m$i$nËZ£M wijnbeurs.nl/proost 10 NIEUWS ^WIJNBEURS SCHOOLBEZOEK KONING €25,- KORTING woensdag 9 oktober 2019 Twee kleuters die in de gang van openbare basisschool Aldoende in Amsterdam met een docent een spelletje doen, kijken verbaasd op als koning Willem-Alexander de trap opkomt en er een vrolijk 'hallo' klinkt. Via de gang waar jasjes en tassen op een rij hangen, heeft de koning net de tweede ver dieping bereikt om in gesprek te gaan over het lerarentekort. Het is een probleem waar de koning als vader ook affiniteit mee heeft. Hij noemt het vak van basis schoolleraar zwaar, zeker in verge lijking met vroeger. Toen de prin sesjes nog op de basisschool zaten, vroeg hij eens aan een docent om de regeldruk inzichtelijk te maken, waarna een kast vol papierwerk werd opengetrokken. Maar tijdens het duobezoek met onderwijsminister Ingrid van Engelshoven gaat het niet over de regeldruk. Wel over zij-instro- mers, mensen die zich in een ver korte opleiding van twee jaar laten omscholen tot docent. Hugo Smeijer is er zo een. Hij studeerde gisteren formeel af aan de Hoge school van Amsterdam, wat hem een felicitatie van de koning ople vert. Uit eigen zak Smeijer werd op OBS Aldoende opgeleid en dat leverde hem al een salaris op. Ook de dag dat hij in de collegebanken van de pabo zat, werd doorbetaald. Dat geld kwam uit de eigen zak van het schoolbe stuur, dat die vergoeding inmid dels heeft teruggebracht naar een halve dag. Het werd te kostbaar. Van Engelshoven wijst op de 20.000 euro subsidie die beschik baar is voor een zij-instromer. Schooldirecteur Els Ramaekers benadrukt dat dit bedrag opgaat aan de begeleiding van Smeijer door de docenten. Het onderwerp is actueel: docenten hebben voor volgende maand een landelijke staking aangekondigd, omdat zij extra geld willen en vandaag gaat de Tweede Kamer over het onder werp in debat. In de troonrede, vo rige maand, noemde de koning het probleem 'nijpend' en zei dat de regering blijft bevorderen dat meer mensen 'voor dit mooie beroep kiezen'. Daar ligt ook een opdracht voor minister Van Engelshoven. Haar collega Arie Slob gaat over het basisonderwijs, waar de gevolgen van het leraren tekort het duidelijkst zichtbaar zijn, maar Van Engelshoven is verantwoordelijk voor de pabo, de opleiding in het hoger beroepson derwijs waar leraren worden op geleid tot basisschooldocent. De koning wil weten wat de omgeving van Smeijer vindt van zijn overstap van de horeca naar het onderwijs. ,,Ik kom uit een on derwijsgezin, dus iedereen was enthousiast", zegt hij. Maar, merkt Smeijer op, hij kan zijn diploma nu wel op zak hebben en een fijne baan, maar er zijn nog meer pro blemen, vooral voor Amsterdamse docenten. ,,De Amsterdamse afge studeerden trekken weg, omdat ze geen huis kunnen betalen. Ik heb dat probleem zelf ook." DE MEEST GELIEFDE WIJNEN VAN 42 JAAR WIJNBEURS gratis thuisbezorgd La Pauline °°KVERVtfk De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom bieden wij u nu deze prachtige pakketten met onze zes mooiste rode en witte wijnen aan! 'Waar vind ik een huis?' vraagt de zij-instromer In de troonrede noemde koning Willem-Alexander het lerarente kort al 'nijpend'. In Amsterdam nam hij gisteren een kijkje in de praktijk, die behoorlijk weerbar stig blijkt. Hanneke Keultjes Amsterdam Spontaan knopen de kleuters van basisschool Aldoende een gesprekje aan met de koning. foto anp Sterrenparade kortingscode slechts per pakket* Gebruik kortingscode' SPP25GT frARÓN tg. iVCAOTUS Wij doen u graag een plezier met deze heerlijke proefpakketten voor een fractie van de prijs. U kunt nu genieten van de zes meest geliefde Wijnbeurs wijnen uit Frankrijk, Italië en Spanje. Ontdek de boterzachte vijfjaar oude Spaanse Reserva, de krachtige klasse Sangiovese uit Italië en de romige topfavoriet La Pauline. Of geniet van zes heerlijke witte wijnen. Proost! Bestel gemakkelijk online op ^BSmwmS^v Aanbod geldig t/m 19 oktober 2019 'Geen 18, Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, 3304033 (rood) 3304034 (wit) geen alcohol' za. 8.00 -16.00 uur (0294 - 788103) Maximaal 2 pakketten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10