e JOL Statistiek en techniek straks al in groep 8 Gouden Televizier-Ring naar Chateau Meiland Offensief tegen Koerden en IS-strijders in grensgebied Walcheren Nieuw lesprogramma waarin ook Nederlands van de 'gaapfactor' af moet »pii Realityserie van SBS 6 verslaat Beste Zangers en Expeditie Robinson »P24 Een vechtpartij tussen twee-meiden zoigtal dagen voor commotie op het Lodewijk College in Terneuzen. Er vormden zich rond de meiden twee kampen van jongeren. Zowel maandag als dinsdag waren er vechtpartijen tussen de groepen. Ook gisteren zou er weer worden gevochten aan het Beethovenhof. De politie zette meerdere agenten in. Ondanks de toestroom van zo'n honderd jongeren bleef het deze keer bij wat zwaar vuurwerk. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De operatie, gericht tegen extre misten van Islamitische Staat en Koerdische strijders, werd ingeluid met luchtaanvallen op vier grens plaatsen in Syrië. Daarbij zouden de eerste doden zijn gevallen. Voor de inval in Syrië hadden de Turkse strijdkrachten de afgelopen dagen artillerie en tienduizenden soldaten verzameld in het grensge bied. ,,De Turkse troepen zijn sa men met het Syrische nationale le ger begonnen aan de Operatie Peace Spring (Ontluikende Vrede) tegen PKK/YPG en Daesh'', meldde president Recep Tayyip Erdogan in een tweet. Met de afkortingen PKK/YPG doelt hij op de Turkse en Syrische Koerden, Daesh is de Arabische naam voor IS. ,,Met onze missie willen we de vorming van een toe gangsweg voor terroristen tegen gaan aan onze zuidelijke grens. De missie moet ons ook verder in de regio brengen'', aldus de president. Hij wil een veilige zone op Sy- risch grondgebied creëren voor de terugkeer van vluchtelingen. Al voor de eerste beschietingen zijn inwoners van de grensstreek op de vlucht geslagen, het Syrische ach terland in. De Koerdische milities We willen de vorming van een toegangsweg voor terroristen tegengaan kondigden een algemene mobilisa tie aan. ,,Ons gebied zal met alle macht worden verdedigd'', aldus Koerdische leiders. Zij waarschu wen voor een 'humanitaire ramp' en roepen de wereld op het offen sief te veroordelen. De Turkse operatie werd moge lijk gemaakt door het besluit van president Donald Trump om de laatste Amerikaanse soldaten uit Syrië terug te trekken. Zij vochten daar samen met de door de Koer den geleide coalitie Syrische De mocratische Krachten (SDF) tegen Islamitische Staat. Met de terug trekking, ook tot verrassing en ver driet van Trumps Republikeinse partijgenoten en Europese bondge- noten, voelen de Koerden zich ver raden door de Amerikanen. Dat Trump volgens Erdogan zou heb ben ingestemd met het offensief, zet extra kwaad bloed. Europese landen veroordelen het Turkse optreden. Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) roept de Turkse ambassadeur op het matje. Frankrijk en Groot-Brittannië roe pen de VN-Veiligheidsraad bijeen. Volgens Duitsland zal 'IS er garen bij spinnen'. Jens Stoltenberg, se cretaris-generaal van de Navo waarvan Turkij e lid is, toont wel be grip omdat het land 'legitieme vei ligheidsproblemen kent'. Nieuwsmedia 711688 555530 ZEELAND2 Turkije valt Syrië binnen In het grensgebied met Syrië dreunt Turks artilleriegeschut. Gevechtsvliegtuigen scheren over voor aanvallen op Koerdi sche stellingen en munitiede pots, terwijl de eerste vluchte lingenstromen op gang komen. Turkije is met groot vertoon van macht het noordoosten van Syrië binnengevallen. Hans van Zon Rotterdam/Ankara President Erdogan P4 donderdag 10 oktober 2019 Buien, maar ook af en toe schijnt ook 15°C de zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1