NYNKEDEJONG Gezinsmoordenaar keerde terug om dienstpistool te halen BREAKING NEWS stipreizen.nl 6 Unieke Noorderlicht cruise €300 ©088-7070600 Column Volgens het Openbaar Ministerie, dat de onderzoeksresultaten gis teren bekendmaakte, was de schutter op 9 september om 17.00 uur klaar met zijn dienst. C. ver liet het politiebureau zonder zijn dienstwapen, maar keerde een uur later terug om het pistool op te halen. 25 minuten later schoot hij zijn vrouw Maryori (27) en zijn dochters Nicolle (12) en Naiomy (8) dood. Daarna pleegde hij zelf moord. In de woning in de Heimerstein waren aanvankelijk alleen zijn vrouw en jongste kind aanwezig. Nicolle was niet thuis. Uit tele- foongegevens hebben recher cheurs kunnen afleiden dat C. om 18.15 uur zijn dochter belde met de vraag of ze naar huis wilde komen. Het onderzoek bevestigde wat eerder al vermoed werd: C. han- delde alleen. ,,Na diverse getuigen gesproken te hebben, komt de rijksrecherche tot de conclusie dat de politieman wegens relatio nele problemen zijn vrouw en kinderen om het leven heeft ge bracht'', aldus het Openbaar Mi nisterie. ,,Alle gezinsleden zijn overle den aan schietverwondingen. De kans dat iemand anders dan de politieagent verantwoordelijk is geweest voor de dood van het ge zin is zeer klein.'' i Wendell C. belde voor moord dochter om thuis te komen Wendell werkte al jaren bij de po litie in Dordrecht. Hij werd gebo ren op Aruba, waar hij Maryori ontmoette. Zij was pas 15 jaar toen ze zwanger werd van de toen 23- jarige Wendell. Na de geboorte van dochter Nicolle verhuisden ze naar Nederland en kregen ze hun tweede dochter. Hun huwelijk kwam kort voor de moord tot een einde. Die breuk leek in goede harmonie te verlo pen. Maryori en dochters stonden op het punt om even verderop te gaan wonen. Misschien is het u ontgaan, maar de gemeente Molen- landen heeft een vloekver- bod ingesteld. Niet dat het juri disch iets uithaalt, maar toch. Het is overigens al de veertiende plaats in Nederland waar zo'n vloekver- bod geldt: onder andere Tholen, Staphorst, Nunspeet en Barneveld gingen Molenlanden voor. Dus mocht u binnenkort door Bles- kensgraaf of Oud-Alblas rijden, een klapband krijgen en een kracht term bezigen, dan... Ja wat dan? Nu ik al jaren niet meer bij mijn ouders woon, ontsnapt er wel eens een 'gvd' altijd voel ik daar enig ongemak bij. Maar ik mdg het zeggen. Als ik tijdens het wielrennen in de ge meente Staphorst van mijn sok ken word gereden, roep ik ze alle maal aan: Vader, Zoon én Heilige Geest. Waarom wil je als gemeente zo'n zinloos verbod? Corné Egas, de fractievoorzitter van de SGP in Molenlanden zei in Trouw dat het van de tien geboden niet mag. Dat het van de Grondwet wél mag, neemt hij voor lief. ,,Voor christe nen stijgen de tien geboden toch uit boven de Grondwet.'' Oftewel: de Grondwet, die is er voor de heidenen. Wij hebben onze eigen regels. Die regels heb ben juridisch helemaal geen ge wicht, maar we zullen ze tóch opdringen aan mensen die verder niks met de tien geboden hebben. Sommige mensen treuren blijk baar nog altijd om de scheiding tussen kerk en staat. 'geen betrekking heeft op uitingen als bedoeld in artikel 7 in de Grondwet'. Maar wanneer valt een vloek dan niet onder de vrijheid van me ningsuiting? En wat moet je dan doen wan neer je in Bleskensgraaf iemand hoort vloeken? Naar het gemeen tehuis bellen om die buurman aan te geven die net een hamer op zijn teen liet vallen? Moet je zelf je hoofd boven de heg uit ste ken en betweterig roepen j dat in deze gemeente de naam des Heeren niet ijdel gebruikt mag worden? Ik ben opgevoed zonder vloeken. Dat mocht niet. Nu ik al jaren niet meer bij mijn ouders in huis woon, ontsnapt er wel eens een 'gvd', en nog reizen nl 12 dagen Hurtigruten 'postboot' korting S. P P- J Betaalbaar op "de mooiste zeereis ter wereld!" Bezoek maar liefst 34 havens! Vliegreis, transfers cruise o.b.v. volpension Cruisen door 100 verschillende fjorden, de Noordkaap Noorderlichtgarantie!* Wegens succes extra ingekocht Vertrek 13 december en 1 januari NIEUW: 3 februari! woensdag 9 oktober 2019 GO ^0 @Nynke Vloeken Politieman Wendell C. (35) is een half uur voor de moord op zijn gezin in Dordrecht terug gegaan naar het politiebureau om daar zijn dienstwapen op te halen. Dat blijkt uit onder zoek van de rijksrecherche. Niels Dekker Dordrecht Onze Grondwet zegt dat niemand toestemming nodig heeft om gedach ten of gevoelens te uiten. Ofte wel: vloeken mag. Vrijheid van menings uiting. De ge meenten pro beren deze wet te omzeilen door in hun vloekverbod te stellen dat het NOROLtS zie stipreizen.nl/crgnlb i-mwiXVfc^ Honningsvóg Hammerfest lesund/Geiranger tergen X Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks yfctj variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. ""Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Zie stipreizen.nl/CRGNLBvoor de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6