Voorzitter Lewedorpse Boys: 'Dit past niet bij ons' De Bruijn geniet in Korea ZEELAND 11 Le ^kc/orpse Boys «pi »USA8«'Ü Arbiter De Vos kreeg een klap van een lid van Lewedorpse Boys, die met zijn elleboog of vuist uit haalde. Dat gebeurde kort na af loop van het duel waarin VCK in de 94ste minuut nog de 2-2 had ge maakt. Het zorgde voor frustratie bij de thuisclub, want de spelers en aanhang hadden voorafgaand aan de gelijkmaker een overtre ding op een verdediger van Le- wedorpse Boys geconstateerd. De Vos zag er geen overtreding in, liet doorspelen en zag VCK vervolgens scoren. Op weg naar de kleedka mers kwam er een toeschouwer voor de leidsman staan en volgde een korte woordenwisseling. Toen De Vos door dacht te kunnen lo pen, volgde ineens de klap. Peter Vermeu len: ,,Die toeschou wer is door ons met onmiddellijke ingang geschorst. We zullen deze week ook een rapport richting de KNVB sturen over wat er is gebeurd. Daarin zul len wij onze zienswijze op het ge heel duidelijk maken. Daarna ne men we wellicht verdere maatre gelen.'' De voorzitter baalt verschrikke lijk van wat er is gebeurd. ,,Want dit past en hoort niet bij Lewe- dorpse Boys. Wie onze vereniging kent weet dat we best wel een leuke en trouwe aanhang hebben, waarbij eigenlijk nooit iets voor- Zoiets mag niet gebeuren. Handen af van de scheidsrechter valt. Deze persoon is met een indi viduele actie door het lint gegaan. Wat er aan vooraf is gegaan, is he lemaal niet relevant. Zoiets mag niet gebeuren, handen af van de scheidsrechter. En niet alleen van de scheidsrechter, je moet sowieso je handjes thuis houden.'' Onberispelijk gedrag Het is wel heel lastig om zulke ge beurtenissen als club te voorko men. ,,Degene die dit gedaan heeft, is ook niet iemand waar eer der problemen mee zijn geweest. Hij was echt van onberispelijk ge drag en niet iemand van wie je dit zou verwachten. Ik ben negen van de tien wedstrijden aanwezig, maar afgelopen zaterdag was ik er een keer niet. De scheidsrechter is na afloop wel meteen opgevangen door onze trainer en elftalleider, die ook lid is van het dagelijks be stuur. Het is super vervelend wat er is gebeurd. De club zat echt in een lekkere flow, dan is het zo zonde dat dit voor is gevallen.'' De dader moet gestraft worden, benadrukt Vermeulen. ,,Daar is hij zichzelf ook van bewust. Hij heeft de scheidsrechter zaterdagavond gebeld om zijn excuses aan te bie den. Als club hebben we maandag nog een presentje gestuurd. Veel meer kunnen we op dit moment denk ik niet doen.'' De Bruijn heeft inmiddels vier toernooien in Zuid-Korea achter de rug. ,,Ik ben een tevreden mens met de ervaringen in Korea, die zijn alleen maar positief. Dat kun je van de UMB en CEB (Europese biljartbond, red.) niet zeggen. Ze schorsen iemand omdat hij elders wil spelen. De Koreanen laten je tussen hun eigen toernooien vrij om te spelen waar je wilt.'' De Hulstenaar complimenteert de Nederlandse bond. ,,Die laat ons gewoon, ondanks de druk van buitenaf, in de vaderlandse com petitie en Grand Prixs uitkomen. Net als bijvoorbeeld Glenn Hof man speelt ik echter geen Grand Prixs. We willen voorkomen dat tegenstanders niet in aanmerking komen voor rankingpunten door de UMB of CEB, omdat ze tegen ons spelen. Daarmee straf je niet alleen ons maar ook onze tegen standers. Dat willen we niet.'' Erg professioneel Terug naar Zuid-Korea, waarover hij bijzonder positief is. ,,We vlie gen er op eigen kosten heen en hoeven alleen maar aan te geven waar en hoe laat we aankomen. Dan worden we opgehaald van het vliegveld en naar ons hotel ge bracht.'' ,,Willen we eten? Geen pro bleem, er wordt voor gezorgd. Je hoeft alleen maar te biljarten. De benadering is erg professioneel en dat verbaast niet met grote bedrij ven als Panasonic, Samsung, de grootste bank van het land en Bravo als grote sponsors en organi satoren.'' De toernooien worden 24 uur per dag live uitgezonden op vier televisiezenders. De Bruijn: ,,Tus- sen de toernooien door kunnen we vrij trainen in een club. Het is één van de 29.000 biljartlocaties in Zuid-Korea met minimaal acht wedstrijdtafels. In Seoul is onlangs een zaal geopend met 48 tafels, die twintig uur per dag bezet zijn. Je moet twee dagen van tevoren een tafel reserveren.'' De Zeeuws-Vlaming is slecht begonnen aan de serie toernooien. ,,Bij de eerste twee toernooien lag ik er meteen uit. In het derde toer nooi werd ik negentiende, bij het laatste negende. Ik sta nu 33ste in de ranking van 145 biljarters. Dat is zeker niet slecht. Veel Koreanen spelen gemiddeld tussen 1.000 en 1.500 of hoger en zijn vaak nog maar een jaar of 25. Het lijkt wel of ze daar met de keu geboren wor den. Ongelofelijk.'' Hij geniet met volle teugen van de sfeer, de verzorging en de waar dering die hij krijgt. ,,Bij de PBA mogen spelers suggesties doen. Vaak wordt het in de volgende toernooien dan aangepast. Kom daar bij de UMB maar eens mee aan... Ik heb een contract voor drie jaar. Op deze manier mag het van mij nog wel wat langer duren.'' woensdag 9 oktober 2019 De toeschouwer die zaterdag na afloop van het duel tussen Lewedorpse Boys en VCK (2-2) een klap uitdeelde aan scheids rechter Jan de Vos, is door de thuis club ge schorst. ,,Wij distantiëren ons volledig van wat er is gebeurd en spreken onze afschuw er over uit'', reageert Peter Vermeulen, voorzitter van Lewedorpse Boys. ,,Dit is Lewedorpse Boys niet, hier herkennen we ons clubje totaal niet in.'' Barry van der Hooft Lewedorp - Peter Vermeulen, voorzitter Lewedorpse Boys in Afgelopen zomer sloot Jean Paul de Bruijn zich aan bij de veelbesproken Professional Bil liards Association (PBA) in Zuid-Korea. Het leverde hem een schorsing van een jaar op door de wereldbiljartbond UMB, maar in Zuid-Korea blijft hij ge woon driebanden. Joop van den Oudenhoven Hulst Roycel James (rechts) duel met DOVO. fotocamile SCHELSTRAETE Jean Paul de Bruijn: ,,In Seoul is onlangs een zaal geopend met 48 tafels, die twintig uur per dag bezet zijn.'' foto stefan osnabrug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43