Roddelhoek Rotterdamse die omkwam bij Dow was uitzendkracht Vaasje brengt 170.00euro op in plaats van 600 2 JAN VAN DAMME Column Het was een heel circus in het Slijkstraatje. Onze loods midden in het dorp deed ja renlang dienst als aardappelopslag. De schuur was voorzien van een aparte beluchting: over de volle lengte werd er een houten goot ge bouwd met een loeiende ventila tor die de lucht naar binnen blies. volk over de vloer. Oude Kees was mijn favoriet, met pet en vergeten shagje in zijn rechter mondhoek. Hij pendelde tussen schuur en aardappelveld. Ter plekke had je de losploeg. Natuurlijk mijn grote broer als planner, oppertoezicht- houder, reparateur en probleem oplosser. Maar ik zag ook Toine, Jaap, Cor, Ronald. Het was spits- uur.De grote oranje opvangbak waarin in één keer een volle kiep- kar aardappels gestort kon worden, stond halverwege de straat. Het apparaat was voorzien van een langzaam draaiende rubberen mat, zodat de piepers beetje bij beetje op een veel sneller draai ende transportband terecht kwa men. Die mondde uit op wat we de 'schudder' noemden. Dat appa raat had een ronddraaiende mat met spijlen die enkele centimeters uit elkaar lagen. De aandrijvende tandwielen waren denk ik ellips vormig. Daardoor huppelde de band, losse aarde en loofsprieten vielen er doorheen. schoof ik het liefst aan. Ik stond er tussen de kluitenrapers. Grote bol len klei die niet door de schudder heen waren gevallen, werden handmatig tussen de aardappels uitgeplukt. Het was meteen ook de nieuws- en roddelhoek. Ik ving er de verhalen op over de voor de zo veelste keer door drank benevelde Jozef, over de verrassende zwan gerschap van de dochter van de ga ragehouder, over de klokfraude van een duivenmelker. En over de Italiaanse chauffeur die in het Bra bantse Zeeland rondreed op zoek naar de Slijkstraat in Groede. mijn nagels aan het eind van de dag waren hardnekkig. Ik koes terde ze. Ik ving er de verhalen op over de klokfraude van een duivenmelker DE STELLING Vandaag: Ik maak me ernstig zorgen om het grote tekort aan medisch personeel Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP LEVENDE STANDBEELDEN Wie wordt de nieuwe Clubheld? Opknapbeurt treinstations Goes Ruzie niet oorzaak dood van man ,,Met pijn in het hart moeten wij be kend maken dat een medewerker van LevelPlus is omgekomen. Onze geliefde collega Brigitte zal zeer wor den gemist. Ze was een baken voor Levelplus. Alle collega's van Level- plus, het kantoorpersoneel en alle medewerkers zijn ingelicht en wor den opgevangen", meldt het bedrijf. De vrouw werd maandag aange reden door een grote kraan op het terrein. Alle hulp mocht niet meer baten en ze overleed aan haar ver wondingen. De precieze oorzaak wordt nog onderzocht. De vlag hangt halfstok bij Dow Benelux op het Maintenance Valuepark in Ter- neuzen. 'De verslagenheid heerst bij ons', meldde het bedrijf maandag avond. Het chemiebedrijf lichtte gis teren alle werknemers in over het ongeluk. Het groot onderhoud aan Kraker i is daarom tot nader order stilgelegd. Voor het onderhoud - dat twee maanden duurt - zijn zo'n 500 extra mensen ingezet. Wanneer de werkzaamheden weer worden voortgezet, is nog onduidelijk, laat woordvoerder Tim Brouwer weten. Slachtofferhulp De bestuurder van de kraan, een man uit Mijdrecht, wordt door de politie aangemerkt als verdachte. Hij heeft een verklaring afgelegd op het politiebureau en is inmiddels weer vrij. ,,Bij zulke ernstige ongelukken is het gebruikelijk dat een betrokkene als verdachte wordt bestempeld. Verder onderzoek moet uitwijzen wat de oorzaak ervan was: gewoon een ongeval of iets anders", aldus een politiewoordvoerder. Mogelijk waren er meerdere oog getuigen van het ongeluk. Dow heeft een bijstandsteam van de brandweer waar mensen terecht kunnen met vragen ofvoor een luis terend oor. Ook voor de betrokken chauffeur is slachtofferhulp inge schakeld. MIDDELBURG Zo'n onverwachte klapper maken ze bij het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg niet vaak mee. Een klein vaasje van Chi nees porselein werd gisteren te koop aangeboden bij het Veiling huis. De geschatte opbrengst was 500 tot 600 euro. Tot ieders verba zing werd er flink tegen elkaar op geboden en werd het vaasje uitein delijk afgehamerd op 170.000 euro. ,,Nee, dit hadden wij totaal niet verwacht", vertelt René de Visser van het Zeeuws Veilinghuis. ,,Het is een vaasje van 14 centimeter hoog en met een diameter van 21 centi meter. Het lijkt op een Nederlands spuugbakje, maar we weten niet waarvoor het gebruikt werd. Volgens ons is het twintigste- eeuws, maar het merkje verwijst naar de Yongzheng-periode. Die keizer regeerde van 1723 tot 1735. Op Chinees porselein zie je vaak dat op nieu were stukken, oudere markeringen staan. Dat wordt gedaan als eerbe toon. Het zou dus kunnen dat de koper denkt dat het zo oud is. Maar wij zijn er nog altijd van overtuigd dat het niet zo oud is." Het vaasje maakt deel uit van een grote collectie van 200 stuks porse lein dat bij het Zeeuws Veilinghuis werd aangeboden door een Chinese Nederlander die de stukken verza melde. Gisteren ging een deel van de collectie onder de hamer en van daag nog een deel. ,,De verkoper had zelf ook niet verwacht dat het zo veel zou opbrengen", vertelt De Visser. ,,Maar met Chinees porse lein gaat het soms zo. Bij schilde rijen weet je als de biedingen veel hoger zijn dan geschat: dit klopt niet. Maar de kopersgroep r voor porselein is zó groot, echt wereldwijd, dan kun nen deze dingen gebeuren." 3 of 4 dagen half pension in Drenthe nabij Westerbork woensdag 9 oktober 2019 Aardappeloogst betekende veel De plek aan de laatste band, daar De zwarte rouwranden onder Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik leg mijn tele foon 's nachts aan de oplader 2408 reacties HENK IS PER ONC5ELUK VIER&E C3EW0RÏSEN. HIJ BLIJFT ALTlJfc. BUITEN STAAN ALS IK IN EEN WINKEL BEN. VLISSINGEN Elke club heeft ze, de vrij williger voor wie niets te veel is. Hij of zij is te vin den bij de sportclub, maar ook bij de cultuur vereniging of bij de fan fare. Iedere club in Ne derland maakt kans op de titel Clubheld van het Jaar. Bij deze verkiezing, georganiseerd door de PZC en partners, krijgen clubs een podium om hun held in het zonnetje te zetten. Vanaf maandag 21 okto ber kan iedereen zijn of haar clubheld nomineren. Dat kan tot en met 10 no vember. Meer info op: clubheldvanhetjaar.nl VLISSINGEN De perronkappen en giet ijzeren stationsdelen van de treinstations van Vlis- singen (foto) en Middel burg krijgen een flinke opknapbeurt. De monu mentale perronkappen van veel stations zijn hard toe aan restauratie. Spoorbeheerder ProRail inventariseert op dit mo ment hoe de draagcon structie, dakbedekking en fundering in Vlissin- gen, Middelburg en nog acht andere stations eraan toe zijn. Het is nog niet duidelijk wanneer de renovatie plaatsvindt. Dat kan nog enkele jaren duren, laat Prorail weten. Op de stations in Groningen, Leeuwarden en Harlingen wordt nu al aan de perronkappen ge werkt. De man die zaterdag dood werd gevonden in de Piet Heinstraat in Goes is niet overleden aan de gevolgen van een ruzie. Dat heeft on derzoek van de politie uitgewezen. Een 25-ja- rige Goesenaar die als verdachte werd aange houden is vrijgelaten. De politie deed de afge lopen dagen uitgebreid onderzoek naar de doodsoorzaak. Gisteren vond sectie op het li chaam van de man plaats. Volgens de poli tie zijn er op dit moment geen aanwijzingen dat hij door een misdrijf om het leven is gekomen. De 63-jarige Rotterdamse die gis teren om het leven kwam bij een ongeluk op het terrein van Dow in Terneuzen was in dienst bij Level- Plus. Dat heeft het uitzendbureau gisteren bekendgemaakt. Bas Bareman Terneuzen V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Ontvangst met een kopje koffie of thee V 2 x 3-gangendiner t.w.v. 24,50 p.p. Gratis wandel- en fietsroutes V Tip! Bezoek Orvelte of Emmen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Hotel Het Witte Veen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2