Oranje de weg 23 Oranje, over de stappen in zijn Italiaanse ontgroening GROEP C^ Programma Stand AGENDA ORANJE presteren. Nu komen die momen ten veel vaker voor. Daar moet ik aan wennen, maar ik merk dat het steeds beter gaat.'' 3. ONTWIKKELING ,,Ik leer elke dag, op de training en in wedstrijden. Neem afgelopen zondag, de topper tegen Internazi- onale. Het zijn nieuwe momenten voor mij, geweldige wedstrijden om te spelen. Een wedstrijd als een slagveld, met zo'n hoge inten siteit. Ik moet er staan, maar pro beer ook te leren. Wennen in een nieuwe voetbalomgeving hoort erbij, voor elke speler, maar het is voor een centrale verdediger mis schien wel extra lastig. Als mid denvelder of aanvaller kun je meer je momenten kiezen, maar als ver dediger kan één moment van on oplettendheid al direct een tegen doelpunt betekenen. En dan speel je als verdediger automatisch een slechte wedstrijd. Daarom hebben verdedigers ook vaak wat langer nodig bij een nieuwe club om zich te settelen. Kijk nu maar naar Ajax. Edson Alvarez is ook gehaald als centrale verdediger, maar hij speelt nu niet op die plek. Met een keeper heeft de centrale verdedi ger toch de meeste verantwoorde lijkheid. Met Chiellini en Bonucci be schikte Juventus over twee gewel dige centrale verdedigers. Het idee was om mij rustig in te passen. Dat is anders gelopen, door de blessure van Giorgio Chiellini. Natuurlijk is het fijn dat je speelt, maar je wordt wel direct in het diepe gegooid. Dat is voor mij een heel mooie uit- daging, maar ik snap ook de uit spraak van de trainer als hij zegt dat hij mij te vroeg heeft moeten brengen. Het liefst krijg je geen kritiek, maar het hoort erbij. En als je een grote aankoop bent, komt het in groten getale. Dat is nu niet an ders. Maar uiteindelijk moet je zelf bepalen waar je inhoudelijk iets mee kunt. Ik weet zelf vaak wel precies of ik goed of slecht heb ge speeld, wat wel en niet beter moet. En daar ben ik dagelijks mee be zig.'' schreef de voetbalster Van de Donk zelf ooit het meest treffend: een gif kikker die altijd de bal wil hebben als een puppy. In Londen, bij haar club Arsenal, noemen ze haar 'The Magician'. Na twaalf minuten gebeurt het geen dat bij een avond als deze past. De bal komt met fortuin bij de nummer tien van Nederland, de af werking is koel en strak: 1-0. ,,Dit is een droom die uitkomt. Ik ben hartstikke trots en tevreden. Het hartje na mijn goal was voor Sari (van Veenendaal, red.). Ze heeft een moeilijke periode achter de rug. M'n mooiste interland? Deze. Al mijn vrienden en familie zitten op de tribune. Dat vind ik gewoon heel speciaal'', aldus Van de Donk. Nederland is zoals verwacht be ter dan Rusland, de nummer 24 van de wereldranglijst. Het land dat in deze EK-kwalificatiepoule de grootste uitdager van Oranje is. Al zal plaatsing voor het toernooi van 2021 in Engeland nooit in gevaar ko men. Sherida Spitse doet iets dat ze eigenlijk nooit doet. Ze mist bij 1-0 een strafschop. Het maakt uitein delijk niet zoveel uit omdat Vivi- anne Miedema, natuurlijk Vivianne Miedema na rust alsnog de 2-0 maakt met haar hoofd. Doelpunten maken is voor Mie- dema net zo gewoon als haar tan den poetsen. Maar deze goal brengt tranen op de wangen. In gedachten is ze bij haar opa die afgelopen weekend overleed. EK-KWALIFICATIE GroepA Programma woensdag 9 oktober 2019 GO dan vorige maand' Morgen 18.00 uur Wit-Rusland - Estland 20.45 uur Nederland - Noord-Ierland Zondag 18.00 uur Wit-Rusland - Nederland 20.45 uur Estland - Duitsland gespeeld pt (v-t) 1 Duitsland 5 12 (17-6) 2 Noord-Ierland 5 12 (7-4) 3 Nederland 4 9 (14-5) 4 Wit-Rusland 5 3 (3-10) 5 Estland 5 0 (2-18) Nummer 1 en 2 naar EK Wordt Oranje derde, dan volgen play-offs. Vandaag 11.30 uur Training in Zeist 13.15 uur Persconferentie Koeman en een speler 17.00 uur Training in Zeist Morgen 11.00 uur Training in Zeist 20.45 uur Nederland - Noord-Ierland in de Kuip, Rotterdam Vrijdag 12.00 uur Training in Zeist Zaterdag 10.00 uur Vliegreis Amsterdam-Minsk 16.30 uur Persconferentie Koeman en een speler 17.00 uur T raining in Dinamo Stadion, Minsk Zondag 9.30 uur Training 18.00 uur Wit-Rusland - Nederland in Dinamo Stadion, Minsk Maandag 10.00 uur Vliegreis Minsk-Amsterdam Alle trainingen zijn niet toegankelijk voor publiek Gisteren Turkije - Slovenië 1-6 Estland -Kosovo 1-2 Nederland - Rusland 2-0 Vrijdag 8 november Turkije-Nederland Dinsdag 12 november Nederland-Slovenië Vivianne Miedema (midden) in tranen na haar doelpunt tegen de Russen. foto bsr gespeeld w g v pt (v-t) 1 Nederland 4 4 0 0 12 (16-2) 2 Rusland 3 2 0 1 6 (5-2) 3 Kosovo 3 2 0 1 6 (4-6 4 Slovenië 4 2 0 2 6 (13-6) 5 Turkije 4 0 1 3 1 (1-11) 6 Estland 4 0 13 1 (1-13) Nummer 1 naar EK 2021 in Engeland, met de beste 3 nummers 2. Overige nummers 2 naar play-offs. M Matthijs de Ligt en Inter-spits Ro- melu Lukaku in duel. FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23