MEDIA CULTUUR 29 'Dit is hét moment voor Chateau Meiland' 'Juichend op de bank bij Expeditie Robinson' Tango Argentino is een vurig eerbetoon aan Piazzolla woensdag 9 oktober 2019 Luuk Ikink Carlo Boszhard Carlo Boszhard won in 2010 de Gouden Televizier Ring met De TV Kantine. „Wie er ook wint", stelt de televisiemaker, „er zullen geen verliezers zijn. Daarvoor zijn de drie programma's te goed." Als Boszhard zijn geld moest inzetten, dan was dat op Chateau Meiland. „Dit is hét moment om te winnen. Sterker nog, als Chateau het dit jaar niet wordt, dan winnen ze volgend jaar zeker niet. Heter voor dit programma is het niet ge weest en zal het ook niet worden." Veel hangt af van de avond zelf, stelt Boszhard. „Dan worden de kaarten pas geschud. Vorig jaar zag je aan De Luizenmoeder dat ze er iets te non chalant in stonden. Tja, dan weet je in Neder land: dan gaat de sympathie naar een ander, in dit geval Beau. Ik heb het zelf trouwens ook meegemaakt. Ik zat destijds naast Linda de Mol. Zij de gedoodverfde favoriet, maar ik won als underdog. Nederland zal altijd een grotere voor keur hebben voor Martien. Omdat hij iemand van ons is.'' Boszhard treurt niet als Chateau Meiland het niet wordt. ,,Met alle drie zou ik vrede hebben. Met Beste Zangers zetten de makers zó'n unieke sfeer neer, dat zie je bijna nergens meer op televisie. En Robinson. Het is een fantastische zet geweest van RTL om het programma naar de zondag te halen, ook omdat het nog meer jongeren bereikt. Het zou leuk zijn voor Dennis (Weening), omdat dat zijn laatste jaar was. Maar het programma zelf staat zo sterk: winnen ze nu niet, dan wordt het volgend jaar.'' Lang voordat Luuk Ikink het nababbelprogramma Eilandpraat presenteerde, was hij al een groot lief hebber van Expeditie Robinson. „Het programma verdient de Ring misschien niet over het afgelo pen seizoen, maar wel voor de afgelopen twintig jaar. Het wordt gemaakt door de beste televisiema kers van Nederland. Elk jaar ben ik weer onder de indruk van de kwaliteit van het programma. De beelden, de muziek en het is hartstikke knap om een verhaal te creëren dat je eigenlijk niet echt in de hand hebt. Het is niet alleen reality en proeven, het zijn ook eigen verhaallijnen en minidramaatjes. Ik kan juichend op de bank zitten bij een piot- twist. Dat vind ik zelf het mooiste aspect. Wat doet het met je als je daar zit zonder al te veel eten, in een groep waarbij je ook een spel moet spelen. Het is super interessant, zeker toen je nog de man groves had waarin sommige kandida ten moesten verblijven. Die gore omgeving, die muggen overal. Dit seizoen is trouwens zo mooi ge maakt. Ik begrijp dat ze bij het monte ren echt over elk detail zitten te muggenzif ten. Over alles wordt nagedacht." VANAF Bestel tickets op pzc.nl/tango PC er zullen geen verliezers zijn' Welk programma moet de Gouden Televizier-Ring winnen? Chateau Meiland Expeditie 56% Beste Robinson Zangers 14% 30% stemmen Het Gouden Televizier-Ring Gala vanavond 21.10 uur op NPO 1 Het genre verwierf in één keer Landelijke bekendheid door de uitvoering van 'Adios Nonino' tijdens het huweLijk van WiLLem Alexander en Maxima. Tijdens 'Tango Argentino' brengen de 25 topmusici van het International Symphony Orchestra o.l.v. dirigent Raymond Janssen het publiek in vervoering met intense Tango's en in het bijzonder die van Piazzolla. Ervaar de sensualiteit, passie en melancholie van Zuid-Amerika tijdens deze unieke concertreeks. Concertdata za 7 december zo 8 december ma 9 december Oudenbosch Basiliek 20.00 Amsterdam Het Concertgebouw 20.15 Rotterdam De Doelen 20.15 'Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29