TeamNL 23 tSl kalender In de hotseat FORMULE 1 GRAND PRIX VAN JAPAN Eventing: military Boekelo 9-13 okt Paraschieten: WK 9-19 OKT Waterpolo: EK-kwalif icatie 11-13 OKT Diversen: World Beach Games 12-16 okt Het Formule 1-kampioenschap ligt al goeddeels in de plooi, maar de Grand Prix van Japan is dit weekeinde nog van groot belang en dus interessant. Vijf redenen waarom u 's ochtends voor de buis moet zitten. Honda móet Twee minuutjes over vandaag? Bekijk de schitterende animatie die Honda F1 van de week via de online kanalen verspreidde. Een vogelvlucht langs de roemrijke geschiedenis van het merk in de autosport, als opmaat naar de be langrijkste race van het jaar. Hart stikke mooi en waardevol dat Max Verstappen (hiernaast in een Honda-zeepkist) met zijn zeges dit jaar het team weer op de kaart zette. Zijn populariteit in het racegekke Japan is fors gegroeid. Maar goed presteren (lees: win nen) in 'eigen land' zou hem hier welhaast onsterfelijk maken. Ja panse racefans zijn kleurrijk, uniek en met veel. Ze steunen de meest uiteenlopende coureurs; wat hen bindt is de liefde en trots voor hün Honda. Na een mindere fase na de zomerstop moet er worden gescoord op Suzuka. Ook al omdat Honda nog niet heeft besloten of het in de Formule 1 blijft, als vanaf 2021 het reglement op de schop gaat. Eén zege zou een groot verschil kunnen ma ken. Red Bull onder druk Jos Verstappen was duidelijk als altijd, in zijn commentaar na de Russische Grand Prix bij Ziggo Sport. ,,We maken ons zorgen over de toekomst'', zei 'de vader van'. Hij doelde op het feit dat Red Bull Racing volgend jaar met een kampioenswaardige auto moet komen, wil het van Max Verstappen de jongste wereld kampioen ooit maken. Hét doel van het merk Red Bull, dat zich overigens ook nog niet over de toekomst heeft uitgesproken. Het begon dit seizoen met hoop gevende teksten. De samenwer king tussen team en motorleve rancier was voorbeeldig. En toen Verstappen al voor de zomerstop twee races won, kon het niet op. Maar daarna stagneerde de boel. In Japan moeten team en coureur weer een positief geluid laten ho ren. Anders dreigt dit seizoen als een nachtkaars uit te gaan en zal de scepsis over '2020' alleen maar toenemen. Pluspunt voor Ver stappen: hij stond in Japan de laatste drie keer op het podium. Tyfoon komt eraan! De Japanse Grand Prix valt stee vast in het tyfoonseizoen in de regio. Elk jaar hangt er in de we ken vooraf wel eentje in de buurt die spektakel of problemen zou kunnen opleveren. Meestal ge beurt er niets. Maar de dreiging van tyfoon Hagibis (foto) dit jaar is van een andere orde. Die gaat zeker een rol spelen. De voor spelde regen morgen zou nog niet desastreus hoeven te zijn, al maakt het de vrije trainingen wel een stuk interessanter om naar te kijken. De bak water in de combi natie met enorme windstoten die zaterdag over Suzuka zou waaien kan grotere gevolgen hebben. Er wordt voorzichtig rekening ge- houden met een uitgestelde kwa lificatie naar de zondag. Die dag zou de rust overigens weer zijn teruggekeerd, een regenrace wordt niet verwacht. Machtstrijd bij Ferrari Alsof de zorgen bij Ferrari niet groot genoeg zijn, na hoogst waarschijnlijk weer een jaar zon der titel, kregen ze er de afgelo pen weken nog een hoofdpijn dossier bij. Sebastian Vettel (links op de foto) en Charles Leclerc (rechts) waren in Italië, Singapore en Rusland meer met elkaar bezig dan met het teambelang. De Itali aanse renstal herpakte zich dit seizoen knap, maar nu gaat het weer over interne strubbelingen. Leclerc voelt zich na een sterk de buutjaar al kopman, maar dat gaat viervoudig wereldkampioen Vet- tel veel te snel. Je voelt aankomen dat de machtstrijd bij Ferrari in Japan gewoon doorgaat. Suzuka is altijd smullen Sowieso is het een klassieker op de kalender, Suzuka. Met de ka rakteristieke lay-out, ontworpen door de Nederlander John Hu- genholtz, die ook Zandvoort 'te kende'. Het contrast met de vo rige GP in het grauwe, kunstma tige Sotsji kan niet groter. Dit is racen zoals het bedoeld is, heer lijke bochten (foto) en een decor van volle enthousiaste tribunes. De wekker klinkt vroeg voor de autosportfan in Nederland, maar meestal zonder spijt achteraf. Sanne Meijer is drievoudig wereldkampioen en zeven voudig Europeeskampioen wakeboarden. Komende week is zij een van onze troeven bij de Beach Games. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG donderdag 10 oktober 2019 /1>| Hei^eri N2 Rabobank ©EgST* Max Verstappen, met rechts van hem Red Bull-collega Alexander Albon, op straat in Tokio. FOTO'S GETTY IMAGES, BSR Alle reden om de wekker te zetten TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via Vteamnltweets, Oteamnlinsta of D EchtTeamNL. De eerste editie van dit nieuwe multisport- evenement is in Qatar. TeamNL is aanwezig met negen vrouwelijke sporters die uitkomen in vier disciplines: aquathlon, wakeboarden, 3x3 basketbal en kite- foiling. Rik Spekenbrink Suzuka De WK para- schieten wor den gehouden in Sydney. Namens TeamNL komt Joep van Lankveld op 13 en 15 oktober in actie. De mannen van bondscoach Harry van der Meer nemen het morgen in Utrecht op tegen Litouwen. Twee dagen later is Turkije de tegenstan der. De laatste Nations Cup-wedstrijd van 2019. In deze wed strijdserie is nog één teamticket voor de Spelen te verdienen. TeamNL heeft in dat klassement Zwitser land met minimaal verschil nog voor zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23