Hoogst persoonlijke songs Tijd voor muziek, festivals en meer 2 MARLIJN ZINGT 2 1 Kindertheater Ze gebruiken nauwelijks tekst in hun voorstellingen en toch zijn de shows van Meneer Monster razend populair. Het gezelschap brengt al vijf jaar familievoorstellingen op de planken met vooral stoere humor. In oktober staan ze twee keer in Zeeland. Steve Bolton is altijd uniek Uitgelicht Jt %VvjjÈ Ergens in een interview vertelt Marlijn Weerdenburg (denk aan Danni Lo- winski) dat ze als kind eerder zong dan praatte. Als dat meer was dan een beetje melo dieus babygebrabbel, dan is dat wel heel speci aal en bijzonder. Geen wonder dat muziek dan diep in je zit, en dat je niets liever wil dan dat er telkens weer uit te laten komen. Haar studies waren daar ook naar (muziek theater in Tilburg), en het begin van haar car rière ook (rol bij Herman van Veen en bij de musical Soldaat van OranjeLater kwamen daar allerlei andere dingen bij die waarschijnlijk wel héél leuk waren, maar die afleidden van de mu ziek. De hoofdrol in de serie Danni Lowinskiis na tuurlijk het bekendst, maar denk ook aan Wie is de Mol', De Vierdaagse, Broodje Gezond of De Nieuwe Lekkerbek (met André van Duin). Alle maal programma's waarmee ze als actrice of presentatrice bekendheid kreeg. Gouden kan sen en ze zal er zeker veel van geleerd hebben. Maar oude liefde roest niet. Na een paar in grijpende gebeurtenissen in haar leven, de ge boorte van haar zoontje, de ziekte van haar va der, besefte ze dat ze weer iets écht per soonlijks wilde ma ken. Daarom heeft ze haar lievelingsmuzi kanten en dito lied jesschrijvers gevraagd om voor haar een nummer te maken of er een aan haar af te staan. Dat heeft prachtige Neder landstalige teksten en muziek opgeleverd van onder anderen Paul de Munnik, Herman van Veen, Bertolf en Renske Taminiau. (2016) heeft ze al laten zien dat ze op persoonlijk vlak wel wat uitdaging aandurft om zichzelf te ontdekken. Met diezelfde insteek zingt en ver telt Marlijn nu over alles wat telt in haar leven. Er komt een driekoppige band mee, maar eigen lijk staat ze helemaal alleen op het podium. Ein delijk. Marlijn zingt en vertelt nu over alles wat telt in haar leven MUZIEK TOP DRIE artoonesk ac tietheater dat bulkt van de energie, dat is waar de voor stellingen van Meneer Mon ster om bekendstaan. Drie thea- terdieren (Chris Koopman, Christiaan Bloem en Olaf van de Ven) zijn de bedenkers van het jeugdtheatercollectief dat dit jaar haar vijfjarig jubileum viert. ,,We hebben eraan gedacht om ons zelf 'de zware jongens' te noe men, maar dan denkt iedereen aan Donald Duck'', vertelt Van de Ven. ,,De naam Meneer Mon ster klinkt stoer en uitdagend, dat past helemaal bij ons." De afgelopen jaren bewerkte Van de Ven met zijn collega's in ternationale jeugdboeken tot toegankelijke theatervoorstellin gen. ,,We willen niet afhankelijk zijn van iemand die ons inhuurt, dat is de reden dat we hier in Wij maken expliciet theater voor iedereen. Een kind komt nooit alleen 4 REDENEN OM UIT TE GAAN... Muziek donderdag 10 oktober 2019 Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. Wat: Marlijn zingt (try-out) Waar: Ledeltheater Oostburg Wanneer: Morgen, 20.00 uur In de serie Marlijn, De Dolende Dertiger lm De keuze van de redactie: Nick Cave The Bad Seeds - Ghosteen Hierbij past geen puntige omschrij ving om muziek en teksten te dui den. Slechts één simpele maar dwingende op dracht: luister goed, heel goed, en heel vaak naar dit album en laat je raken, diep in je hart. Wilco - Ode to Joy De titel is mislei dend, want de elfde langspeler van de Ameri kaanse indieband loopt niet over van vreugde. Wel van spelvreugde overigens; Jeff Tweedy en kom panen leveren zeer puik werk. Beth Hart - War in my mind Het was lang oor log in haar hoofd, maar de Ameri kaanse heeft nu vrede met zich zelf en haar ver leden. Het muzi kale resultaat rockt en bluest en gospelt dat het een lust is. GO B Meneer Monster is vooral stoer Hans Puik 441 Olaf van de Ven Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aanbod van concerten, festivals en andere evenementen voor komende week een selectie gemaakt. Hiernaast vier tips, op de volgende pagina's nog eens vier. Marlijn Weerdenburg foto hannah lipowsky Gitarist Steve Bolton, die zichzelf bij voorkeur affi cheert als 'Boltz' speelde samen met grootheden als Paul Young, The Who en David Bowie. Zelf geldt Bolton inmiddels ook als een icoon in zijn genre. 'Boltz' begeleidt zichzelf tijdens zijn optreden op zijn opmerkelijke akoestische/elektrische gitaar. Zijn uitgebreide repertoire bestaat uit nummers van Johnny Cash, de Beatles, Jacques Brel, Iggy Pop, Scott Walker, de Stones en vele anderen. 'Boltz' brengt nooit twee keer hetzelfde pro gramma. Hij wil elk optreden voor zichzelf en voor het publiek verrassend houden. Zondag, fiZi Zierikzee, 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46