Zuiderzeemuseum Spoorwegmuseum ONZE MUSEUMTIPS Het voordeel j van PZC Voor de hele familie! nuscun Ga naar pzc.nl/zuiderzeemuseum rmniuis^mj itrm w Kom naar de Chuggington doe-dagen Commerciële bijlage Verkoopperiode t/m 10 november 2019 KORTING VANAF Omdat je het verdient! Maak samen met je (klein)kind een klompbootje of kruip in de schoolbanken van toen. Speel oud-Hollandse spelletjes of steek je handen uit de mouwen in een huishouden van vroeger. Ontdek bij Expeditie Waterwerken hoe je de kracht van water naar je hand kunt zetten; Cornelis Lely - zelf een briljant waterwerker - zoekt nog opvolgers om Nederland in de toekomst droog en veilig te houden! Of kraak de waterwerkerscode via opdrachten op het land en het water. En er is nog zó veel meer te doen... Wandel terug in de tijd over de klinkerstraatjes van het buitenmuseum. Meer dan honderdveertig authentieke, historische gebouwen van rond de voormalige Zuiderzee vormen hier een compleet dorp. Ontmoet de bewoners van Urk, bezoek de apotheek en neem een kijkje in de stoomwasserij. Weet jij hoe je een net breit of touw slaat? Kom het ontdekken! Maar mis ook vooral niet de hippe designpresentaties, die allemaal geïnspireerd zijn op het wonen en werken van vroeger. En ben je van alle indrukken hongerig geworden? Eet dan een heerlijk versgerookt visje bij de visrokerij of geniet bij café Hindeloopen van iets lekkers én van het prachtige uitzicht over het IJsselmeer. ZUIDGRZGG STOKER Ga naar pzc.nl/spoorwegmuseum Treinen saai? Niet in het Spoorwegmuseum! Want heb jij weleens een museum bezocht waar een dark ride te beleven is? Of wat dacht je van een tijdreis richting het Engeland van 1830? Zodra je de drempel van het historische Maliebaanstation overstapt, ga je letterlijk anderhalve eeuw terug in de tijd. Naar de tijd dat alleen de allerrijksten een treinrit konden betalen en waar dampende stoomlocomotieven de dienst uitmaakten op het spoor. Kom jij de reis van je Leven maken? Natuurlijk is het Spoorwegmuseum het hele jaar door een aanrader, maar tijdens de herfstvakantie is er een extra reden om naar Utrecht te gaan: Chuggington doe-dagen! Dompel je onder in de wereld van de tv-serie Chuggington! Van 18 t/m 22 oktober staat het Spoorwegmuseum in het teken van de treinen uit het fictieve treinenstadje Chuggington. Je kunt op de foto met hoofdpersoon Wilson, eindeloos bouwen op de speeltafels, meezingen met musicalliedjes, knutselen en nog veel meer. Chuggington doe-dagen van 18 t/m 22 oktober Ga naar pzc.nl/najaarsuitjes Gekochte tickets zijn geldig t/m 27 oktober 2019 Gekochte tickets zijn geldig t/m 5 januari 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55