Aanleg fietspad Vlake ligt stil Brandweerman uit Flupland krijgt lintje BEVELANDEN EN THOLEN 19 BINNENSTAD GAGGLING GANDERS GANG Het winkelende publiek in de Goese binnenstad werd zaterdagmiddag verrast met een aantal miniconcerten van The Gaggling Ganders Gang. eezingen mag, ^^^Hhoor!' Dirigent H Wim Steenbakker I probeert het pu bliek erbij te betrekken als de zan gers van de Gaggling Ganders Gang - want zo heet het gezel schap voluit - zaterdagmiddag de klassieker Hello Mary Lou van Johnny Duncan zingen op de hoek van de Grote Markt en de Lange Kerkstraat in Goes. Een paar men sen geven gehoor aan die oproep en zingen gezellig mee. Ondertus sen worden kaartjes met informa tie over het koor uitgedeeld aan de mannelijke toeschouwers, want natuurlijk hopen The Ganders aan deze middag ook een paar nieuwe zangers over te houden. De Gaggling Ganders Gang is een zogeheten barbershopkoor. De leden zingen a capella, dus zonder instrumentale begeleiding. Acht tien zangers melden zich nu elke donderdagavond in het dorpshuis in Wilhelminadorp om te repete ren. ,,Daar zijn we zeker niet onte vreden over, maar het zouden er best iets meer mogen zijn'', vertelt voorzitter Rien Keijzers. ,,We zin gen vierstemmig. Als we een keer een optreden hebben en van een bepaalde stem kunnen drie leden niet, dan hebben we een pro bleem.'' The Ganders treden regelmatig op. Recent zongen ze nog in onder meer serviceflat De Horst in Goes, zorgcentrum Cerderhof in Kapelle Natuurlijk moet je een klein beetje stem kunnen houden en de Manhuistuin in Goes. De verrassingsoptredens die ze deze zaterdag geven op verschillende plekken in de binnenstad vallen goed in de smaak bij de voorbij gangers. Bekende liedjes als Halle lujah van Leonard Cohen, Some thing van George Harrison en Yes terday van The Beatles worden ten gehore gebracht. Allemaal Engels talige liedjes die gemakkelijk in het gehoor liggen. Dat alles gaat gepaard met de nodige gebaren en lichaamstaal, want dat hoort bij de zogeheten 'close harmony-zang- stijl'. Dirigent Het koor staat onder de bezielende leiding van dirigent Wim Steenb akker uit Wemeldinge, die de af gelopen jaren ook als zanger-gita rist de nodige bekendheid ver- wierf. ,,We hadden hem jaren ge leden in de Manhuistuin al een keer ontmoet en toen gaf hij al aan het barbershop-genre erg leuk te vinden'', vertelt voorzitter Keij- zers. ,,Maar Wim studeerde toen nog en had te weinig tijd om zich bij ons aan te sluiten. Toen begin dit jaar onze zeer gewaardeerde vorige dirigent stopte, zagen we allebei onze kans schoon.'' Na een paar uur zingen in de binnenstad van Goes stelt Keijzers tevreden vast dat er 'leuke contac ten zijn gelegd'. ,,Een paar mannen komen tijdens één van de ko mende repetities een bak koffie drinken. Wie weet waar dat toe leidt.'' Ook mannen die deze za terdagmiddag niet in de binnen stad lopen, zijn uiteraard welkom om een keer vrijblijvend te komen kijken. Wie mee wil zingen, hoeft zeker geen groot zangtalent te zijn. ,,Natuurlijk moet je een klein beetje stem kunnen houden'', zegt de voorzitter. ,,Anders wordt het lastig. Verder tillen we elkaar naar een hoger niveau. En ook onze di rigent kan mensen nog heel wat leren.'' ,,Het werk zal hierdoor zeker ver traging opleveren", zegt Marien Weststrate, bestuurder van water schap Scheldestromen. Volgens hem zijn in voorbereiding op het project meerdere proefsleuven ge graven. Ook is een officiële melding gedaan. Daaruit bleek niet dat er ka bels in de weg zouden liggen. ,,Gelukkig zijn de kabels niet los getrokken, zoals dat een week gele den bij een ander kabel wel ge beurde", zegt Weststrate. Hij zegt dat het waterschap nu eerst onder zoekt hoe het werk hervat kan wor den. ,,Als er een lus in de kabels zit, kunnen ze dieper gelegd worden. Ze zitten nu namelijk 60 centime ter onder de grond. De betonnen elementen voor de keerwand naast het fietspad moeten een meter de De aannemer stuitte bij graafwerkzaamheden onder de Vlakebrug op een bundel kabels grond in." Het fietspad zou eigen lijk vrijdag klaar zijn. Die planning zal zeker niet gehaald worden. De Kanaalweg was vanwege de werk zaamheden aan het fietspad dicht voor verkeer uit de richting van Wemeldinge. ,,Vanaf dinsdag is de weg tijdelijk weer open. Zodra dui delijk is wanneer het werk verder kan, zal de weg opnieuw in één richting moeten worden afgeslo ten", zegt Weststrate. Door de aanleg van het fietspad, is de Kanaalweg straks verboden voor fietsers en kan deze worden ingericht als 8o-kilometerweg. Daarvoor worden er nieuwe stre pen op de weg gezet en komen er twee drempels aan weerszijden van het kruispunt met de Reeweg. De weg is daarom van 14 tot en met 18 oktober helemaal afgesloten. Brandweerman Erik van Duuren (foto) uit Sint Philipsland mag zich sinds zaterdagavond Lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. Tijdens de jaarlijkse bindings avond van de Thoolse brandweer in de kazerne in Sint-Annaland kreeg hij z'n lintje opgespeld door burge meester Ger van de Velde. Van Duuren werd onderscheiden, om dat hij al twintig jaar lang leider en chauffeur is bij de jeugdbrandweer in zijn dorp. Acht andere vrijwilli gers van diverse posten werden ook in het zonnetje gezet vanwege een jubileum bij de brandweer. maandag 7 oktober 2019 BE Koor verrast Goes met optredens Rob Paardekam Goes -Rien Keijzers, voorzitter Meer informatie is te vinden op www.gagglinggandersgang.nl De aanleg van een vrijliggend fietspad tussen Vlake en het fietspad langs het Kanaal door Zuid-Beveland ligt stil. Bij graaf werkzaamheden onder de Vla- kebrug is de aannemer op een bundel kabels gestuit, vermoe delijk voor de bediening van de brug. Joeri Wisse Vlake Rob Paardekam Sint Philipsland FOTO DIRK-JAN GJELTEMA The Gaggling Ganders Gang zingt op de hoek van de Lange Kerkstraat en de Klokstraat in Goes. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52