OZCAN AKYOL 'Financiële positie energieleveranciers is onder de maat' BOEK NU! C 088 10 30 800 effeweg.nl ALLEEN bij Effeweg.nl! 6 ■n. Supervoordelige busreizen! Column Vanaf het moment dat Pauline Krikke, sinds giste ren voormalig burgemees ter van Den Haag, haar ambt mocht bekleden, ontstond er on geloof en chagrijn over haar aan stelling. De Hofstad is niet makkelijk: de bovenlaag van de bevolking kon zich nog wel met haar identifice ren, maar dat gold niet voor de groepen die zich steevast 'volks' noemen - zij wilden iemand die op hen leek. Rauw en authentiek. Een beetje het type Richard de Mos. Krikke ooit een eerlijke kans heeft gekregen. Haar profiel strookte niet met wat een aan zienlijk deel van de Haagse burgers ver langde. Als ze niet vanwege de nieuw jaarsvuren was op gestapt, dook er on getwijfeld, vroeg of laat, iets anders op wat haar positie onhoudbaar zou maken. Een aange kondigde deceptie. Dat maakt de huidige aanstel lingsprocedure van onze burge meesters extra wrang. Nog steeds passeren gemeentes de burgers als de zoektocht wordt gestart naar een nieuwe eigenaar voor de ambtsketen. In plaats daarvan vinden er on doorzichtige sollicitaties plaats, met commissies waarvan we niet weten wat ze beweegt om mensen uit te nodigen. Wie een beetje ge voelig voor populisme is, zou dit gerust een vorm van achterkamer tjespolitiek kunnen noe men. Op het Binnenhof wordt er voorzichtig, vooral op initiatief van D66, geflirt met het idee van de geko zen burgemeester. In elk geval is in abstracties vast gesteld dat de aanstelling van een burgerva- der niet meer bij 'Koninklijk Be sluit' hoeft te gebeuren. Welke ge volgen dat in de toekomst zal heb ben, moet nog blijken - het lijkt erop dat ze het zelf ook nog niet weten. en daadkracht getoond mogen worden als het gaat om dit demo cratische middel. Of misschien wordt het tijd dat we pilotge- meentes gaan aanwijzen die mo gen experimenteren met directe bemoeienis van de bewoners van een gemeente als het gaat om de aanstelling van een burgemeester. Haag destijds mocht kiezen, zou Pauline Krikke niet aangewezen worden als sheriff van de stad, of haar opponenten moesten wel héél erg zwak zijn. Ze had die toe kenning puur te danken aan een oud en gedateerd systeem, dat ein delijk eens op de schop moet. De Hagenezen wilden iemand die op hen leek: rauw en authentiek De Consumentenbond dook in de jaarrekeningen van energiele veranciers naar aanleiding van de recente faillissementen van Ener- gieFlex en Robin Energie. De uit komst van het onderzoek is ver ontrustend: van de dertig onder zochte leveranciers blijken er der tien (diep) in de rode cijfers te zit ten. Om welke leveranciers van gas en stroom het gaat, wil de bond niet kwijt omdat zij die 'niet het faillissement in wil jagen'. Dat de buffers van sommige energieleveranciers verontrus tend laag zijn, is mede het gevolg van de felle en toegenomen prijs concurrentie op de energiemarkt. Dat is gunstig voor consumenten, maar 'alleen als het verantwoord is', benadrukt directeur Sandra Molenaar van de bond. Het onderzoek is reden voor de Consumentenbond om bij mi nister Wiebes nog eens aan te dringen op maatregelen. Eerder vroeg de bond al om een speciaal garantiefonds waaruit gedupeer den bij een eventueel faillisse ment worden gecompenseerd. Verder vindt de bond dat bedrij ven die klanten van een omgeval len leverancier overnemen, ver plicht moeten worden om ook de financiële verplichtingen tegen over die klant op zich te nemen. Als het aan de Consumenten bond ligt, gaat de minister de be voegdheden van de ACM verrui men, zodat de toezichthouder al Een derde blijkt diep in de rode cijfers te zitten eerder in de cijfers van de ener gieleveranciers kan duiken én strengere toetredingseisen aan nieuwkomers kan stellen. In een reactie laat branchever eniging Energie Nederland weten zich niet te herkennen in het ge schetste beeld. ,,We delen die zorg niet'', zegt woordvoerster Drea Berghorst. ,,Een jaarverslag is bovendien maar een moment opname.'' Volgens de branchever eniging hoort bij een vrije markt nu eenmaal het risico dat een be drijf failliet kan gaan. Inclusief treinritten Glacier Express, Tasch - Zermatt en Mont Blanc Express GEEN AANBETALING! Hotel Good Night Inn 3* maandag 7 oktober 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Krikke In die zin is het de vraag of Toch zou er eens wat meer vaart Want één ding is zeker: als Den De Consumentenbond maakt zich zorgen over de financiële staat van de energieleveran ciers. Volgens de bond staat ruim een derde er slecht voor. Natasja de Groot Den Haag Reisbeoordeling: Zeer goed! 737 beoordelingen Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maarliefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein van de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld INBEGREPEN met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet van deze busreis naar Zwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. VERTREKDATA EN PRIJZEN 15, 22, 29 nov449, 6 dec459, 13 dec469, 4 jan€469,- 11,18, 25 jan499, 1, 8feb529, 15, 22, 29 feb549, 7,14, 21 mrt529, 28 mrt549<~ a 11 18 25 aDr569,- Accommodatiebeoordeling 8,1 In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6