Slechtste tv-programma's van het jaar krijgen nu ook een prijs: TV Knollen 28 MEDIA CULTUUI Ja, ik denk dat Beau nog wel iets van mij kan leren Wordt het Chateau Meiland, Beste Zangers of gaat Expeditie Robinson er vanavond met de Gouden Televizier-Ring vandoor? Carlo Boszhard, Luuk Ikink en Lee Towers geven hun voorkeur en schatten de kansen in. ANGELA KIJKT TV TELEVIZIER-RING GALA Geef maar toe: niks is op z'n tijd zo lekker als andere ouders affakkelen, al is het maar in gedachten. Omdat zij het na tuurlijk compleet verkeerd doen en er allerlei kwalijke opvattingen op nahouden die bij jou niet eens in je hoofd opkomen. In dat geval is de documentaire TURN!, die maandagavond op NPO 2 werd uitgezonden, een regelrechte aanra der. Daar zitten toch een stel vervelende, pusherige ouders in, onmensen bijna, die hun huilende 9-jarigen uitleveren aan een kille turntrainer die gewoon net iets harder door duwt tijdens de split om de jonge spiertjes op te rekken. En dat vijftien uur per week, ten koste van verjaarspar- tijtjes, speelafspraken en gewoon kind zijn. Met als doel: de nieuwe Epke worden. Je gilt als kijker nog net niet (of net wél) om de Kinderbescher ming - nu! - bij het zien van al die jochies die met lege blikken hun oefeningen doen. Is dit Nederland of het Oostblok in de jaren 80? Precies zo zat ik voor de tv. Naast me gruwde mijn 13-jarige dochter mee. Wat ik stiekem heel fijn vond, want bij het gedrag van die ouders in TURN! stak mijn dagelijkse gedram over haar schoolwerk ineens tamelijk mild af. Maar toch ga ik nu iets heel geks zeggen. De grootste held in deze film vind ik regisseur Esther Pardijs, moeder van 9-jarig talent Roman, die een genadeloos zelfportret schetst van een opvoeder die de grenzen van haar kind uit het oog verliest. En niet te vergeten Oscar, vader van turnvriendje Wytze, die toch ook akkoord is ge gaan dat hij als geobsedeerde slavendrijver over komt. Ze lijken me intelligente mensen die van te voren redelijk konden inschatten dat in de huis kamers en op sociale media de reacties op hun gedrag niet mals zouden zijn. Dat ze het toch aandurfden, verdient respect. Dat geeft volgens mij aan dat ze diep van binnen heus niet zo ver dorven zijn als ze nu lijken. Oscar liet op het einde zelfs een glimp zien van twijfel en onze kerheid over zijn handelen naar Wytze. Is het niet zo dat elke ouder (een enkele uit zondering daargelaten) het goede wil doen voor zijn kind en dat wij als buitenstaanders niet pre cies kunnen inschatten wat dat goede is? We doen allemaal ons best. Verder is het hopen en bidden dat onze zonen en dochters dat later ook inzien en dat ze niet op hun 18de in therapie moeten vanwege allerhande jeugdtrauma's. Al doe ik voor Oscar toch een extra schietge bedje. Quote van de dag woensdag 9 oktober 2019 Huisman in HBO-serie Nieuw werk Bieber De nieuwe Nederlandse televi sieprijzen, een initiatief van me diaplatform Spreekbuis, gaan naar de slechtste programma's van het jaar. RTL Late Night met Twan Huys was volgens de jury het slechtst, het publiek koos voor 6 Inside. Dat SBS 6-programma ging in ja nuari met een hoop tamtam van start, maar al snel vielen de kijk cijfers tegen. Eind juni verdween het showbusinessprogramma van Albert Verlinde en Jan Ver- steegh van de buis. De driekoppige jury van de TV Knollen, een afgeleide van De Loden Leeuw en de Razzie Awards, koos voor RTL Late Night met Twan Huys, dat 'al vanaf de start gedoemd was te mislukken'. ,,Huys straalde niet uit dat hij zin had in deze show en er was geen chemie met de gasten, laat staan met de kijker'', aldus de jury. De 'onderscheiding' voor de Tv-blunder van het Jaar ging naar Boer zoekt vrouw-presenta trice Yvon Jaspers, omdat zij in Pauw geëmotioneerd en 'zonder enige relativering' vertelde dat ze zich rot voelde toen haar com merciële bijverdiensten werden onderzocht. Ze deed dat terwijl de familie van de vermoorde Anne Faber tegenover haar zat. Lee Towers Lee Towers ziet Beste Zangers als topfavoriet voor de Ring. „Als je alleen al ziet hoeveel mensen er zo lang naar kijken en een hoog waarderingscijfer hebben ge geven, dat zegt eigenlijk al genoeg", stelt Towers. Hij reisde vorig jaar zelf af naar Ibiza, samen met Trijntje Oosterhuis, Alain Clark, Glen Faria, Davina Michelle, Maria Fiselier en Tino Martin. Het programma loopt nu twaalf seizoenen. „Het verbaast me niet dat Beste Zangers elk jaar zo'n succes is. Een mooi gevarieerd programma, waar men sen kennelijk heel erg van genieten. Het is positief, puur en geeft verbinding vanwege de wisselwerking tussen de artiesten. Zij komen uit hun comfortzone om elkaars liedjes te zingen. Die daardoor verrassend en bijzonder overkomen. Iedereen gaat kijken, want je weet nooit wat er gaat gebeuren. Niemand weet wie wat gaat zingen. Een metalzangeres (Floor Jan sen) die in het Nederlands zingt, dat is toch geweldig! Trijntje zong vorig jaar voor mij First time ever I saw your face. Als je bedenkt dat ik dat voor mijn vrouw zong toen ik haar ontmoette, dan snap je wel hoe mij dat raakte. Zit je gewoon met een brok in je keel.'' —Frits Barend in de pod- cast 30 minuten Rauw over de talkshow van Beau van Erven Dorens. PC FILM Het gaat nog al tijd goed met Michiel Huisman in Amerika. De acteur speelt de mannelijke hoofdrol in de HBO-serie The Flight Attendant. Zijn tegenspeel ster is Kaley Cuoco (The Big Bang Theory), die een stewar dess vertolkt. MUZIEK Justin Biebers muzikale pauze is voorbij. De zanger heeft zi- beloofd dat hij dit jaar nog met een album komt. Bieber (25) kampt met men tale problemen en liet in het voorjaar weten dat hij deze eerst wilde op lossen. 'Wie er ook wint Dennis Jansen RTL Late Night met Twan Huys en 6 Inside hebben de twijfel achtige eer in de prijzen te val len bij de uitreiking van de eer ste TV Knollen. Twan Huys. foto rtl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28