verwelkomt350kids op lustrumeditie KNLTB wil negatieve trend ombuigen met nieuwe en kortere toernooivormen ZEELAND 13 den'', zegt Rick Jendrusch uit Scha- rendijke namens het het organise rende Zeil- en Surfcentrum Brou- wersdam. ,,Het belooft een week te worden vol actie, mede door de goede windvoorspellingen en de toplocatie van Brouwersdam. Er wordt wind voorspeld tot wel windkracht 7. Ideaal voor deze top pers om hun beste kant te laten zien op het water.'' Europees Kampioen In samenwerking met de EFPT (Eu ropean Freestyle Pro Tour) wordt elk jaar in oktober, op het Grevelin- genmeer, het Europees Kampioen schap Freestyle Windsurfen ge houden. Internationale toppers bij de jeugd, dames en heren komen bijeen en nemen het tegen elkaar op om de felbegeerde titel Europees Kampioen 2019 te veroveren. Namen als huidig wereldkampi oen Yentel Cears en winnaar van vorig jaar Davy Scheffers uit Zierik- zee staan weer aan de start. Daar naast zijn er een aantal locals te be wonderen, waaronder Nederlands Kampioen Nick van Ingen uit Brou wershaven, Tim Ruyssenaars uit Nieuwerkerk, Tigo Kort uit Zierik- Er wordt wind voorspeld tot wel windkracht 7. Ideaal voor deze toppers om hun beste kant te laten zien op het water zee, Tijmen Sterre Meijer uit Re- nesse en Bodhi Kempen uit Noord- welle. Schoolkinderen Naast de (inter)nationale surftop komen er ook 350 schoolkinderen naar DAM-X. Leerlingen van elf scholen uit Schouwen-Duiveland maken kennis met verschillende watersporten. Kinderen van de groepen 6, 7 en 8 gaan onder andere alle ins en outs leren van windsur fen, proberen staande te blijven tij dens het SUP'en, maken de mooiste sprongen en salto's van de water- jump en staan oog in oog met de pro's van DAM-X. ,,Als organisatie vinden wij het enorm belangrijk dat kinderen, met name uit onze waterrijke omge ving, de mogelijkheid krijgen om gratis deel te nemen en er op deze manier achter kunnen komen welke watersporten er zijn dichtbij huis'', legt Jendrusch uit. ,,Samen met SportZeeland proberen wij deze sportieve dag daaraan te wij den. Ons hoofddoel is dat we de kinderen kunnen enthousiasmeren over de watersport, zodat zij er in de toekomst mee doorgaan.'' AMSTELVEEN Het ontbreken van de hogere categorieën is lang niet voor iedere organise rende vereniging een gemis. Gezelligheid in een sportieve omgeving is veelal het hoofd doel van de toernooien en dat kan prima zonder categorie 2- of 3-spelers. Maar ook in de breedte verkeert de tennissport -niet alleen in Zeeland- al jaren in zwaar weer. ,,We zien in de afgelopen jaren dat het voor veel tennissers een steeds grotere uitdaging wordt om deelname aan toernooien in te passen in de drukke agen da's'', vertelt Ellen Julius, mana ger PR Communicatie bij de tennisbond KNLTB. ,,Een hele week vrij houden voor een toer nooi vindt men steeds lastiger. Uiteindelijk leidt dit tot een trend van minder deelnemers op toernooien. Over de afgelo pen vijf jaar zien we dat het aan tal toernooien nagenoeg gelijk blijft, maar het aantal deelne mers daalt met 15%. Overigens zijn er nog al tijd 150.000 mensen die een toer nooi spelen. In de provincies Friesland, Flevoland en Zeeland zien we dat het aantal spelers bij de hogere categorieën altijd al lager is. De Masters zijn daarin geen uitzondering.'' Die trend wil de KNLTB vol gens Julius graag ombuigen. ,,Met het aanbod van de nieuwe kortere toernooivormen (dag-, weekend- of teamtoernooien) wil de KNLTB er voor zorgen dat mensen weer meer toer nooien gaan spelen, wat uitein delijk bijdraagt aan het doel om meer mensen met plezier wed strijden te laten spelen. Want door deelname aan competitie en toernooien kunnen tennis sers zichzelf op sportief gebied verder ontwikkelen. Als je steeds beter wordt krijg je ook meer plezier in de sport.'' De nieuwe opzet van de Masters (na het opheffen van de distric ten worden deze nu per provin cie georganiseerd) moet door de KNLTB nog geëvalueerd wor den. Julius: „Wie hebben er meegedaan? Zijn dit de beste spelers van het tennisseizoen? Voldoen de Masters aan de be hoefte van de spelers? Wat was succesvol en wat kan beter? Hoe kunnen de Masters bijdragen aan het spelen van meer toer nooien?" Kijkend naar het deel nemersveld van de Zeeuwse Masters mag alvast voorzich tig geconcludeerd worden dat er nog voldoende ruimte voor verbetering ligt. donderdag 10 oktober 2019 GO toemooicircuit is ver te zoeken... Bij de vrouwen is het nog veel dunner gezaaid in de hoogste ca tegorieën. Enkel op het Vliegende Hollandertoernooi (met Julie Cremers uit Eindhoven als winna res) is een onderdeel met meer dere 3-speelsters te vinden. Op gepaste afstand volgen het Kik- kertoernooi (gewonnen door de 15-jarige Lieke Coenen uit Clinge) en het Vechthanentoernooi met een samengevoegde categorie 3 4. Boven de Westerschelde komen we vrouwen met speel- sterkte 3 in het enkelspel al hele maal niet tegen. In het dubbelspel zijn ze incidenteel te vinden in een gemengde poule van niveau 3 en 4. Mart Flikweert won het Vech- thanentoernooi in Breskens. foto PETER NICOLAI Het Vliegende Hollandertoer nooi mag zich met 537 inschrij vingen en 419 spelers met stip het grootste (en ook sterkst be zette) toernooi van Zeeland noe men. Het toernooi dankt haar schema's mede aan het be proefde 500 euro-systeem. Bij 32 of meer deelnemers ontvangt de winnaar van het schema 500 euro. Dit jaar was dat het geval bij het mannenenkel in de categorie 6, 7 en 8 en in het gemengd dub bel 6. Het toernooi trekt jaarlijks bovendien veel studenten/cam- pinggasten van buiten Zeeland naar Zeeuws-Vlaanderen. 1^ Op 6 van de 63 open toernooien werd minimaal één onderdeel in de categorie 2 en/of 3 afgewerkt, waarbij drie of meer spelers/koppels ook daadwerkelijk die speelsterkte had den. Het Vliegende Hollandertoernooi in Terneuzen (vier categorie 2-onder- delen en vier categorie 3-onderdelen) en het door Belgische spelers gedo mineerde Kikkertoernooi in Aarden burg (twee categorie 2-onderdelen en vier cate gorie 3-onderdelen) er bovenuit. Boven de Schelde scoren het Souburg Open en het Mae- neblusscherstoernooi in Middelburg het beste met een (mannen)enkelschema in de categorie 3 en een sterk bezette (mannen)dubbelcatego- rie 2/3. Rowin Tazelaar rekende in de finale van het Sou burg Open af met Stijn Sprinkhuizen. foto peter nicolai Ruud Mar tens liet zijn kunsten slechts op één toernooi zien, maar schreef wel direct het sterkst bezette toernooi van Zeeland op zijn naam. foto peter NICOLAI U2H Op de Zeeuwse Masters was Wout Martens (het jongere broertje van Ruud) met een actuele rating van 3.6263 de hoogst geklasseerde speler. De Zeeuws-Vlaming ging echter met opvallend dikke cijfers onderuit tegen Walchenaar Tim van Velzen (1-6 2-6), die vooraf met een actuele rating van 3.7693 iets lager stond aangeschreven. - Rick Jendrusch Ellen Julius (KNLTB): „We zien dat het voor veel tennissers een steeds grotere uitda ging wordt om deel name aan toernooien in te passen in de drukke agen da's." FOTO MARLEEN FOUCHIER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41