20 EK-KWALIFICATIE NEP - NOORD-IERLAND^ Nederland Noord-Ierland Oranje Voetbal Barpa Barcelona-aan- valler Ousmane Dembélé mist de 'Clasico' tegen Real Ma drid. De Franse aanvaller is ge schorst voor twee duels vanwege zijn rode kaart tegen Sevilla. Quote van de dag 'Nederland heeft het EK 2016 en WK 2018 gemist. Daarom moet het zich nu kwalificeren Dat leidt tot extra spanning' Bertens geeft alles en wint Kiki Bertens (27, foto) heeft zich op het WTA-toernooi van Linz verzekerd van een plek in de tweede ronde. De nummer 1 van de plaatsingslijst was met 6-4, 7-5 de meer dere van de Japanse qualifier Misaki Doi. ,,Om eerlijk te zijn voel ik me dood", zei Bertens, die voor de vijfde week op rij een toernooi speelt. ,,Ik heb alles gegeven wat ik nog in me had." De nummer 8 van de we reld is nog in de race voor deelname aan de WTA Finals, het eindejaarstoernooi voor vrouwen. Om een ticket veilig te stellen moet ze op de jaarranglijst een kleine ach terstand op Serena Williams goedmaken. Engeland is racisme zat De Engelse spelers hebben gezegd bij de komende interlands van de EK-kwalificatie van het veld te stappen als ze slachtoffer worden van racisme. ,,Als één voetballer zich daardoor ongelukkig voelt, houden we er mee op'', zei aanvoerder Harry Kane (26, foto). Engeland speelt morgen in Tsjechië en maandag in Bulgarije. Vitesse diep in rode cijfers Vitesse heeft het afgelopen seizoen ruim 16 miljoen euro verlies geleden. Een jaar eerder maakte Vitesse nog 9 miljoen winst. De te korten worden sinds de buitenlandse over name van 2010 gedicht door de clubeige naar. Er worden in Arnhem na het slechte resultaat wel bezuinigingen doorgevoerd. Flitsen Bij winst deze week op Noord-Ierland en Wit-Rusland komt Oranje dicht bij het EK. Daarom duldt bonds coach Ronald Koeman in een sfeer van groeiend optimisme geen verslapping. AGENDA ORANJE Op de trainingen zag hij deze week momenten 'dat het echt niet goed was.' Of dat nou vermoeidheid was, een tikje gemakzucht of wat dan ook, Ronald Koeman zag het en zei er meteen wat van tegen zijn groep. ,,Niet omdat ik er onrustig van word, maar omdat er geen enkele reden is voor gemakzucht of ver slapping.'' In zijn optiek strijdt Oranje met Noord-Ierland om één ticket voor het EK. Koeman: ,,Die onderlinge strijd begint vanavond in de Kuip en gaat volgende maand verder in Belfast. Dus moet je met een wakker zijn.'' In een stijf uitverkochte Kuip wacht het vijfde karwei in de EK- kwalificatie. Noord-Ierland, tja, wat moeten we daarvan verwachten? Het is een elftal, waarvan de gemid delde Nederlandse voetbalfan geen speler kent. Of hooguit Jonny Evans, omdat die lang verdediger bij Manchester United was. Met een team vol midden- en late twinti gers uit de Engelse Premier League en het Championship haalden ze twaalf punten uit de eerste vier du els. Waarna ze vorige maand thuis met 0-2 verloren van Duitsland. En deze week verzamelden de Noord Ieren niet collectief in Belfast, nee, bondscoach Michael O'Neill liet elke speler eerst op eigen initiatief naar Nederland reizen. Hier zijn de faciliteiten ter voorbereiding beter, oordeelde hij. Dat oogt misschien vrijblijvend, maar hun wedstrijdinstelling is dat allerminst. Duitsland werd vorige maand toch echt een uur lang weg geblazen. Zij hadden alle mazzel dat ze op Windsor Park in Belfast niet met 2-0 achter kwamen. Pas na de 0-1 kwam er iets van rust in het spel van die Mannschaft en werden de ruimtes groter. ,,Wij zijn voetballend ook beter dan Noord-Ierland, maar het zijn vechtmachines'', zegt Koeman. donderdag 10 oktober 2019 H Het Neder lands elftal is in de Kuip niet te kloppen. Het won de laatste zestien duels in Rotterdam. De serie begon tegen Luxem burg in 2007 (1-0). Het laat ste duel was tegen Wit-Rus- land in maart. Dat werd een 4-0 zege. 21 Matthijs de Ligt (foto, 20 jaar en 2 maanden) wordt tegen Noord-Ierland de jongste Oranje-speler met twintig interlands. Nu is dat Wesley Sneijder, die 21 jaar en 4 maanden was. 2 Met Ibrahim Afellay in de basis verloor PSV het besloten oefenduel van Waasland- Beveren: 0-1. Gastón Pereiro maakte zijn officieuze rentree, hij stond sinds augustus langs de kant met een gebroken sleutelbeen Stefano Pioli (53) is de nieuwe trainer van AC Milan. De Italiaan is de opvolger van de gisteren ontslagen Marco Giampaolo. Pioli tekent voor twee jaar. Stijn Vreven (46) is wegens slechte resul taten ontslagen door de Belgische tweede klasser Beerschot. -Michael O'Neill, bondscoach van de Noord-Ieren Waken voor TENNIS VOETBAL VOETBAL Maarten Wijffels Zeist Vandaag 11.00 uur Training in Zeist 20.45 uur Nederland - Noord-Ierland in de Kuip, Rotterdam Vermoedelijke opstellingen Morgen 12.00 uur Training in Zeist De Kuip, Rotterdam Zaterdag 10.00 uur Vliegreis Amsterdam-Minsk 16.30 uur Persconferentie Koeman en een speler 17.00 uur Training in Dinamo Stadion, Minsk Zondag 9.30 uur T raining 18.00 uur Wit-Rusland - Nederland in Dinamo Stadion, Minsk Trainingen zijn niet toegankelijk voor het publiek Bondscoach Ronald Koeman lijkt in gedachten verzonken, terwijl zijn spelers een oefening uitvoeren. foto anp Scheidsrechter BenoTt Bastien (Fra) Vanavond aftrap 20.45 uur NPO 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20