II Passie van Souburg schuift een jaartje op Compromissen voor sloop van Briëthuizen 7 SLUITING KRINGLOOPWINKEL VLISSINGEN Voor de klanten van Kringloopwinkel Vlissingen is het waarschijnlijk nog vervelender dan voor het personeel. De klant raakt de laatste kringloopwinkel in zijn woonplaats kwijt; medewerkers vinden elders wel een plek. »klhftj A Zorgmedewerker Jan Tevel (64) denkt niet in de eerste plaats aan zijn baan als hij aan de sluiting van Kring loopwinkel Vlissingen denkt. Hij weet nog niet wat hij na zaterdag gaat doen, maar verwacht er wel uit te komen met de leiding van 's Heeren Loo. ,,Voor de klanten is het erger. Die kwamen hier vaak niet alleen om goedkoop spullen aan te schaffen, maar ook voor de sociale contacten." Een vaste klant uit de Bloemen- buurt - 'nee, doe mijn naam maar niet' - onderschrijft de woorden van Tevel. ,,Ik kom hier zowat elke dag. Al bijna 25 jaar; ook al om de hoek in de vorige vestiging. Niet dat ik telkens wat koop, maar ik loop graag wat rond. Ook om een praatje te maken met medewer kers, die goede kennissen worden. Door hier te komen, dien je een goed doel, terwijl je een psychiater uitspaart." Koffie drinken doet de vaste cliënte niet. ,,Dat is juist het mooie van de kringloopwinkel. We bekijken elkaars vakantiefo to's, delen soms lief en leed, maar komen niet bij elkaar op de koffie." Koffiedeskundige Youssef Bou- ziani van Café Marcus kwam ook jaren regelmatig naar de kring loopwinkel. Niet voor bankstellen of huisraad, maar voor snuisterijen die zijn koffie- en theehuis gezel lig en bijzonder maken. ,,Exclusie- ve kopjes of mooie, hoge coupes voor café latte. Niet altijd horeca- kwaliteit, maar geen ramp als er eens één stuk gaat. En een huisje op de bar: van hout met veel glas. Likje verf erover, kaars er in en ik heb iets bijzonders dat je nergens anders vindt." Tevel en Tim Provoost kijken er niet van op. Ze zijn gewend aan te vreden klanten. Provoost (35) noemt zichzelf eerst cliënt, maar Tevel laat het hem verbeteren. Tim is al negen jaar medewerker en steekt overal waar gewenst is een Door bij de kringloop te komen dien je een goed doel én spaar je een psychiater uit -Vaste klant handje toe. ,,Ik sta achter de kassa, help bij het versjouwen van meu bels en help klanten." Kringloopwinkel Vlissingen sluit zaterdagmiddag de deuren, maar Tims werkritme stopt niet. Hij begint maandag in Seroosker- ke, waar 's Heeren Loo (tot dit voorjaar Arduin) haar laatste Zeeuwse kringloopwinkel draai end houdt. Klanten vinden Se- rooskerke vaak sterieler en afstan delijker. ,,Het is in Seroos vaak minder druk en hectisch dan in Vlissingen. Daardoor kunnen zorgmedewerkers de medewer kers wel beter ondersteunen. Er is rust en ruimte", weet Jan Tevel. Spannend Briefjes op de ruit en de toonbank ondersteunen de woorden van de zorgmedewerker. De ruimte en mogelijkheden van de winkel in Serooskerke 'sluiten beter aan bij de ontwikkelmogelijkheden van onze cliënten'. Tim weet niet of dat klopt, maar gaat de uitdaging vol goede moed aan. ,,Ik kan in Se- rooskerke hetzelfde werk doen en krijg nieuwe collega's. Spannend, maar ook leuk." Lya Porck uit Vlissingen gunt Tim zijn nieuwe werkomgeving, maar vindt het jammer dat ze zelf naar Serooskerke moet als ze iets speciaals bij de kringloopwinkel zoekt. Ze scoorde ooit een prach tige buffetkast en bijpassend op- bergmeubeltje, en zoekt nog een ander kastje ter aanvulling. ,,Het was fijn hier gewoon even binnen te kunnen wippen, zonder er spe ciaal tijd voor uit te trekken." De Passie van Souburg is een jaartje uitgesteld. Het lijdensver haal van Christus komt niet op 5 april 2020, maar op 28 maart 2021 over het voetlicht in Oost-Sou burg. De organisatie vreest dat het grootschalige passiespel financi eel niet op korte termijn is rond te breien. Door het op The Passion van de EO gebaseerde spektakel een jaar op te schuiven, verwach ten de initiatiefnemers tijd ge noeg te hebben voor het vinden van (grotere) sponsors en gulle gevers. Woordvoerster Corrie Marteijn meldde deze week dat de meeste mensen die zich opga ven als zanger/acteur of voor een rol achter de schermen bij de Passie betrokken blijven. Dat De Passie in Souburg leeft, bleek onder meer uit een groot aantal kleinschalige acties tijdens fancy fairs en markten. Jam en kaarsenstandaards werden ex clusief voor de Passie gemaakt en verkocht. De voorbereidingen gaan ge woon door, bevestigde Marteijn, die de droom om het passiespel in Souburg op te voeren niet laat varen. Ze verwacht dat De Passie van Souburg op Palmpasen 2021 in volle glorie wordt opgevoerd. huishoudelijke hulpen! Beide partijen dienen morgen avond een motie in bij de gemeen teraad. En beide hebben ten dele begrip voor de afwegingen van Woongoed Middelburg 135 Briët- huizen te slopen. Maar zij komen ook met compro missen. De LPM stelt voor ongeveer dertig Briëthuizen in de Baarsjes straat tussen de Poelendaeleweg en de Langevieleweg te behouden door renovatie. Die zouden een ge meentelijke monumentenstatus moeten krijgen. Het college moet dan ook met Woongoed op zoek naar subsidies om dit mogelijk te maken, vindt de LPM. De Christenunie legt zich neer bij sloop, maar ziet mogelijkheden om de bijzondere 'sfeer en architec tuur' van de huizen te behouden, door de gevels in exact dezelfde vorm terug te bouwen met gebruik van duurzame materialen. Want, vindt de CU, ook herbouwde hui zen kunnen de sfeer van een histo rische periode weergeven. woensdag 9 oktober 2019 'We deelden lief en leed in kringloop' René Hoonhorst Vlissingen Tim Provoost (l) rekent een zakje spijkers af voor klant Rinus Sturm. Zorgmedewerker Andra van der Kaap kijkt toe of alles goed gaat. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA René Hoonhorst Oost-Souburg Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via www.zeeuwsschoon.nl Ook voor tijdelijk werk in vakantieperioden! Uurloon: 12,30 Onderdeel van Zorgstroom ^euws S^tïiwn Het verdwijnen van 135 karakte ristieke Briëtwoningen in Mid delburg zit ook de politiek niet lekker. Zowel LPM als Christen Unie doet een poging te redden wat er te redden valt voor de 'monumentenstad Middelburg'. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39