O 0 O 10 ZEELAND Abali en Oranje O-19 denderen hard door Lentink twee keer tegen Jamaica Zieke Van Goethem mikt nu op China Centrale verdediger uit Vlissingen heeft zijn kans gepakt bij Hoek. Na twee nederlagen op rij telt zaterdag tegen Barendrecht alleen een overwinning. ROYCEL JAMES HOEK Ilham Abali uit Vlissingen heeft zich met Oranje onder 19 geplaatst voor de finaleronde van de EK kwalificatiecyclus. Gisteravond was Oranje met 0-6 te sterk voor Ierland. Daarmee werd ook de derde van drie wedstrijden in de eerste kwalificatieronde winnend afgesloten. Eerder werden Montenegro (9-0) en Oekraïne (4-1) verslagen. In de finaleronde spelen er 28 landen om zeven startbewijzen voor het EK 2020 dat in juli wordt gehouden. Thuisland Georgië is automatisch geplaatst. Competitie Ilham Abali. foto bsr agency VOETBAL Matthew Lentink is afgereisd naar de Caribi sche eilanden om met het nationale elftal van Aruba een tweeluik tegen Jamaica te spelen. Zondag 13 oktober staat de uitwedstrijd in Ja maica op het programma. Woensdag 16 okto ber wordt de return op Aruba gespeeld. De doelman van Vlissingen is de tweede Zeeuw die in actie komt tijdens de Concacaf Nations League in het Caribisch gebied. Je remy de Nooijer speelt met Curasao in en te gen Costa Rica. Brian van Goethem heeft gisteren vroegtijdig zijn laatste koers van het jaar op Europese bo dem moeten verlaten. Tijdens de Belgische koers Binche - Chimay - Binche Mémorial Frank Vandenbroucke stapte de wielrenner uit Sluiskil ziek af. ,,Nu herstellen en op naar de laatste koers van het jaar in China'', liet de renner van Lotto-Soudal weten. Quote van de dag Oranje Hoek Hoek verloor de laatste twee com petitieduels in de derde divisie, maar Roycel James was tegen VVSB (3-2) en Dovo (1-3) één van de weinige lichtpuntjes. De links benige centrale verdediger kwam tijdens het duel met VVSB halver wege bij een 3-0-achterstand bin nen de lijnen, maakte tegen Dovo de negentig minuten vol en liet een prima indruk achter. ,,We moeten Barendrecht zaterdag bij de keel grijpen en laten zien dat we Hoek zijn.'' De verdediger uit Vlissingen, die in het verleden in de jeugd van Sparta speelde en ook het shirt van Vlissingen, Halsteren en Goes droeg, moest dit seizoen even wachten op zijn kans. Die kans kwam tegen VVSB, al keek Hoek toen na 45 minuten al tegen een 3- 0-achterstand aan. ,,Het is moeilijk om op zo'n moment in te vallen, maar ik dacht: het staat gewoon 0 0'', zegt James. „Uiteindelijk doe je het voor jezelf en wil je iets toe voegen aan het team. Het is dan ook best een mentaal spelletje. Niet te veel nadenken en ervoor gaan. Ik speelde daar denk ik een redelijk goede helft, waarin we nog terug kwamen tot 3-2. En er had misschien nog wel meer inge zeten.'' In die tweede helft tegen VVSB speelde Hoek met drie man ach terin en was James de meest linkse verdediger. Tegen Dovo vormde hij samen met Alexander Emb- rechts het centrale duo en hield hij Kim van den Bergh op de bank. ,,Zaterdag stond ik op mijn favo riete positie. Ik heb volgens mij niet veel fouten gemaakt en had weinig balverlies. Alleen verloren we en dan houd je geen lekker ge voel over aan zo'n wedstrijd.'' Mentaal Hij noemde het woord 'mentaal' al. Die term werd de afgelopen ja ren vaker gebruikt als het over Roycel James ging. Geregeld was te horen dat hij sneller afhaakte, als er echt druk op kwam te staan. Hij glimlacht. ,,Dat klopt. Als het spannend werd had ik daar soms moeite mee. Maar dat was vroeger. Ik dacht te veel na, terwijl je er he lemaal niets aan hebt om jezelf de hele tijd naar beneden te halen. Ik probeer nu vooruit te kijken, beter te worden en ook mentaal sterker te zijn.'' Hij is 27, een leeftijd waarop veel voetballers aan hun beste jaren be ginnen. James heeft een zoon van zes en is inmiddels een volwassen kerel. Na zijn overstap van Goes wist hij deze zomer wel dat vanaf dag één bij Hoek een basisplaats veroveren moeilijk zou worden. Het is moeilijk om op zo'n moment in te vallen, maar ik dacht: het staat gewoon 0-0 ,,Als ik heel eerlijk ben: daar had ik wel rekening mee gehouden, ja. Er liepen hier al goede verdedigers rond en er kwamen ook andere nieuwe jongens bij. Toch denk ik dat ik wel een versterking ben voor Hoek. Alleen moest ik wel even wennen, aan de groep en aan het systeem. Ik heb deze zomer best hard getraind en die lijn heb ik hier geprobeerd door te trekken. Waarschijnlijk heeft de trainer dat gezien en mij daarom een kans ge geven.'' Die lijkt hij met beide handen te hebben gegrepen. ,,Een talent kun je mij al een paar jaar niet meer noemen'', zegt hij. ,,Dan moet je hard blijven werken. Als ik dat doe is de kans dat ik blijf spelen ook groter.'' Met zijn ploeg heeft hij in middels in zeven competitieduels al drie nederlagen moeten slikken. De druk neemt dan automatisch toe in Hoek, maar daar loopt James niet meer voor weg. ,,Je moet hier blijven presteren. Als groep moe ten we scherp blijven trainen. En zaterdag Barendrecht meteen bij de keel grijpen, laten zien dat we Hoek zijn. Als we daar kunnen winnen, doen we gewoon weer bovenin mee.'' „Simonse scoorde zaterdag zijn 100ste doelpunt in het shirt 0 van Luctor Heinkenszand.'' woensdag 9 oktober 2019 GO VOETBAL WIELRENNEN Op initiatief van Bruse Boys is er in de afgelo pen maanden een JO-23 competitie op gezet met vijf teams. Naast Bruse Boys zullen de JO- 23 teams van Duiveland, Den Bommel, De Jonge Spar taan (Middel- harnis) en DBGC (Oude Tonge) deelne men. De com petitie start op dinsdag 15 ok tober om 19.45 uur met een wedstrijd tus sen Bruse Boys en Duive- land. -n Fortis-korfbal- ster Romy de Rijke (foto) maakt deel uit van de voorse lectie van het Nederlands team onder-17. De Rijke treft op het trai ningskamp in Zeist onder an dere Floris Mal- jers van TOP Arnemuiden. a (O heeft op mentaal vlak stappen gezet Barry van der Hooft - Roycel James (27) n *.v Brian van Goethem. foto belga - Martijn Simonse (foto) blijkt samen met Tom Blomaard (49 goals) meer dan de helft (149 van de 289) van het totaal aantal goals van de fusieclub te hebben gescoord. Meer Rudestats op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42