirigent Ivan Meylemans waren heel tevreden over de akoes tiek. Geweldig toch, een muzikale reis door het zonnestelsel langs zeven planeten en dat in een gebouw waar de sfeer van oude machines hangt." Van Alphen leidt zaterdag de mu zikanten in Sas van Gent en dirigeert volgende week in Terneuzen het slotconcert van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarnaast is hij sinds zijn eerste optreden in Zeeuws-Vlaanderen betrokken bij de opzet van het festival. ,,Veertien jaar geleden alweer. We speelden toen de Carmensuite van Shchedrin in Aar denburg. Geen volle zaal, maar wel een succes. Ook tussen Rinus Mee- sen (directeur van Festival Zeeuwsch-Vlaanderen, red.) en mij klikte het. Hij waardeerde de frisse aanpak van het orkest en toen hij ontdekte dat ik als dirigent internati onaal werkte, besloten we samen te kijken naar de toekomst van het festi val", vertelt Van Alphen. ,,Doelstel- ling was een breder publiek te trek ken en de diversiteit van de orkesten te vergroten. Het is gelukt om een breder publiek te bereiken en ik vind dat Zeeuws-Vlaanderen trots mag zijn op dit internationaal festival op niveau.'' Hij heeft vooral een adviserende functie. ,,Als ik als gastdirigent met een orkest werk en ik denk dat het goed zou passen in het festival, maak ik het bruggetje naar Rinus en we be kijken dan het financiële plaatje en of het programma past in het totaal. Vanwege mijn schaarse vrije tijd be perkt mijn rol zich tot adviseren, di rigeren en helpen met het program meren van de orkesten. Het meeste werk wordt door Rinus gedaan." Vorig jaar speelde Sinfonia XXL de Orgelsymfonie van Saint-Saëns in de basiliek in Hulst. Van Alphen rekru teert voor de XXL-uitvoeringen jonge muzikanten die nog studeren. ,,Structureel is Sinfonia Rotterdam geen groot symfonieorkest. We zijn juist erg flexibel, zowel in bezettings grootte als wat het repertoire betreft. Het komend seizoen spelen wij bij voorbeeld met een ensemble van elf spelers meer dan veertig concerten met Scapino Ballet Rotterdam (mu ziek van Part) en in november en mei treden we op met een kleine kamer bezetting van rond de 24 musici. In EN 4 REDENEN MEER Musical Klassiek donderdag 10 oktober 2019 GO T H VI M l t l vuurwerk van Jeanette Vergouwen 44 Conrad van Alphen, artistiek leider Sinfonia Orkest XXL Dolfje is een zevenjarige jon gen die bij volle maan pardoes een weerwolf wordt. Hij vindt dat zelf ook vreselijk eng, maar met hulp van zijn broertje Tim mie kan hij de meeste weer wolfmomenten toch tot een goed einde brengen. Dat is al jaren zo, in de boeken (van Paul van Loon), in film en musical. Nu is er een vervolgmusical, 'Dolfje Weerwolfje en Foeksia de Miniheks'. In één van die volle-maan-nachten rent Dolfje Weerwolfje per ongeluk het Weerwolvenbos uit en het Hek- senbos in. En dat is vragen om problemen, want heksen en weerwolven, dat gaat écht niet samen. Maar gelukkig is daar het grap pige mini-heksje Foeksia. Ze worden vriendjes. Als de moe rasheks, juf Minuul, erachter komt dat er een weerwolf in het Heksenbos is, wordt Dolfje ge vangengenomen. Zal dat ooit nog goed komen? Leuke liedjes, vreemde wezens, grappige tovertrucs en betove rende liefdesdrankjes, volop spanning en sensatie voor ie dereen van 6 jaar en ouder, in deze nieuwe familiemusical. m Donderdag 17 oktober, Schel- detheater Terneuzen, 19.00 uur. De componisten Telemann, Fasch, Graupner en Bach waren tijdens hun leven rivalen en vrienden. Bach werd aangesteld als kapelmeester in Leipzig omdat Telemann en Graup ner de baan weigerden. Het Ensem ble Odyssee en blokfluitiste Ana Stegeman vertolken werken van de drie in het programma In Freund- schaft. In de vertolkingen speelt steeds één instrument een solisti sche rol: hobo, blokfluit, viool en het klavecimbel. Morgen, Zeeuwse Con certzaal Mid delburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48