LEZERS HELPEN LEZERS 12 ZEELAND Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: de medewerkers dagbesteding van woonzorgcentrum Getij in Middelburg die een billentikker zoeken. Ze kijken er enorm naar uit, de oudere mensen op de dagbesteding in de Middelburgse Stromen- wijk: de themaweek over trouwen. Elke dag komen met taxibusjes vanuit alle steden en dorpen op Walcheren mensen richting het Woonzorgcentrum Getij van WVO Zorg. Gemiddeld z'n 15 ou dere mensen die kampen met (be ginnende) dementie. Begeleiders John Meijer (62), Thea van der Veen (59) en Karin Florusse (52) plaatsten een opvallend bericht in de rubriek Lezers helpen Lezers. Ze zoeken voor hun nieuwe the- maweek een billentikker en hoge hoed. ,,Trouwen is volgende week het thema. Eerder hebben we bij voorbeeld de vakantie als thema gehad. Namen onze cliënten oude vakantiefoto's mee en bekeken we die met elkaar. Zo kwamen de prachtigste herinneringen boven. Aan de hand van een grote land kaart keken we waar de bezochte vakanties vroeger werden gevierd. Haalden we onze topografie ook weer wat op", vertelt John Meijer. Slipjas De themaweek wordt op vrijdag 18 oktober afgesloten met een heuse bruidsmodeshow. Daarvoor zoe ken de begeleiders nog een billen- tikker. ,,Dat is een soort zwarte slipjas, een jacquet ofwel een rok- kostuum. Ouderwets. Als je hem ziet denk je: o ja. Daar hoort zo'n hoge hoed bij. In de tijd dat onze cliënten trouwden, werd die veel gedragen. Trouwjurken hebben we al. Karin neemt er eentje mee en ik neem die van mijn vrouw mee", aldus Meijer. Hij trouwde met zijn vrouw in 1997 in een kerk in Oost-Souburg. Anno 2019 be reidt de Vlissinger samen met Thea en Karin een hele bruids week voor. ,,Iedere dag is er een ac tiviteit die te maken heeft met het onderwerp trouwen. De thema- week is alleen bedoeld voor cliën ten die naar de dagbesteding ko men. Als er teveel bezoek komt, krijgen ze te veel prikkels van bui tenaf. De themaweken zijn om zinvol met elkaar bezig te zijn en om her inneringen op te halen. Het loswe ken van verhalen is belangrijk. Daar kunnen we dan later weer mee verder. We doen dit in goed overleg met familie en mantelzor- gers." Tijdens de themaweek wordt op maandag gezamenlijk een film bekeken van een boeren bruiloft. Op dinsdag worden er oude trouwfoto's bekeken van de cliënten zelf. Woensdag worden er bloemen geschikt die de show op vrijdag moeten opleuken. Een col lega van John uit het atelier in het verpleeghuis Ter Reede uit Vlis- singen gaat het bruidsboeket ma ken. Donderdag is het Schoon heidsdag. Dan worden de vrouwe lijke cliënten opgemaakt. Nagels lakken, oogschaduw, dat soort vrouwendingen", aldus Meijer. Op vrijdag is de show zelf en krijgen ze iets lekkers bij de koffie. Er han gen slingers en ballonnen. Het wordt echt een feestje." Eigen feestje John Meijer heeft binnenkort nog een feestje. Deze maand is hij offi cieel 40 jaar in dienst. Hij werkte op diverse zorglocaties in Zeeland. Op 25 oktober is er voor hem op het werk een nieuw werkgerela- teerd feestje. ,,Het is niet altijd zor gelijk in de Zeeuwse zorg." woensdag 9 oktober 2019 Bep Bostelaar, Rosita Mesu en Rosanne Pieters (vlnr) zijn bezig met de voorbereidingen voor de themaweek over trouwen bij Getij. fotos ruben oreel Billentikker als herinnering voor cliënt Gerrit van Loon Het oproepje: We zoeken een trouwpak (in de volksmond een billentikker), maat 52 met hoge hoed. Het is voor de week van 14 oktober. Het gaat om een bruidsmode show bij een dagbesteding. Om geving Middelburg. dagbesteding.getij@wvozorg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44