O O) CD O DAM-X 12 ZEELAND Elia Viviani vervangt Fabio Jakobsen El Jilali fluit in futsal Champions League DZK komt sterk uit de startblokken De Italiaanse topsprinter Elia Viviani is zater dag tijdens de Tacx Pro Classic de blikvanger van Deceuninck-Quick Step. De Belgische ploeg zou in eerste instantie naar Zeeland af reizen met de Nederlander Fabio Jakobsen, maar die laat de Zeeuwse profkoers aan zich voorbij gaan omdat hij niet fit is. Viviani zal naast Dylan Groenewegen gelden als een van de topfavorieten om te winnen op Neeltje Jans. Voor de 30-jarige Europees Kam pioen is het zijn laatste koers in dienst van Deceuninck-Quick Step. Hij vertrekt na dit seizoen naar Cofidis. Poortvliet Scheidsrechter Ibrahim El Jilali komt deze week in Tsjechië in actie in de Futsal Champi ons League. De arbiter, afkomstig uit Tholen, is door de UEFA aangesteld als een van de scheidsrechters die de wedstrijden in Groep 5 in goede banen moet leiden. El Jilali start van daag met de wedstrijd tussen de Poolse kam pioen Record Bielsko-Biala en de kampioen van Malta Luxol-St. Andrews Futsal. Een dag later fluit hij het duel Sparta Praag - St. An drews. Zondag zijn de laatste wedstrijden van dit minitoernooi waarvan de winnaar zich plaatst voor de Eliteronde in november 2019. De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) uit Vlissingen beleefden in de eerste competi tieronde van het nieuwe seizoen een prima start. De ploeg van hoofdtrainer Emmanuel Solé nestelde zich in de A-klasse met 5678,20 punten op de derde positie in de tussenstand. DZK zwom vorig jaar nog in de hoofdklasse, het hoogste clubniveau van Nederland. Een klasse lager lieten de Vlissingers in de ope ningswedstrijd meteen zien dat zij met de be ste teams mee kunnen. In het Vrijburgbad waren Hieronymus (hoofdklasse) en MNC Dordrecht (A-klasse) de opponenten. De Dor- dechtenaren voeren de ranglijst aan met 5625,87 punten. Het Rotterdamse Albion WSS volgt op plek 2 met 13 seconden voorsprong op DZK. Motorcross TENNIS TOERNOOIZOMER IN CIJFERS Het ooit zo prestigieuze 'wedstrijdtennis' in Zeeland heeft het lastig, heel lastig. Waar werd er in de afgelopen toernooizomer nog wel gespeeld in de hoogste categorieën? En wie deelden daar de meeste rake klappen uit? Wie is de koning van het Zeeuwse toernooicircuit? Aan het einde van de tenniszomer wordt het toernooicircuit in sep tember traditiegetrouw afgesloten met de Zeeuwse Masters. De kroon op het Zeeuwse tennissei- zoen, waarbij de beste spelers van het circuit nog eenmaal hun kun sten mogen tonen. Die beste spe lers waren tijdens de Masters in Goes echter ver te zoeken. Sterker nog, in de categorie 2 en 3 viel er geen enkele speler te bekennen. Bij de mannen resteerde een poule in de categorie 4, waarbij Tim van Velzen de sterkste van de vier deelnemers bleek. Mag Van Velzen zich daarmee de koning van het Zeeuwse toernooiencir- cuit in 2019 noemen? Dat zou te veel eer zijn. Een andere koning valt echter ook lastig aan te wijzen, want slechts op een handjevol toernooien werd er überhaupt in de categorie 2 en/of 3 gespeeld en telkens leverde dat een andere winnaar op. ,,Dit jubileum moet gevierd wor- donderdag 10 oktober 2019 GO WIELRENNEN Sprintkanon Elia Viviani rijdt zijn laatste koers namens Deceuninck-Quick Step za terdag in Zeeland. foto bsr agency ZAALVOETBAL Kylian Oosterveen (junioren 2) zege vierde voor DZK op de 100 meter vlinder slag en 200 meter rugslag. foto sandy pleyte ZWEMMEN J Paulus Poort vliet is al na twee maanden vertrokken als trainer van Veere. Poort vliet pakte met Veere in de derde klasse drie punten in de eerste drie duels. Hij be sloot deze week te stop pen en maakte aan het bestuur duidelijk dat hij zijn visie niet kreeg overge bracht op de spelersgroep. 4 De vierde en laatste wed strijd in het kader van het Open Zeeuws Kampioen schap motor cross wordt zaterdag verre den op het RES-circuit in Axel. In tegen stelling tot eer dere berichten zal dit jaar toch nog worden gestreden om de Erik Koote Wisseltrofee. De voornaam ste kandidaten zijn Mats Leeu- wensteijn, Jor dan Lee van Maaren en Kevin Spruijt. De onderlinge verschillen zijn bijzonder ge ring. De koning van het Menno Kole Met een actuele rating van 1.5731 in zijn enkel en 1.6041 in zijn dubbel is Ruud Martens uit Koewacht de beste geklasseerde speler die deze zomer actief was in het Zeeuwse toernooiencircuit. Niet geheel toevallig dus dat hij in Terneuzen het sterkst bezette toernooi van Zeeland op zijn naam schreef, zowel in het enkel spel als in het dubbelspel (samen met Jeroen Alliët). Het Vliegende Hollandertoernooi was echter ook direct het enige toernooi waaraan hij deelnam. a Het officiële KNLTB-toernooicircuit in Zeeland telt tussen januari en september 63 open toer nooien. Per toernooi kunnen punten behaald worden, waarbij geldt: hoe meer deelnemers, hoe meer punten er te verdienen zijn. Op basis van de behaalde punten worden spelers in alle verschil lende speelsterktes aan het einde van het sei zoen uitgenodigd voor de Zeeuwse Masters. Marc Felius won het Maene- blus- schers- toernooi in Middel burg door in de finale Stijn Sprinkhuizen te verslaan, foto jody deunen 'Zeeuwse Master' Tim van Velzen. fotomarcelle DAVIDSE Si Als we kijken naar de toernooien met een vol waardige categorie 2 en/of 3 in het enkelspel stopt de teller bij 5. Dat leverde evenzoveel verschillende winnaars in de hoogste ca tegorie op. Ruud Martens (Vliegende Hollander), de Belg Yuri Soberon (Kikkertoernooi), Mart Flikweert (Vechthanentoernooi Breskens), Rowin Tazelaar (Open Sou burg) en Mare Felius (Maeneblusscherstoer- nooi Middelburg) mochten allen een keer speechen tijdens de prijsuitreiking. [b li OU lïEflS Naast de Europese surftop komen er ook 350 schoolkinderen naar DAM-X. foto damx Voor het vijfde opeenvolgende jaar wordt op de Brouwersdam het watersportevenement DAM- X georganiseerd. Op het pro gramma staat onder andere het Europees Kampioenschap Freestyle Windsurfen, maar er zullen ook 350 kinderen kennis komen maken met de water sport. Het evenement duurt nog tot en met zondag Menno Kole Ouddorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40