Zeeuws-Vlaamse Delta Ride op losse schroeven ZEELAND 3 Roose. ,,Dat is positief." De school heeft intensief contact met de poli tie en gemeente over de situatie. Loco-burgemeester Frank van Hulle heeft de gemeenteraad geïn formeerd over de onrust. In een in terne mail schrijft hij: ,,U begrijpt dat wij het zorgelijk vinden dat er op straat zo'n gespannen situatie ontstaat tussen een grote groep jeugd. De school gaat na wat de toe dracht is en wie erbij betrokken is." Daarnaast monitort de politie, zo goed als mogelijk, alle berichtge ving op sociale media. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de ver schillende berichten die verspreid zijn. De politie sluit niet uit dat nog meer mensen worden aangehou den. Volgens scholieren is de ruzie, ondanks de sisser van gisteren, nog niet voorbij en zal het de komende dagen nog voor vechtpartijen zor gen. Volgens directeur Jan Roose van het Lodewijk College zijn de twee meiden - waarmee de ruzie begon - allebei 'gesanctioneerd'. Wat die straf precies inhoudt, wil de school niet zeggen uit privacyoverwegin- gen. ,,Het is heel vervelend wat er nu speelt", zegt Roosse. De school stuurde dinsdagavond een mail naar de ouders. Daarin wordt hen gevraagd de situatie met hun kin deren te bespreken. De docenten proberen deze week de leerlingen extra voor te lichten over de situatie en het gebruik van sociale media. ,,Daarbij zie je dat veel jongeren ons ook informeren over nieuwe gebeurtenissen. Je merkt dat ze de oproepjes op sociale media ongemakkelijk vinden en ze melden bij de leerkracht", aldus Luc Oggel Terneuzen De Zeeuws-Vlaamse route maakt sinds 2017 deel uit van het evene ment Delta Ride for the Roses, op zijn beurt een spin-off van de lan delijke charitatieve fietstocht tegen kanker. De Delta Ride for the Roses is een stichting met een autonoom bestuur, gevormd door het comité Midden-Zeeland dat de Delta Ride sinds 2008 organiseert. De Ride in Zeeuws-Vlaanderen heeft een ei gen comité. Het nieuw te vormen overkoepe lende bestuur, bestaande uit wet houders Jack Begijn (Terneuzen), Derk Alssema (Goes) en Mariska van der Hulst namens sponsor Delta, moet ervoor zorgen dat de Delta Ride for the Roses de ko mende jaren verder kan dooront wikkelen. Door de groei van het evenement is de huidige opzet met twee afzonderlijke comités volgens Delta niet meer toereikend. De nieuwe structuur zou dan bestaan uit het overkoepelend bestuur en twee werkgroepen, in feite de co mités. Maar over die nieuwe aanpak is beneden de Westerschelde wrevel ontstaan, zegt de inmiddels opge- stapte voorzitter Frits Bakker van het comité Zeeuws-Vlaanderen. Volgens hem wil Delta 'alles bepa len'. ,,We krijgen opgelegd hoe din- De vraag is: wie neemt het over? Maar het lijkt er op dat iedereen het wel best vindt gen moeten worden geregeld en ge presenteerd en moeten alles voor leggen." Bakker was in eerste instantie en- thousiast over het idee van Delta. ,,Maar dat is zo slecht en onhandig gepresenteerd, dat iedereen is weg gelopen." Volgens Bakker was juist met het comité in Goes afgesproken om apart verder te gaan en om op twee zaterdagen te gaan rijden in plaats van in een weekend. ,,Het botste heel vaak, omdat de struc tuur en cultuur zo anders zijn. Uit een enquête onder onze deelne mers bleek dat tachtig procent lie ver op een zaterdag rijdt." Het zag er volgens de gewezen voorzitter 'goed uit'. ,,Maar toen zei Delta: dat willen we niet." Bakker is somber over het voort bestaan van de Delta Ride in Zeeuws-Vlaanderen, waaraan dit jaar 3000 mensen meededen en die 150.000 euro opbracht voor KWF. ,,De vraag is: wie neemt het over? Maar het lijkt er op dat iedereen het wel best vindt." Mariska van der Hulst van Delta reageert verbaasd op de situatie. Volgens haar verandert er niets. ,,Ons voorstel was een algemeen overkoepelend bestuur met een toezichthoudende en kaderstel lende rol. De volledige uitvoering laten we in handen van de comi tés." Het comité in Goes kan zich volgens haar vinden in de plannen, Van der Hulst herkent zich dan ook niet in de kritiek van Bakker. ,,Wij ondersteunen slechts, maar als sponsor hebben we wel gezegd: twee aparte stichtingen is niet wenselijk, want het evenement is juist groot geworden doordat het breed wordt gedragen in organisa tie en uitvoering. Het zou jammer zijn als dat uit elkaar valt." donderdag 10 oktober 2019 FIGHT DEZE MOETJE NIET MISSEN WOENSDAG 9 Oktober veldje achter appie het veldje achter appie' Oproep gisterochtend op Snapchat voor een vechtpartij. Scholieren van het Lodewijk College verzamelen zich bij het Beethovenhof. De politie houdt een oogje in het zeil. foto camile schelstraete Jongeren hangend aan een busje van de gemeentewerkers. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De toekomst van de Delta Ride for the Roses in Zeeuws-Vlaan- deren staat onder druk. Zo'n beetje het voltallige organise rende comité is deze week opgestapt uit onvrede over de voorgenomen werkwijze van het nieuw te vormen overkoepe lende bestuur van de Delta Ride. - Frits Bakker, voormalig voorzitter comité Zeeuws- Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31